Savo koncertą šioje serijoje surengė ir grupė „AKTU”, kurios nariai – Atėnė Tikkueva (gitara, vokalas), Elena Navickaitė (būgnai), Danielius Zajančkovski (gitara) ir Nojus Miknius (bosas). Jau nuo vaikystės pradėję muzikuoti, šiandien jie drąsiai eksperimentuoja ir dar drąsiau šokdina klausytojus.
– Koks yra pirmasis jūsų atsiminimas su muzika?
Atėnė: Mama pasakojo, kad, kai ji laukėsi manęs, nurimdavau tik tada, kai fone skambėdavo Mocarto muzika. Jei grodavo populiarioji muzika, kuri jai patiko, pradėdavau stipriai vartytis.
Elena: Mano vyresnė sesuo grojo gitara, o aš jai pritardavau, sėdėdama ant plastikinės kėdutės ir mušdama ritmą.
Danielius: Kai man buvo ketveri, per giminės šventę kaimynas grojo akordeonu, o aš pritardavau mušdamas ritmą. Po to jis tėvams pasakė, kad būtinai turiu mokytis groti kokiu nors instrumentu.
Nojus: Mano tėtis, kai buvau mažas, visada namuose leisdavo seną roko muziką. Turėjo tai didelę įtaką mano muzikiniam skoniui.
– Apibūdinkite savo kuriamą muziką daiktavardžiu, veiksmažodžiu ir būdvardžiu.
Atėnė: Daugiakampis, veikti, nenuspėjama.
Elena: Šaltas lietus, dūkti.
Nojus: Zebras, skristi, languotas.
Danielius: Chaosas, neskuba, keistas.
– Ne kartą esate sakę, kad nesiejate savęs su vienu muzikos stiliumi ir daug eksperimentuojate. Pasidalinkite, kas jums yra eksperimentai ir kur jie veda?
Atėnė: Eksperimentai man yra laisvė negalvoti, ką pagalvos klausytojas. Visada norisi eksperimentuoti, bet kartu yra ir baimė eksperimentuoti per daug. Jeigu rašai albumą, jis turi būti vientisas. Eksperimentuojame, stengiamės į savo kūrybą įnešti naujų vėjų, tačiau taip pat planuojame ir tolimesnius savo veiksmus.
Elena: Man eksperimentai siejasi su žaidimais, kurie išlaisvina. Žaisdamas atrakini savo vidinį vaiką ir tobulėji. Net jei bandymas nevykęs, vis tiek dažniausiai koks nors fragmentas būna geras.
Danielius: Klausau daug įvairios muzikos ir man eksperimentavimas siejasi su naujos muzikos atradimu. Asmeniškai gitaros partijas kūriniams rašau, įkvėptas tam tikrų muzikos stilių. Dabar jaučiuosi labai tolerantiškas įvairiai muzikai ir laukiu, kaip kiti muzikiniai atradimai keis „AKTU” garsą.
Nojus: Kadangi muzikos teorijos žinau ne tiek ir daug, visa kūryba man yra eksperimentavimas.
2024 metų pavasario pradžioje išleidote debiutinį EP „Dūmija”. Kas apie šį EP ir jo kūrybą yra įsimintiniausia?
Atėnė: Man tai yra rėksnių EP, kurį klausant galima padūkti. Smagiausia dalis buvo, kai per 3 valandas parašiau dainą „Minia”. Iš tiesų, kūriau šią dainą viena ir ji buvo skirta mokyklos šimtadieniui. Dabar EP „Dūmija” kūrinius matau kupinus paaugliško maišto ir net kiek juokingus.
Danielius: Šis EP dabar atrodo kaip apšilimas prieš kažką nepaprasto.
– Kuri daina jums geriausiai atspindi grupę „AKTU”?
Atėnė: „Padarai”. Didžiąją laiko dalį ji yra rami, o pabaigoje – greita ir triukšminga. Man tai gražiausia mūsų sukurta daina, kuri parodo, kokie įvairiapusiški esame.
Elena: Dainą „Padarai” visada grojame koncertuose ir jau atsirado tradicija jos metu klausytojams atsisėsti ant žemės, apsikabinti, dainuoti ir įsijungti švieseles. Paprasta, bet kartu ir labai stebuklinga.
Nojus: Daina „Tikėk”. Irgi paprasta, bet turi specialią vietą mano širdyje.
– Kokia auditorija, jums yra „svajonių” auditorija?
Atėnė: Iš patirties, pavyzdinė auditorija yra tokia, kokią turėjome koncerte ant Energetikos ir technikos muziejaus stogo. Pašėlęs jaunimas, kuris priima mūsų ir trankią, ir ramią muziką. Visada žavi jų laisvumas.
Elena: Man mūsų auditorija jau yra svajonių auditorija, nes ateina į mūsų koncertus.
Danielius: Auditorija, kuri auga kartu su mumis. Man viena svarbiausių muzikos vertybių yra emocinis ryšys ir, man atrodo, kad turint ryšį su auditorija, augama.
– Viena gėdingiausių akimirkų jūsų karjeroje?
Atėnė: Prieš metus, kai po kelių mėnesių petraukos grojome su nuostabia grupe „sacréblue” Kaune. Jaudinomės ir grojant vieną mėgstamiausių dainų, atrodė, kad „atsijungėme”. Aš susimaišiau, kurią dainos vietą grojame. Dainuoju, bet suprantu, kad nesu tame pačiame tempe su grupe. Galiausiai sustabdėme dainą ir pradėjome iš naujo. Sėkmingai pabaigėme, bet tai buvo viena labiausiai traumuojančių patirčių.
– Daina, kurios niekada neatsibosta klausyti?
Danielius: „Red Hot Chilli Peppers” – „Under The Bridge”. „tas” - „Pranašas”.
Elena: Kendrick Lamar – „XXX”. Dar paskutiniu metu daug klausau „SHWR” – „Come and Find”.
Nojus: „Fontaines D. C.” – „Roman Holiday”.
Atėnė: „Abudu” – „Nebelieka vietos”.
– Ką įdomaus parodė jūsų 2024 metų „Spotify Wrapped”?
Atėnė: Kad „AKTU” buvo tarp mano 5 klausomiausių atlikėjų, nors mūsų EP man jau pabodęs klausytis.
Danielius: Nustebau, kad šiemet klausiau 10 000 tūkst. minučių mažiau muzikos nei pernai.
Nojus: Sugebėjau „Fontaines D. C.” dainos „Roman Holiday” perklausyti 370 kartų.
– Jūsų mėgstami vardai iš alternatyvios muzikos Lietuvoje?
Atėnė: Grupė „Frizz”. Labai patinka jų lengvumas ant scenos. Atrodo, kad į muziką žiūri lengvabūdiškai, bet kartu jiems labai gerai einasi. Taip pat grupė „Mėlyna”.
Danielius: „tas”, „Vakaris mirė”.
Elena: „Ketera”. Vaikinai visuomet išjudina savo publiką, o koncertų nuotraukose visada būna pašokę ore.
– Interviu tradiciškai pratęsiame po koncerto „Estrãdoje” – pasidalinkite, kokie įspūdžiai ir nuotaikos.
Atėnė: Išskirtinė patirtis. Maža erdvė pavertė visą koncertą ypač intymiu. Iš taip arti atrodo, kad visi galėjo girdėti mūsų mažas klaideles, bet, manau, tai dar labiau suartino mus su atėjusiais klausytojais.
Elena: Labai smagu matyti kiekvieną klausytoją ir gal, netgi, dar smagiau matyti praeivius pro langą. Ypatingai nustebau, kai kažkuom sudominome įvairaus plauko praeivius ir grupė tarsi pakvietė juos užeiti į vidų.