2013 04 03

Atviroje modernaus džiazo meistrų Liudo Mockūno ir Marco Ducret meistriškumo pamokoje laukiami ir klausytojai, ir muzikantai

Antrajame ciklo „AGATA Gyvai“ renginyje džiazo bus galima ne tik klausytis, bet ir pramokti patiems. Vienas ryškiausių Lietuvos šiuolaikinės improvizacinės muzikos kūrėjų Liudas Mockūnas kartu su gitaros meistru iš Prancūzijos Marcu Ducret visiems susirinkusiems padovanos atvirą meistriškumo pamoką. Renginys įvyks ketvirtadienį, balandžio 11 d., 12-14 val. Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42).
Liudas Mockūnas
Liudas Mockūnas / Asmeninio archyvo nuotr.
Temos: 1 AGATA

Ši pamoka bus įžanga į tos pačios dienos vakare, 19 val. Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2, Vilnius) vyksiantį L. Mockūno ir M. Ducret koncertą iš ciklo „Muzikos energija“.

Klausytojai kviečiami ateiti su instrumentais

„Į pamoką kviečiame tuos, kuriems įdomu improvizacinė muzika. Norime parodyti jos virtuvę, supažindinti su pagrindiniais kūrimo principais. Klausytojai gali atsinešti muzikos instrumentus – visi kartu su jais galėsime improvizuoti tiesiog ten pat, vietoje“, – kviečia L. Mockūnas, pamokos pabaigoje kartu su M. Ducret atliksiantis ir keletą bendrų kūrinių.

„Esame įpratę muzikantus matyti scenoje ir klausytis jų atliekamos muzikos, bet šįkart norėjome pasiūlyti muziką patirti kitaip – per atvirą, laisvos formos pamoką iš pasaulyje pripažintų meistrų. Tiems, kas nori tobulinti savo muzikinius įgūdžius, toks būdas mokytis yra labai įdomus, naudingas ir retai pasitaikantis“, – teigia renginį organizuojančios Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA projektų vadovė Justina Baliūnaitė.

Ji taip prideda, kad pamokoje laukiami ne tik muzikantai, bet ir muzikos klausytojai.

„Stebėti muzikos kūrimo procesą yra ne mažesnė intriga, nei išgirsti rezultatą“, – neabejoja J. Baliūnaitė.

Scenoje kartu – jau daugiau nei dešimtmetį

Saksofonu ir kitais pučiamaisiais instrumentais grojantis Liudas Mockūnas žinomas kaip aktyvus Lietuvos džiazo ambasadorius. Savo modernią, dažnai avangardinę kūrybą jis yra pristatęs daugelyje Europos miestų, JAV, Izraelyje, Turkijoje, Kinijoje, Japonijoje.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija jam taip pat yra gerai pažįstama – muzikantas čia yra baigęs pirmąsias savo muzikos studijas, o šiuo metu yra šios institucijos džiazo katedros docentas. Vėliau L. Mockūnas studijavo Danijoje, Kopenhagos ritminės muzikos konservatorijoje, iš kur pradėjo kelią į Europos improvizacinės muzikos sceną.

Paryžiuje gimęs, bet nuolat kelyje gyvenantis gitaristas Marcas Ducret yra pripažintas džiazo ir avangardinės muzikos kūrėjas. M. Ducret kūryba pasižymi išskirtine energija, joje ryški roko muzikos įtaka.

Gausioje muzikanto diskografijoje – 14 solinių ir 12 kartu su amerikiečių saksofonistu Timu Berne įrašytų albumų. Įdomu tai, kad groti gitara M. Ducret išmoko pats, savo jėgomis. Tai nesutrukdė jam dar 1986-aisiais tapti pirmojo Prancūzijos Nacionalinio džiazo orkestro nariu.

„Jis – vienas geriausių gitaristų pasaulyje“

„Mano nuomonė apie Marcą Ducret? – Jis yra vienas geriausių gitaristų pasaulyje“, – nedvejodamas apie scenos kolegą atsiliepia L. Mockūnas. Kartu jie groja nuo 2002 m., yra išleidę du bendrus albumus albumus: „Silent Vociferation“ ir su L. Mockūno grupe „Toxikum“. Šiuo metu muzikantai kartu koncertuoja grupėse „Megaphone“ ir „Copenhagen Art Enseble“.

Renginių ciklas „AGATA Gyvai“ yra Lietuvos muzikantus ir fonogramų gamintojus vienijančios asociacijos AGATA iniciatyva, skirta jaunų Lietuvos muzikantų kūrybai puoselėti. Pirmasis „AGATA Gyvai“ koncertas įvyko kovo 8-ąją Vilniaus mokytojų namuose. Tada savo pasirodymą surengė kylanti Lietuvos džiazo grupė „Kaf Kaf“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai