„Spausdintas žodis – tai kalbos išlikimo garantas, svarbus visoms trims Baltijos šalims. Knyga ypač svarbi ir mūsų tapatybės formavimui. Tai laiką įveikianti jungtis tarp praeities, dabarties ir ateities. Kad ir kokia būtų knyga – popierinė ar elektroninė – ji visada prisidės prie valstybės kūrimo. Knyga yra pats tikriausias tautos tobulėjimo kelias“, – mugės atidaryme sakė šalies vadovė.
Kartu su mugės organizatorių atstovais D.Grybauskaitė ir A.Gelūnas apžiūrėjo leidyklų stendus, kur tiesiai iš jų darbuotojų išgirdo naujausias knygų naujienas.
„Leidėjams pirmoji Knygų mugės diena – kaip Kalėdos, o paskutinė – kaip Naujieji metai, – šmaikštavo vienos leidyklos atstovė, prezidentei pristatydama tiesiai iš spaustuvės į mugę atvežtą knygą. – Ši knyga dar kvepia dažais – mugė yra ta vieta, kur visi tokie kvapai susilieja.“
Prezidentė ir kultūros ministras iš leidyklų, neslėpusių, kad išgyvena sunkius laikus, gavo vertingų knygų dovanų. Praėjusiais metais D.Grybauskaitė už visas jai dovanojamas knygas susimokėjo pati, tačiau šiemet šalies vadovė buvo mažiau principinga.
„Tu matai, jiems tai duoda dovanų, o mums reikia pirkti“, – aplinkui girdėjosi mugės lankytojų, stebinčių valdžios delegaciją, komentarai.
Lietuvos leidėjų asociacijos direktorė ir Vilniaus knygų mugės organizatorių atstovė Lolita Varanavičienė neslėpė nuogąstavimų dėl augančių mugės lankytojų skaičiaus.
„Neprisimenu, kad pirmąją mugės dieną – ketvirtadienį – būtų tiek žmonių. Matyt, lankytojai, remdamiesi ankstesnių metų patirtimi, nusprendė ateiti pirmosiomis mugės darbo valandomis, kad išvengtų spūsties. Man baisu, kas bus šeštadienį, kuris šiemet bus pats gausiausias renginių – jų įvyks per 100“, – atviravo L.Varanavičienė.
Praėjusiais metais Vilniaus knygų mugėje apsilankė 61 tūkstančiai žmonių – šis skaičius kasmet auga, todėl tikimasi, kad šiemet mugėje apsilankys dar daugiau skaitytojų. Vilniaus knygų mugė veiks iki sekmadienio vakaro „Litexpo“ parodų rūmuose.