Prezidento Recepo Tayyipo Erdogano poziciją palaikančiame laikraštyje „Takvim“ skelbiama, kad šie „literatūriniai lobistai“ kiekvienoje šalyje pasirenka kelis rašytojus, kuriuos naudoja užsipulti šalies valdžiai. Socialinėje žiniasklaidoje iškart pasirodė O.Pamuko ir E.Shafak nuotraukos, duodant suprasti, kad būtent jie ir yra šie „projektai“.
E.Shafak sakė, kad šie kaltinimai jos nenustebino: „Bet kada, kuomet aš parašau laikraščiams ką nors kritiško Turkijos vyriausybės ar istorijos atžvilgiu, tai nutinka. Tačiau pirmą kartą aš išgirdau apie „tarptautinį literatūrinį lobizmą“. Deja, Turkijoje konspiracijos teorijos yra labai plačiai paplitusios, ir žmonės jomis tiki. Tokia paranoja nutinka nuolatos“.
Deja, Turkijoje konspiracijos teorijos yra labai plačiai paplitusios, ir žmonės jomis tiki. Tokia paranoja nutinka nuolatos
Tokia kritika žymių rašytojų atžvilgiu pasipylė po to, kai O.Pamukas davė interviu leidiniui „Hurriyet“, kuriame sakė, kad šalyje tvyro baimės atmosfera.
„Blogiausia tai, kad yra baimė. Matau, kad visi bijo; tai nėra normalu. Raiškos laisvė nusmuko iki labai žemo lygio“, – laikraščiui „Hurriyet“ sakė O.Pamukas.
Jis apkaltino vyriausybę spaudžiant žiniasklaidą ir ypač smerkė opozicijos žurnalistų puldinėjimą.
„Daugybė mano draugų sako man, kad toks ir toks žurnalistas prarado darbą. Dabar puldinėjami net tie žurnalistai, kurie yra labai artimi vyriausybei“, – sakė 62 metų rašytojas, kuris ne kartą konfliktavo su Turkijos valstybe.
E.Shafak pritarė šiai O.Pamuko minčiai. Ji sakė, kad rašytojai Turkijoje sulaukia puolimo.
„Praeityje aš buvau kaltinama tuo, kad užsipuolu turkiškas tradicijas, kad esu išdavikė, kad stoju į armėnų pusę. Stengiuosi nepriimti to asmeniškai, tačiau pastaruoju metu mes stebime staigų laisvės reikšti savo nuomonę sumažėjimą, ypač per paskutiniuosius kelis metus. Ir situacija tampa vis blogesnė. Tampa vis sunkiau ir sunkiau rašyti kritiškai“, - sakė ji.