Tiesa, neseniai vykusiame „Eurovizijos“ dainų konkurse dėl nustatytų taisyklių teko naudoti dalinę fonogramą, tačiau net ir tuo atveju grupė stengėsi išlikti kuo sąžiningesnė prieš savo klausytojus.
„Mes net neėmėme instrumentų ir scenoje neapsimetinėjome, kad grojame. Tiesiog dainavome ir šokome – darėme tai, ką galėjome daryti gyvai“, – papildė Jievaras.
Daugybę įspūdžių, gerų ir sunkesnių laikų per devynerius gyvavimo metus patyrusi grupė iki šiol prisimena savo pirmuosius koncertus bei konkursus, kuriuose jie dažnai dalyvaudavo. Jievaras su šypsena prisimena anuomet populiariame klube „Intro“ vykusį „Metalinės bačkos“ konkursą.
„Pamenu, dar pajuokavau, o kas būtų jei laimėtume? Mes net šešiolikos tuo metu neturėjome“, – juokėsi atlikėjas. Mat žiūrovai konkurso metu už mėgstamiausią grupę balsuoti galėjo, pirkdami alų: vienas bokalas – vienas taškas grupei.
„Visgi taip išėjo, kad mes įveikėme visus konkurso etapus, patekome į finalą ir netgi laimėjome! Ir gavome penkias bačkas alaus“, – juokėsi Jievaras.
Labai dažnai dėl grupės pavadinimo klausimų sulaukiantis „Bekešo vilkų“ atstovas sakė, kad tikslios pavadinimo reikšmės reikėtų klausti prieš daugelį metų jiems šį pavadinimą suteikusio Užupio respublikos prezidento Romo Lileikio. Tuomet dar neseniai susikūrusi trylikamečių grupė buvo pakviesta groti Respublikos nepriklausomybės dienos šventėje, tačiau ji neturėjo jokio pavadinimo.
„Taigi prezidentas tada afišoje tiesiog ėmė ir įrašė: „Bekešo vilkai“. Ir tik po to mums pasakė, kad štai, čia mes, – prisimena Jievaras. – Mes net nepasiaiškinome, kodėl būtent toks pavadinimas buvo išrinktas.“
Apie ateities planus paklaustas atlikėjas sakė, kad po nemažos pertraukos vėl aktyviai koncertuoti pradėjusiai grupei šiuo metu tikrai yra ką nuveikti.
„Tą patį albumą įsirašyti norisi“, – sakė Jievaras. Tačiau didžiausias „Bekešo vilkų“ noras yra prisidėti prie popmuzikos gerinimo Lietuvoje.
„Yra labai daug gerų grupių, kurios groja gyvai – norisi, kad jos visos iškiltų ir, galbūt, mes tarp jų. Svarbiausia, kad Lietuvoje įvyktų popmuzikos lūžis ir žiūrovai tarp populiarių fonograminių atlikėjų galėtų rinktis gerą gyvą muziką“, – pažymėjo grupės atstovas. Skirtumą tarp įprastų popatlikėjų pasirodymų ir gyvo beveik dešimties žmonių funk stiliaus pasirodymo įvertino ir „Bekešo vilkų“ gimtadienio svečiai – beveik prieš mėnesį vykusiame vakarėlyje sausakimšame klube minia linksminosi negailėdama jėgų.
„Norime, kad kuo daugiau žmonių mus išgirstų ir įvertintų: jiems patinka ar ne“, – pokalbį baigė Jievaras ir pakvietė visus gyvos muzikos mylėtojus susitikti soliniame „Bekešo vilkų“ koncerte jau šį ketvirtadienį, muzikos klube „Tamsta“.