Vilniaus knygų mugės naujienas sekite ir tinkle „Facebook“. Spauskite čia.
„Pasaulio mokslininkai teigia, kad daugelis savimi nepatenkintų žmonių pagrindine priežastimi laiko per didelį kūno svorį. Egzistuoja daugiau nei 20 tūkst. dietų, jos tampa tikru apsėdimu. Daugelis medikų sako, kad besilaikydamas dietų, žmogus visam gyvenimui praranda valgymo malonumą,“ – problemos ir knygos aktualumą aiškino žurnalistė Ieva Kašauskaitė.
Paklaustas, ar nutukimą galima laikyti civilizacijos liga, profesorius atsakė: „Nutukimą galima laikyti epidemija – tai visuomenės ir pasaulio problema. Gyvenimas darosi vis sėslesnis ir sunkesnis, o maistas tam tikra prasme mus nuramina. Norėjimas atsikratyti viršsvorio – esminis persilaužimas, tai – pasikeitimas ne savaitei, o visam gyvenimui. Ši knyga paremta keturiais asmenybės tipais. Iš tikrųjų, galima kalbėti apie keturias skirtingas dietas, kurias galima pritaikyti šiems tipams.“
Mitybos ekspertas pabrėžė, kad nutukimo problema turėtų susirūpinti ir vyrai: „Dėl estetinių priežasčių dažniausiai pas mane lankosi moterys, bet nutukimo problema labai aktuali ir vyrams. Moterys gali motyvuoti antsvorio turinčius vyrus tuo, kad nutukę šie praranda seksualinę potenciją.“
Psichologė ir psichoterapeutė Žydrė Arlauskaitė, kuri taip pat dalyvavo susitikime su A.Goley, pasidalino savo mintimis apie knygą: „Nesu dietų fanė, bet skaitydama šią knygą, patyriau didelį malonumą. Šiandieninėje visuomenėje, kur visi maniakiškai laikosi dietų, yra privaloma tvarka. Ši knyga kalba apie sveikatą, o ne apie centimetrus ir tai, kaip žmogus turi atrodyti. Smagu, kad šioje knygoje atsižvelgiama į žmogaus psichologines galimybes.“
Daug metų su nutukusiais pacientais dirbęs A.Goley praktinius įgūdžius pavertė teorija. „Myliu savo pacientus, kelis kartus per savaitę juos konsultuoju. Vadovauju universitetinei diabetologijos klinikai ir man svarbu, kaip motyvuoti savo pacientą. Motyvacijos yra skirtingos priklausomai nuo asmenybių. Knyga prasideda nuo aprašymų, kad žmonės galėtų save atpažinti. Yra tokių žmonių, kurie nemoka pasakyti „ne“ ir kuriems svarbu suteikti malonumą kitiems. Tokiam asmenybės tipui negaliu skirti griežtos dietos, kuriai kiti nepritartų,“ – pasakojo diabetologas.
A.Goley apibūdino ir kitus, knygoje aprašytus asmenybių tipus: „Kita asmenybė apibrėžiama kaip analizuojančioji. Tokie žmonės dažnai išgyvena dėl ateities, yra labai smulkmeniški. Su jais skaičiuoju kalorijas ir labai svarbu būti be galo tiksliam. Šie žmonės laikysis subalansuotos ir nuoseklios dietos.
Šiam tipui priešinga yra dominuojanti asmenybė, kuri taip pat nori būti mylima kitų. Tokiems žmonėms stengiuosi pasiūlyti kažką naujo ir ypatingo: tai gali būti skysčiai arba režimas, kuriame labai nedaug angliavandenių. Paskutinis tipas – kontroliuojanti asmenybė. Tai stiprūs žmonės, kuriems reikia iššūkių.“
A.Goley akcentavo, kad jo bestseleriu tapusioje knygoje nėra jokių griežtų draudimų: „Kai susiduriama su nutukimu, sakoma, kad reikia mažiau valgyti, o iš tikrųjų viskas yra kur kas sudėtingiau. Ypač tada, kai norime savo įpročius pakeisti ilgam. Mano knygoje nėra jokių draudimų – kuo labiau koks nors produktas draudžiamas, tuo labiau jo norėsis paragauti. Manau, kad 80 proc. šios knygos patarimų reikia laikytis, o likusią dalį galima praleisti.“
Mitybos ekspertas pabrėžė, kad nutukimo problema turėtų susirūpinti ir vyrai: „Dėl estetinių priežasčių dažniausiai pas mane lankosi moterys, bet nutukimo problema labai aktuali ir vyrams. Moterys gali motyvuoti antsvorio turinčius vyrus tuo, kad nutukę šie praranda seksualinę potenciją. Stori vyrai jaučiasi esą tvirti, bet iš tiesų yra atvirkščiai – jie nėra sveiki.“
Profesoriaus A.Goley knyga – veiksminga priemonė numesti svorio atlikus asmenybės testą ir sužinojus, kokia dieta tinka labiausiai. Diabetologas dirba Ženevos universitetinėje ligoninėje su antsvorio turinčiais pacientais, o jo tyrimai žinomi visame pasaulyje. Jis yra paskelbęs daugiau kaip 450 straipsnių ir mokslinių darbų, išleidęs keturias knygas, kurios tapo bestseleriais ir buvo išverstos į aštuonias kalbas.