„Jaučiuosi tarsi mane būtų pakvietęs privatus angliškas klubas, kuriame reikia labai taisyklingai kalbėti (kas greičiausiai nepavyks dėl genetikos). Aš labai dėkinga už visą 18 metų trunkantį įvertinimą ir pastebėjimą. Už tai, kad visos šešios knygos buvo išrinktos į dvyliktuką.
Esu labai dėkinga ilgamečiui leidėjui Sauliui Repečkai, su kuriuo sutariame. Geras leidėjas visada įkvepia. Šią popietę mane filmavo „Panoramai“ ir žurnalistė Margarita Alper paklausė: visos knygos yra kūryba, o ką reiškia kūrybiškiausia? Sakau, kad galbūt tai autoriaus nutolimas nuo jo bazinio taško. Šiaip kūryba yra žmogaus smegenų defaulto sistemos produktas. Visą tą darbą, kurį atlieka ne žmogus, o smegenys, rusai vadina „нерукотворные“ (rašytoja šį žodį įkontekstina itin subtiliai. Liet. k. – tai veiksmas, atliekamas be fizinio žmogaus įsikišimo – aut. past.). Tiesa, tai yra neuromokslinis terminas, o ne koks nors ezoterinis... Galbūt institutas kaip nors nustato, kuriame kūrinyje yra daugiau to „нерукотворные“ ir kur mažiau rankų darbo? Nežinau.
Vienaip ar kitaip, aš labai dėkinga, kad mano knygose radote daugiau grožio ir įdomumo, o ne įsivaizduojamo ar tikro blogio“, – savo kalboje teigė laureatė.
Visą renginį žiūrėkite čia: