2013 09 25

„Alma mater musicalis“ koncertų ciklas pagerbs iškilias menininkų asmenybes ir svarbias sukaktis

Kai ruduo čiurlioniškom spalvom nudažo Vilniaus gatves, o prisiminimai apie vasarą ima blankti atmintyje, širdį suvirpina muzika, skambanti po Šv.Jonų bažnyčios skliautais. Sugrįžta jubiliejinis, jau 20-tasis „Alma mater musicalis“ koncertų ciklas, skirtas akademinei bendruomenei. Kiekvienas koncertas – tai jaudinantis susitikimas su klausytojais, kai širdis paklūsta klasikinei muzikai ir lietuviško žodžio magijai.
Choras „Liepaitės“
Choras „Liepaitės“ / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Kiekvienas „Alma mater musicalis“ koncertas – ypatingas, skiriamas svarbiems Lietuvos kultūros įvykiams, jubiliejams, iškilioms asmenybėms. Jubiliejiniame 20-mečio cikle bus pagerbtas batutos virtuozas, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, dirigentas Modestas Pitrėnas, apdovanotas „Už platų kūrybinį mostą interpretuojant klasikinę ir šiuolaikinę muziką bei lietuviškos muzikinės kultūros sklaidą“, 70-metį švenčiantis kompozitorius Giedrius Kuprevičius, lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio gimimo 300 metų sukaktis, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos 80-metis, Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ 20-metis, Lietuvą garsinančio Vilniaus universiteto kamerinio orkestro 35-metis, skambės „Aukso paukšte“ apdovanoto berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ balsai.

„Alma mater musicalis“ koncertų ciklą pradėsime spalio 7 d. jaunystės triumfu. Koncerte, skirtame Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ 20-mečiui, lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinius mums dovanos 3 chorai, pelnę ne vieną tarptautinį apdovanojimą: mokyklos III klasės choras, vadovaujamas Jurgitos Dirgėlaitės, Jaunučių choras, vadovaujamas Editos Jaraminienės, ir Merginų choras, vadovaujamas Jolitos Vaitkevičienės. „Liepaitės“ visiems gerai pažįstamas vardas ir su juo susieti savo likimą trokšta ne viena mažoji vilnietė. Šiandien jubiliejų švenčiančioje mokykloje dainavimo mokosi per 400 mergaičių, iš kurių ne viena vėliau pasirenka muzikės kelią.

Su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kolektyvais minėsime šios profesionalių menininkų ugdymo aukštosios mokyklos 80-metį. Jos rektorius, profesorius Zbignevas Ibelgaubtas LMTA gyvavimo laikotarpį įvardijo, kaip „įprasmintą grožio kūryba“. Profesionalūs kolektyvai, pelnę ne vieną tarptautinį apdovanojimą, džiugins klausytojų širdis lapkričio mėnesio koncerte.

Gruodžio mėnesį po Šv. Jonų bažnyčios skliautais vėl aidės jauni balsai. Koncertuos daugelio tarptautinių ir respublikinių konkursų prizininkas bei laureatas – berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, kasmet surengiantis dešimtis koncertų Lietuvos ir pasaulio koncertų salėse. Šio 1990 m. Remigijaus Adomaičio įkurto ir jo vadovaujamo kolektyvo atliekamus kūrinius jau girdėjo JAV, Vokietijos, Italijos, Čekijos, Rusijos, Lenkijos, Baltarusijos bei kitų šalių klausytojai. 2000 m. kolektyvas pelnė Lietuvos choro nominaciją „Aukso paukštė“. Chorui talkins birbynininkas Egidijus Ališauskas ir styginių kvartetas ART VIO.

Sausio mėnesį Lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio gimimo 300-metį paminėsime poetiniu žodžiu. Jo kūrybą skaitys teatro ir kino aktorė Regina Paliukaitytė, giedos – giedamosios lietuvių klasikinės poezijos atlikėjas, baritonas Danielius Sadauskas. Vargonininkas Gediminas Kviklys paruošė įspūdingą kompozitorių, Kristijono Donelaičio amžininkų, Johann Ludwig Krebs, Carl Philipp Emanuel Bach, Christoph Willibald Gluck kūrinių programą.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą, dirigentą Modestą Pitrėną, kuris talentingais batutos mostais bando „priartinti atlikimo skambesį prie savo vidinio girdėjimo“, pagerbsime vasario mėnesio koncerte. Jis diriguos Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui, vadovaujamam nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, orkestro vadovo ir vyriausiojo dirigento Juozo Domarko. Koncerte, kuris rengiamas drauge su Lietuvos nacionaline filharmonija, solo smuiku grieš vienas ryškiausių šiandienos smuikininkų – Vilhelmas Čepinskis.

Gražus bendradarbiavimas Lietuvos muzikų rėmimo fondą sieja su Vilniaus universiteto kameriniu orkestru, švenčiančiu savo veiklos 35-metį. Orkestras yra surengęs per 700 koncertų Lietuvos miestuose ir miesteliuose, jo atliekama muzika skambėjo Venecijoje, Romoje, Paryžiuje, Maskvoje, Ženevoje, Meksike ir kitur. Jaunatviškas, trykštantis entuziazmu talentingo jaunimo kolektyvas, suburtas ir vadovaujamas energingo jo įkūrėjo ir vadovo Pauliaus Bernardo Koncės – ilgametis „Alma mater musicalis“ partneris. Tad ir šiame cikle minėsime orkestro, kuris tapo kūrybinio kelio pradžia ne vienam žinomam atlikėjui, jubiliejų.

„Alma mater musicalis“ ciklą kitų metų balandžio mėnesį baigsime koncertu „Giedrius ir bičiuliai – 70 minučių kartu“. Taip koncertą, skirtą Giedriaus Kuprevičiaus 70-mečiui, pavadino pats kompozitorius. Pasak garsiųjų kompozitoriaus „Kregždučių“, likimas jam išties atkirpo „gabalėlį dangaus“. Dar 1956 m. pamilęs varpų muziką, profesorius karilionu skambina ištįsus dešimtmečius. G.Kuprevičiaus simfonijos, preliudai, koncertai, siuitos, kūriniai chorams, vokalui skambėjo įvairiose Europos šalyse, Amerikoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje. 2013m.gegužės mėn.įvyko jau devyniolikto G.Kuprevičiaus kūrinio scenai – baleto „Čiurlionis“ premjera. Tad savo jubiliejų kompozitorius pasitinka solidžiais darbais. Kiekvienas susitikimas su G.Kuprevičiumi – kupinas paslapties, kaip ir mūsų naujasis, jubiliejinis koncertų ciklas. Pasinerkime į jo magiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis