„Po daugiau kaip 40 metų Londone nauja tvarka žada EUYO drąsią, kūrybingą ir tvarią ateitį“, – pranešime sakė orkestro vykdomasis vadovas Marshallas Marcusas.
„Visiškai nelogiška laikyti biurą ne ES“, – sakė jis laikraščiui „The Guardian“.
„Negalima prašyti ES finansavimo ir nebūti ES. Veiklos šerdis negali likti Londone“, – pridūrė jis.
Gavęs pasiūlymą iš Italijos kultūros ministerijos orkestro, kuriame groja muzikantai iš visų Bendrijos šalių, EUYO būstinės nuo kitų metų įsikurs Feraroje ir Romoje.
Orkestro vadovai Johnas Tusa ir Ianas Stoutzkeris pasakė, kad šiandien „gera diena“ Europos muzikos bendradarbiavimui.
„Dėkojame visoms šalims už jų pasitikėjimą Europos Sąjungos jaunimo orkestru“, – nurodė jie pranešime.
EUYO buvo įkurtas 1976 metais; kasmet jame groja apie 120 17-24 metų muzikantų.
Kai Didžioji Britanija išstos iš ES, britų muzikantų orkestre veikiausiai nebeliks; dabar EUYO priklauso 13 britų. Vis dėlto orkestro atstovai nurodė, kad palauks, kol baigsis ES ir Britanijos derybos dėl „Brexit“ ir tik tada priims galutinį sprendimą.
M.Marcusas sakė, kad jei orkestras liktų Britanijoje, po „Brexit“ jam būtų sudėtingiau vykdyti savo veiklą.
„Išvykti iš JK į ES pasidarys sudėtingiau ir brangiau“, – teigė jis.
„Klasikinės muzikos industrija veikia turėdama labai ribotus išteklius. Tokie dalykai gali būti itin kenksmingi“, – pridūrė M.Marcusas.
Šis orkestras yra dirbęs su tokiais dirigentais kaip Danielis Barenboimas ir Leonardas Bernsteinas. EUYO pasirodė populiariose koncertų salėse, tarp jų pažymėtini Londono koncertų rūmai „Royal Albert Hall“ ir „Carnegie Hall“ Niujorke.
Apie 3 tūkst. buvusių šio orkestro muzikantų dabar yra dirigentai, solistais, muzikos mokytojai arba groja įžymiuose Londono, Berlyno, Bostono ar Nyderlandų orkestruose.