J.S.Bacho muzikos festivalis Nacionalinėje filharmonijoje lyginamas su pavasario pranašu. Vilniuje jis rengiamas jau ketvirtą kartą. Festivalio organizatoriai sako, kad J. S. Bacho kūryba skatina muzikavimo laisvę ir taurina žmogų. Net sakoma, kad kompozitoriaus ranką vedžiojo Dievas. Todėl esą J. S. Bachas klausytojams reikalingas kaip ir tikėjimas Dievą.
„Vienas iš XX amžiaus kompozitorių, Paulis Hindemithas yra pasakęs, kad yra Dievas, po Dievo antras žmogus yra J.S. Bachas. Tai simboliška, bet tai yra tiesa. Nes J. S. Bacho muzika daugiausiai sakralinė“, – kalbėjo orkestro „Musica Humana“ meno vadovas Algirdas Vizgirda.
Jau trečiadienį orkestras „Musica Humana“ ir valstybinis choras „Vilnius“ su septyniais solistais siūlys palyginti didžiojo kompozitoriaus ir šiuolaikinių Lietuvos kūrėjų muziką. Šalia J. S. Bacho kūrinių skambės Osvaldo Balakausko premjera – „Odyssey-3“ fleitai, obojui ir styginiams, taip pat Algirdo Martinaičio, Vaidos Striaupaitės-Beinarienės kūriniai.
Netikėti muzikos deriniai, pasak atlikėjų, jau repeticijoje skambėjo puikiai. Festivalio rengėjai sako, kad kituose koncertuose bus atliekama ir pasaulietinė J. S. Bacho muzika.
„Galbūt galvoja visi, kad J. S. Bachas, kaip Rodeno skulptūra, buvo mąstytojas. Ne, jis buvo normalus žmogus, mėgo gyvenimą, turėjo 2 žmonas susilaukė 22 vaikų. Ir šalia sakralinės muzikos domėjosi ir kitų šalių kompozitorių kūryba, pavyzdžiui, Antonio Vivaldi“, – pasakojo A.Vizgirda.
Festivalio atlikėjai šešias šiemet pristatomas programas išdėliojo erdviai – koncertus skirs ilgokos laiko atkarpos, festivalis truks iki Velykų.