Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 12 25

Antrą šv. Kalėdų vakarą – virtualios Kalėdos su choru „Jauna muzika“

Kiekvienais metais choras „Jauna muzika“ kviečia susitikti per Šv. Kalėdas ir drauge dalintis šiltomis muzikinėmis akimirkomis. Tačiau šiemet gražiausios žiemos šventės bus kitokios. Jos nebus geresnės ar blogesnės, tiesiog neįprastos ir gal šiek tiek kuklesnės. Nepaisant to, kolektyvas dovanos muziką savo klausytojams virtualiu būdu ir gruodžio 26 d. vakarą, 19 val., įprastu tradicinio kalėdinio koncerto metu, choras kvies kartu džiaugtis esamuoju laiku – videopremjerą pristatys LRT portale, LRT Facebook ir choro „Jauna muzika“ „Youtube“ paskyrose, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Choras „Jauna muzika“
Choras „Jauna muzika“ / „Jauna muzika“ nuotr.

Šiam chorui tai nėra pirmas tokio formato video darbas, pavasarį per pirmąjį karantiną „Jauna muzika“ virtualiu choru pristatė Vaclovo Augustino kūrinį „Da Pacem, Domine“.

VIDEO: Virtualus choras. Vaclovas Augustinas „Da Pacem, Domine“

Galima sakyti, kad virtualybė šią akimirką yra bene svarbiausia susiekimo ir bendravimo priemonė visame pasaulyje. Tokį muzikinį bendravimo būdą, finansuojant Lietuvos kultūros tarybai, vėl pasirinko ir „Jauna muzika“, kuri pristato naują Kalėdinį virtualų chorą. Tai anglų kompozitoriaus Richardo Farranto (~1530–1580) trys giesmės chorui ir basso continuo: „Call to remembrance“, „Hide not thou thy face“ ir „Lord, for thy tender mercy‘s sake“.

Kartu su „Jauna muzika“ virtualiame chore pasirodys basso continuo ansamblis: Rimvydas Mitkus (vargonai) ir Povilas Jacunskas (violončelė). Instrumentalistai, kaip ir dvidešimt vienas choristas savo partijas virtualiam chorui iš namų įrašė kiekvienas atskirai.

Kompozitorius R.Farrantas labiausiai yra žinomas dėl savo giesmės „Lord, for thy tender mercy‘s sake“. Tačiau šis kūrinys turi neaiškią kilmę. Jis buvo priskirtas Farrantui, vėliau Johnui Hiltonui (1599–1657) ir Tomui Talliui (1505–1585).

Menotyrininkai spėja, kad šią kompoziciją Farrantas galėjo pridėti prie jau egzistuojančių savo kūrinių. Tekstas iš Henry Bullo (1530–1575) krikščioniškų maldų ir šventų meditacijų (1566, Christian Prayers and Holy Meditations). Kiti du kūriniai, „Call to remembrance“ ir „Hide not thou thy face“, sukurti pagal Šventojo rašto psalmių (25 ir 27) tekstus.

„Mažai žinomo XVI a. britų kompozitoriaus Richard Farrant trys dainos turėjo būti Kalėdinio koncerto puošmena. Džiaugiuosi, kad šiuo grožiu galėsime pasidalinti bent virtualiai“, – dalinasi choro meno vadovas Vaclovas Augustinas.

Virtualios Kalėdos su „Jauna muzika“ kviečia klausyti ir mėgautis muzika, kuri įkvepia bei sušildo. Šiuo metu tai turbūt ir yra svarbiausia – pasimėgauti akimirka, kad ir kokia ji būtų išskirtinė ar neįprasta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas