Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2013 02 11

55-ieji „Grammy“ apdovanojimai: rokenrolo dvasia, įspūdingi bendri projektai ir pagarba praeities žvaigždėms

55-ųjų „Grammy“ apdovanojimų naktis pasižymėjo rokenrolo dvasia, svarbiausius prizus namo išsivežė „Fun.“, Gotye ir „Mumford & Sons“, o renginio ašimi tapo žvaigždėtas „The Band“ legendos Levono Helmo pagerbimas.
Rihanna, Bruno Marsas, Stingas, Ziggy, Stephenas ir Damianas Marley
Rihanna, Bruno Marsas, Stingas, Ziggy, Stephenas ir Damianas Marley / „Scanpix“ nuotr.


„Mumford & Sons“ laimėjo metų albumo prizą už savo diską „Babel“, o tai, pačių muzikantų teigimu, juos nustebino. „Mes manėme, jog nieko nelaimėsime, nes visą dieną prizus šlavė “The Black Keys„, kurie tikrai to nusipelnė,“ sakė Marcus'as Mumford'as, kuris kartu su savo kolegomis atliko dainą „I Will Wait“ ir taip pat dalyvavo Levon'o Helm'o pagerbime.

O apie „The Black Keys“ sėkmę jis nejuokavo: rokeriai laimėjo geriausio roko albumo prizą (už „El Camino“), geriausios roko dainos ir geriausio roko atlikimo apdovanojimus (už „Lonely Boy“). Be to, jie pastarąją dainą atliko ir scenoje, kur jiems talkino Naujojo Orleano žavesio įnešęs pianinu grojęs Dr. John bei „Preservation Hall Jazz Band“. „The Black Keys“ vokalistas Dan'as Auerbach'as taip pat laimėjo metų prodiuserio (ne klasikos) titulą už darbą Dr. John albume „Locked Down“ bei kituose projektuose.

„Fun.“ laimėjo metų debiuto ir metų dainos kategorijose, pastarojoje prizą atsiimdami už savo hitą „We Are Young“. Padėkos kalboje vokalistas Nate'as Ruess'as nevengė pakritikuoti ir save: „Nežinau, ką aš sau galvojau rašydamas šios dainos priedainį. Transliacija yra aukščiausios kokybės, tad kiekvienas gali matyti mūsų veidus – mes nesame labai jauni. Darome tai jau 12 metų.“

Scenoje grupė atliko naujausią savo singlą „Carry On“, o pasirodymo metu muzikantus nuplovė dirbtinis lietus.

Gotye laimėjo „Metų įrašo“ prizą už kartu su Kimbra įrašytą dainą „Somebody That I Used to Know“. „Aš šiek tiek netekau amo, nes prizą atsiimti tenka iš tokio žmogaus, koks dabar stovi už mūsų,“ sakė Gotye, kuriam prizą įteikė legendinis Prince'as. „Augau klausydamasis jo muzikos ir tai viena iš svarbiausių priežasčių, įkvėpusių mane kurti.“

Įvertinti šiuose apdovanojimuose buvo ir reperiai Jay-Z bei Kanye West'as, kurių hitas „N****s in Paris“ laimėjo du „Grammy“: už geriausią repo dainą ir geriausią repo atlikimą. Tuo tarpu bendras įrašas su Frank'u Ocean'u – „No Church in the Wild“ – nugalėjo geriausio bendro repo / dainavimo atlikimo kategorijoje. West'as ceremonijoje nedalyvavo, o Jay-Z padėkos kalbą leido sakyti Ocean'ui, kuriam tai nepasirodė labai paprasta. Kukliai atrodęs vaikinas scenoje to paties Jay Z klausė: „Ar nori ką nors pasakyti?“.

Ocean'as, beje, laimėjo ir geriausio šiuolaikinio R&B albumo prizą (už „Channel Orange“), o vėliau atliko savo dainą „Forrest Gump“.

Kalbant apie koncertinius pasirodymus, jie tikrai buvo kaip reta įspūdingi. Elton'as John'as, atrodo, buvo visur – jis vedė į priekį Levon'o Helm'o pagerbimo ansamblį, atliko dainą „Lately“ su Ed'u Sheeran'u, o Lotynų muzikos žvaigždė Juanes'as jį patį pagerbė atlikdamas akustinę E. John'o hito „Your Song“ versiją.

L. Helm'o, praėjusiais metais mirusio nuo vėžio, pagerbime taip pat dalyvavo Zac'as Brown'as, Mavis Staples ir Brittany Howard iš „Alabama Shakes“ – visi jie pasidalino legendinės dainos „The Weight“ stulpelius. Kituose bendruose sceniniuose projektuose pasirodė „Maroon 5“ ir Alicia Keys, kurie į vieną sujungė kūrinius „Daylight“ ir „Girl on Fire“. Dierks'as Bentley ir Miranda Lambert sceną dalinosi atlikdami kūrinius „Over You“ ir „Home“.

Vėliau Bob'o Marley pagerbimą pradėjo Bruno Mars'as, atlikęs ir savo hitą „Locked Out of Heaven“ bei pakvietęs į sceną Sting'ą, perėjusį prie dainos „Walking on the Moon“. Galiausiai jie priėjo prie Marley dalies ir kartu su Rihanna, Ziggy bei Damian'u Marley atliko kūrinį „Could You Be Loved.“

Koncertą užbaigė Tom'as Morello, LL Cool J ir Chuck D, kurie atliko dainą „Whaddup“. Joje, beje, buvo ištrauka iš „Beastie Boys“ kūrinio „No Sleep Till Brooklyn.“

Rihanna taip pat pristatė naujausią savo singlą „Stay“, kuriame jai talkino pagalbinius vokalus atlikęs Mikky Ekko.

Po ketverių metų pertraukos į „Grammy“ sceną sugrįžo Justin'as Timberlake'as, kuris savo pasirodymą pradėjo naujausiu singlu „Suit & Tie“ – viskas dvelkė klasika tol, kol iš auditorijos į sceną savo eilutes atlikti nepakilo reperis Jay Z. Timberlake'as taip pat pristatė ir visai naują dainą „Push Your Love Girl“.



Nors Jack'as White'as nelaimėjo nė vieno prizo iš trijų galimų, jis sulaukė bene didžiausių vakaro ovacijų, mat atliko net du įspūdingus kūrinius su savo grupėmis – dainą „Love Interrupted“ su moteriškąja „Peacocks“ ir „Freedom at 21“ su vyriškuoju kolektyvu „Buzzards“.

Kelly Clarkson, kuri laimėjo geriausio vokalinio pop albumo prizą už diską „Stronger“, savo pasirodymu pagerbė prizus už gyvenimo nuopelnus laimėjusias Patty Page ir Carole King. Ji sudainavo jausmingą kūrinių „Tennessee Waltz“ ir „(You Make Me Feel Like A) Natural Woman“ derinį.

Pateikiame jums svarbiausių laimėtojų sąrašą:

Metų įrašas: „Somebody That I Used to Know“ – Gotye / Kimbra

Metų albumas: „Babel“ – Mumford & Sons

Metų daina: „We Are Young“ – Fun. / Janelle Monae

Geriausias debiutas: „Fun.“

Geriausias solinis pop muzikos atlikimas „Set Fire to the Rain“ (gyvai) – Adele

Geriausias pop muzikos dueto arba grupės atlikimas: „Somebody That I Used to Know“ – Gotye / Kimbra

Geriausias vokalinis pop albumas: „Stronger“ – Kelly Clarkson

Geriausias šokių / elektronikos albumas: „Bangarang“ – „Skrillex“

Geriausias tradicinės pop muzikos vokalinis albumas: „Kisses on the Bottom“ – Paul McCartney

Geriausias roko atlikimas: „Lonely Boy“ – „Black Keys“

Geriausias Hard Rock/Metal atlikimas: „Love Bites (So Do I)“ – „Halestorm“

Geriausia roko daina: „Lonely Boy“ – „Black Keys“

Geriausias roko albumas: „El Camino“ – Black Keys

Geriausias alternatyvios muzikos albumas: „Making Mirrors“ – Gotye

Geriausias R&B atlikimas: „Climax“ – Usher

Geriausias tradicinio R&B atlikimas: „Love on Top“ – Beyoncé

Geriausia R&B daina: „Adorn“ – Miguel

Geriausias šiuolaikinis urban albumas: „Channel Orange“ – Frank Ocean

Geriausias R&B albumas: „Black Radio“ – Robert Glasper Experiment

Geriausias repo atlikimas: „N****s in Paris“ – Jay-Z / Kanye West

Geriausia repo daina: „N****s in Paris“ – Jay-Z / Kanye West

Geriausias repo albumas: „Take Care“ – Drake

Geriausias solinis kantri atlikimas: „Blown Away“ – Carrie Underwood

Geriausias kantri muzikos albumas: „Uncaged“ – Zac Brown Band

Geriausias bliuzo albumas: „Locked Down“ – Dr. John

Geriausias regi albumas: „Rebirth“ – Jimmy Cliff

Geriausias komedijinis albumas: „Blow Your Pants Off“ – Jimmy Fallon

Geriausias garso takelis: „The Girl With the Dragon Tattoo“ – Trent Reznor / Atticus Ross

Geriausias istorinis albumas: „The Smile Sessions (Deluxe Boxed Set)“ – The Beach Boys

Metų prodiuseris (ne klasikos): Dan Auerbach

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos