„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Trys Vokietijoje gyvenančios lietuvių rašytojos Hamburge kalbėjo apie meilę

„Tai žmogaus gyvenimo prasmė“, – sakė Hamburge gyvenanti rašytoja Jutta Noak apie meilę. Praėjusį šeštadienį Lietuvių bendruomenės namuose Hamburge vykusiame renginyje „Meilė, knygos ir meilė knygoms“ ji pristatė Berlyne gyvenančią autorę Liną Ever, praėjusių metų pabaigoje išleidusią debiutinį romaną „Objektyve meilė“, ir hamburgiečiams jau pažįstamą Jolitą Herlyn ir jos antrą romaną „Mano vyrai ir jų žmonos“.
Lietuvių namuose Hamburge vyko renginys „Meilė, knygos ir meilė knygoms“
Lietuvių namuose Hamburge vyko renginys „Meilė, knygos ir meilė knygoms“ / Redakcijos archyvo nuotr.

Renginys unikalus ir tuo, kad pirmą kartą vienoje vietoje susirinko visos Vokietijoje gyvenančios lietuvių rašytojos.

Visoms trims autorėms meilės tema nesvetima. Nepaisant to, kad jų kūryboje pilna meilės, visas jas ir į Vokietiją skirtingu laiku atlydėjo šis jausmas – Juttą prieš 20 metų lydėjo meilė savo šaknims, Liną prieš trejus – meilė Berlynui, o Jolitą prieš penkerius – meilė vyrui.

Todėl Valentino dienai skirtame vakare visos turėjo daug ką pasakyti. Dar daugiau romantikos vakarui suteikė Hamburge studijuojančios Akvilės Kalinaitės atliekamos baladės.

Daugėjant užsienyje gyvenančių lietuvių rašytojų, autorės nagrinėjo temą, ar gyvenimas svetur išlaisvina kūrybai. Pasak J.Noak, užsienis ją išlaisvino kaip moterį individualybę, o tai įtakoja ir kūrybą.

Gyvendamas svetur, o ypač dideliame mieste, esi priverstas keistis ir atsisakyti daugelio baimių ir stereotipų.

L.Ever romaną „Objektyve meilė“ parašė dar gyvendama Lietuvoje, gal todėl jo veiksmas rutuliojasi ten. Ji pritarė, kad gyvendamas svetur, o ypač dideliame mieste, esi priverstas keistis ir atsisakyti daugelio baimių ir stereotipų, laisviau pažvelgti į save ir į kitus. Gal todėl ji romane leido įsimylėti net pačiam konservatorių premjerui ir nepabijojo įvelti pagrindinės herojės ne tik į aistrų verpetą, bet ir į mūšį su Lietuvos saugumo darbuotojais.

Dabar Berlynas ją įkvepia naujam romanui, o meilę šiam miestui ji aprašo savo bloge berlynodienoraštis.blogspot.com.

Pasak J.Herlyn, kolegės romanas „Objektyve meilė“ – tai tikras meilės trileris, persunktas L.Ever žurnalistinės patirties ir drąsos panagrinėti politikų ir žurnalistų gyvenimo peripetijas. Tuo tarpu savo romaną „Mano vyrai ir jų žmonos“ ji prilygino meilės kelionių žanrui.

L.Ever – žurnalistė, rašytoja, ryšių su visuomene konsultantė, J.Herlyn – filosofijos dėstytoja ir marketingo specialistė. Abi Vokietijoje gyvenančios autorės savo knygas pristatys ir Vilniaus knygų mugėje, šeštadienį vyksiančiame renginyje „Ar meilės romanų skaitymas – nusikaltimas?“

J.Noak – ilgiausiai Vokietijoje gyvenanti rašytoja, Lietuvos rašytojų sąjungos narė. Ji praėjusių metų rudenį išleido novelių knygą „Du lagaminai“. Skaitytojai ją puikiai žino iš lietuviškai išleistų eilėraščių ir romanų „Petitio“ ir „Pabudimas“. Ji vadovauja lietuvių  kultūros draugijai „Lit.art“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs