Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 10 28

Atvyko originalumu pagarsėjusi belgų vokalinė grupė „Hyoid“

Į Vilnių atvyko belgų vokalinė grupė „Hyoid“ – spalio 28 d. 19 val. Menų spaustuvėje ji parodys provokuojantį muzikos ir teatro spektaklį „A History Of The Voice“ („Balso istorija“), rašoma pranešime žiniasklaidai.
Jennifer Walshe
Jennifer Walshe / Blackie Bouffant official nuotr.

Pripažinimo įvairiose Europos šalyse sulaukusį kūrinį sukūrė airių kompozitorė, dainininkė ir improvizatorė Jennifer Walshe, kuri taip pat atvyksta į Vilnių.

Tarptautiniame aktualiosios muzikos festivalyje „Gaida 2020“ įvyks susitikimas su šia menininke – spalio 28 d. nuo 18 val. Menų spaustuvėje, prieš vokalinės grupės „Hyoid“ pasirodymą.

Briuselyje įsikūrusią grupę „Hyoid“ sudaro klasikinio vokalo studijas baigę atlikėjai, tačiau ansamblis imasi tik aktualios šiuolaikinės muzikos ir tarpdisciplininių projektų. Šis kolektyvas nuolat meta iššūkį tradiciniams koncertiniams formatams, juos praplečia glaudžiai bendradarbiaudamas su savo kartos kompozitoriais, atlikėjais ir kitų sričių menininkais.

„Hyoid“ gali dainuoti a cappella, su instrumentų pritarimu, su elektronika, o ansamblio sudėtis priklauso nuo konkretaus kūrinio.

VIDEO: Jennifer Walshe & HYOID: 'A History of the Voice', excerpts

Tai, kad grupės „Hyoid“ estetikos alfa ir omega yra dainavimas, vokalas, garso išgavimas balsu, nurodo pats ansamblio pavadinimas. Savo vardą atlikėjai pasiskolino iš „U“ formos poliežuvinio kaulo (angl. „hyoid-bone“), kuris padeda žmogui tarti žodžius, judinti liežuvį ir yra vienintelis slankus kaulas žmogaus kūne, pavadinimo.

Spektaklis inspiruotas prancūzų filosofo Rolando Bartheso teksto.

Ansamblis koncertuoja įvairiose Europos scenose ir festivaliuose: festivalyje „November Music“ (Nyderlandai), Huddersfieldo šiuolaikinės muzikos festivalyje (Jungtinė Karalystė), Gento menų centre „De Bijloke“, „Performatik“ festivalyje Briuselio šiuolaikinio meno centre „WIELS“ (Belgija) ir kt.

Į Vilnių atvežamo provokuojančio Jennifer Walshe spektaklio „A History Of The Voice“ premjerą grupė „Hyoid“ atliko 2017 m. „Transit“ festivalyje Leuvene (Belgija).

Spektaklis inspiruotas prancūzų filosofo Rolando Bartheso teksto „Balso grūdas“ („La grain de la voix“). O kompozitorę įkvėpė filosofo idėjos: „Grūdas – tai kūnas dainuojančiame balse, rašančioje, veiksmą atliekančioje rankoje…

J.Walshe kūrinys sudarytas iš įvairiausių balsų ir jų savininkų personažų – pavyzdžiui, Tomo Cruise’o, Gwyneth Paltrow, Siri ir kt. – blykstelėjimų scenoje. Pasak Nyderlandų leidinio „Dagblad Noorden“: „Ypač ryškus momentas buvo netikras interviu su T.Cruise’u, pasibaigęs juoko priepuoliu, kuriuo publika negali nesimėgauti. Triukšmingas, informatyvus, kritiškas ir stulbinamai atliktas dviejų vyrų ir dviejų moterų, kurie geba ne tik savo balsais daryti bet ką, bet ir demonstruoja vaidybinį talentą. Visa tai trunka valandą, bet pasibaigia jums net nesusivokus.“

Kompozitorė, dainininkė, improvizatorė J.Walshe vadinama „originaliausiu kompozitoriaus balsu, pasigirdusiu Airijoje per pastaruosius 20 metų“ („The Irish Times“) bei „laukine mergina iš Darmštato“ („Frankfurter Rundschau“) dėl savo nežabotos kūrybinės fantazijos.

J.Walshe muzika atliekama ir transliuojama visame pasaulyje, ji pelnė daugybę įvairiausių premijų ir meno stipendijų iš tokių organizacijų, kaip Niujorko šiuolaikinio meno fondas, Berlyno menininkų programa DAAD, Darmštato tarptautinis muzikos institutas ir kt. Tarp naujausių menininkės projektų – su filosofu Timothy Mortonu sukurta opera „Time Time Time“ bei žymiuoju „Arditti Quartet“ užsakymu parašytas kūrinys balsui, styginių kvartetui ir kinui „Everything Is Important“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos