11 metus skaičiuojantys “Galapagai”, kaip jau įprasta, gerbėjus kvies prie trijų scenų – “Roko naktų”, “Feel Free” ir “Didžiosios”.
Pastarosios pagrindinėmis žvaigždėmis, kartu su britais “Hadouken!”, taps garsieji “Clawfinger” iš Švedijos.
Ilgiau nei 20 metų kartu grojantys vyrukai padarė milžinišką įtaką šiuolaikinei sunkiojo roko muzikai. New metal stiliaus pionieriais laikomi švedų muzikantai įrašė ne vieną dideliu hitu tapusį kūrinį, pardavė daugybę albumų, o taip pat padėjo iškilti kultiniams vokiečių rokeriams „Rammstein“.
Nors „Clawfinger“ muzika priskiriama gana sunkiam muzikiniam stiliui, jų kompozicijos yra ypač melodingos, o agresyviai pateikiamuose dainų tekstuose slypi aktualios visuomeninės idėjos. Grupės dainos – tai garsūs protestai prieš megalomaniją, homofobiją ir militarizmą.
Skandinavai Lietuvoje gros jau antrąjį kartą. Pirmoji “Clawfinger” pažintis su lietuvių publika įvyko festivalyje “Be2gether”.
Dar vienos “Didžiosios” scenos žvaigždės – lietuviško repo legendos “G&G Sindikatas”. Apie šią penkeriukę daugžodžiauti neverta. Sausakimšos koncertų sales, glėbiai apdovanojimų ir muzikiniai turai ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje kalba patys už save. Belieka sulaukti rugpjūčio ir pasiduoti “G&G Sindikato” skleidžiamai energijai.
Prie “Roko naktų” scenos kvies “AC/DC Tribute.lt”. Profesionalius roko muzikantus suvienijęs ir legendinės australų grupės kūrinius publikai pristatantis projektas sėkmingai gyvuoja jau daugelį metų. Vyrai koncertuoja ne tik Lietuvoje – juos šiltai sutinka ir Europos koncertų salės. Belieka tikėtis, kad šilumos nepritrūks ir “Galapaguose”.
Dar vieni “Roko naktų” scenos svečiai – “Relicseed” iš Latvijos. Heavy ir trash metalą grojanti grupė kaimyninėje šalyje jau seniai užsitikrino stabilias pozicijas. Įspūdingos harmonijos, energingi pasirodymai – tai vizitinė “Relicseed” kortelė. Negana to, grupė garsėja ir savo pasirodymais Jungtinėse Valstijose, o taip pat koncertais kartu su tokiomis grupėmis kaip “Sabaton”, “Caliban”, “Evile”, “Deadlock”, “Schecter” ar “Crematory”.
Prie energingųjų latvių prisijungs ir mūsiškiai “RoadkiLL”. 2006-aisiais gimusi rokenrolo grupė iš Vilniaus nuolat pabrėžia, kad yra alkani groti. Tai – svarbiausias grupės vaikinų gyvenimo tikslas. Šiųmečiuose “Galapaguose” “RoadKiLL” žada priversti visus trypti rokenrolo ritmu, tačiau tuo pačiu ketina nesprausti savęs į konkrečių muzikinių stilių rėmus ar klišes.
“Roko naktų” scenoje taip pat grosianti grupė “Arcadia” susikūrė būgnininko garaže.
Po kelerių metų sunkaus darbo “Arcadia” pasirašė sutartį su įrašų studija “No Brain Records” ir išleido savo debiutinį albumą “Synth”. Jis grupei atvėrė duris į muzikinius turus, tačiau tuo pačiu prasidėjo ir nesklandumai “Arcadia” vaikinų tarpe. Kai vis dėlto viskas stojo į savo vietas, “Arcadia” kūryba įgavo naują pagreitį ir grupė, lyg šviežio oro gūsis, įsiveržė ne tik į Italijos, bet ir į JAV ar Europos rinkas.
Tokios pat šviežios muzikos pasiūlys ir “Feel Free” scena. Ant jos lips žaibiškai interneto pagalba išgarsėjęs reperis Alekna. Ką tik jis buvo Andrius Aleknavičius iš Kauno.
Dabar šis 21 metų vaikinas šluosto nosis net didžiausiems grandams – „Facebook“ jį pamėgo beveik 40 tūkst. gerbėjų, o „Youtube“ jo vaizdo įrašai peržengė jau 3 mln. peržiūrų ribą ir, panašu, nežada nustoti augti.
Dar vieni scenos “Feel Free” svečiai – grupė „Garbanotas Bosistas“. Jos branduolys – būrys įvairų muzikinį skonį puoselėjančių bičiulių, kurie tarp senų ir naujų skambesių mėgina komponuoti savitą garsą roko, bliuzo ir rokenrolo pasaulyje. Per beveik penkerius kūrybos metus kone visus sostinės klubus ir roko barus šokdinusi kompanija – vieni tų, kurie primins XXI a. pradžios Lietuvos indie sceną. 2012-aisiais grupė išleido minialbumą „VENERA“, gavo metų roko grupės apdovanojimą alternatyvios muzikos apdovanojimuose „T.Ė.T.Ė“, surengė du turus po Lietuvą, Latviją, koncertavo Lenkijoje.
Svarbu priminti, kad muzikos ir pramogų festivalis “Galapagai 2013” Zaraso saloje gerbėju lauks rugpjūčio 2-3 dienomis. Jau skelbta, kad čia pasirodys tokios grupės kaip “Hadouken!”, “Instrumenti”, “BIX”, “Lyapis Trubestkoy”, “ANTIS”, “Trendkill Method”, “Mandragora”, “Hayley’s Royal Whores”, “Paralytic”, “Yoko Mono”, “Golden Parazyth”, “The Angelcy”, “Digital Digital”, “Astro’n’out”, “Empti”, “Awakening sun”, “Tie geresni”, “TIMOHI”, “Thundertale”, “The Sound Poets” ir kiti.