Ji išsivystė iš ketverius metus rengiamo poezijos vaizdo filmukų ciklo. Šio ciklo sumanymas paprastas: įvairių kartų autoriai išsirenka eilėraštį ir konkrečią vietą mieste, kurioje norėtų jį perskaityti, nufilmuojamas trumpas vaizdo filmas (rež. Jevgenij Tichonov), jis paskelbiamas „Vilnius Review“ svetainėje ir „YouTube“ paskyroje.
Remiantis sukaupta vaizdine ir tekstine medžiaga, dizainerės Akvilės Paukštytės įrengta interaktyvi paroda susideda iš kelių dalių: poezijos skaitymo žemėlapio, poezijos tekstų, vaizdo įrašų, grafinių elementų ir kūrybiškumą skatinančios žodžių dėlionės-žaidimo.
„Kurti parodą pradėjome nuo esminio parodos dėmens – filmuotos medžiagos, kurioje tampriai telpa viskas: vaizdas, kūryba, charakteriai, miestas. Mano tikslas buvo tai išsluoksniuoti, kad būsimieji parodos lankytojai galėtų stabtelti, priartėti, o tada pažinti poetus, gal ir patys pamėginti kurti,“ – pasakoja Akvilė.
„Tai savotiška poetinė geografija, poetai savo eilėraščiais įprasmina jiems įsimintinas ir svarbias vietas. Be to, lankytojui atsiskleis gana išsami šiuolaikinės poezijos – įvairų kartų, įvairių stilių poetų panorama“, – sakė „Vilnius Review“ redaktorius Marius Burokas.
Anot vieno iš parodos sumanytojų ir kuratorių, literatūrologo ir rašytojo Sauliaus Vasiliausko, kuriant parodą svarstyta, kaip poeziją pristatyti platesnei auditorijai. Galvota ir apie mokyklas, nes lietuvių kalbos ir literatūros dalyko programoje stinga dabarties būsenas reflektuojančių autorių ir jų tekstų: „ši paroda suteikia galimybę prisiliesti prie literatūros naujienų, gyvo poezijos virsmo,“ – teigia jis.
Parodos kūrėjai kviečia visus, norinčius susipažinti su šiuolaikinės lietuvių literatūros įvairove, ir išsirinkti kiekvieno būsenoms ir pasaulėjautai artimiausius rašytojus.