Kolumbiečiai atrado „Saulę ir jūrą“ – dainuojantis paplūdimys įkurtas įspūdingoje erdvėje

Keliautojo ir atradėjo Kristupo Kolumbo vardu pavadintas nacionalinis teatras Bogotoje kolumbiečiams tapo vieta atrasti Lietuvą ir jos menininkių kūrybą. Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės ir Linos Lapelytės opera-performansas „Saulė ir jūra“ čia pristatytas kaip festivalio „No Convencional“ atidarymo kūrinys.
Opera „Saulė ir jūra“ Bogotoje
Opera „Saulė ir jūra“ Bogotoje / Operos komandos nuotr.

„Šį lietuvių kūrėjų trio atidžiai stebime nuo tada, kai tarptautinį pripažinimą pelnė pirmasis jų bendras darbas „Geros dienos!“. Džiaugiamės pagaliau galėdami savo šalyje pristatyti šių kitoje pasaulio pusėje atrastų menininkių kūrinį „Saulė ir jūra“, kurį praėjusį gruodį turėjau progą išvysti Vilniuje. Lietuvių kūrybą vertinu kaip gaivų ir intelektualų šiuolaikinio meno balsą, kuris neabejotinai sužavės Kolumbijos publiką“, – prieš kūrinio premjerą Bogotoje kalbėjo festivalio „No Convencional“ vadovas Santiago Gardeazabalis.

PALAIKYKITE. Paremti 15min kultūrą galite skirdami paramą VšĮ „Penkiolika minučių“.

Festivalio vadovo prognozės pasitvirtino – bilietai į šešioliką „Saulės ir jūros“ pasirodymų buvo išgraibstyti. Kūrinys sulaukė ir didžiulio žiniasklaidos dėmesio, o svarbiausias nacionalinis dienraštis „El Tiempo“ kūrinį pristatė didžiausią tiražą turinčio sekmadienio numerio pirmajame puslapyje.

Keturis vakarus, kovo 21–24 dienomis rodytos „Saulės ir jūros“ paplūdimys supiltas puošniame Bogotos Kolumbo teatre („Teatro Colón“). Šis 1892 m. atidarytas teatras laikomas viena didžiausių Kolumbijos architektūros ir kultūros vertybių, svarbiausias neoklasicizmo architektūros pavyzdys Lotynų Amerikoje.

Tam, kad pagrindinėje teatro salėje būtų įrengtas paplūdimys, teko ne tik išmontuoti visas parterio kėdes, bet ir išlyginti nuožulnias grindis. Šiems darbams įgyvendinti susibūrė Kolumbijos Kultūros ministerijos paveldo apsaugos specialistai, restauratorių ir inžinierių komandos. Tuo tarpu tarptautinės trupės atliekamą lietuvių operą-performansą papildė Kolumbijos Nacionalinio choro balsai.

Pasak festivalio vadovo, nors Lietuva ir Kolumbija – dvi skirtingą istoriją ir skaudulius turinčios valstybės, tačiau abi aktyviai dalyvauja diskusijose apie globalius iššūkius. Kūrinyje „Saulė ir jūra“ apmąstoma klimato krizė ir lengvabūdiškas požiūris į neatidėliotinus klausimus. Tai labai aktualu Kolumbijoje – šalyje, kuri pasižymi didžiule biologine įvairove, tačiau taip pat yra labai pažeidžiama dėl klimato kaitos.

„Saulė ir jūra“ – puikus pavyzdys, kaip menas gali skatinti diskusijas apie šiandienines pasaulines problemas. Kolumbijoje tampame vis atviresni meniniams sprendimams, kurie meta iššūkį tradicinėms teatro ir operos formoms, o „Saulė ir jūra“ tiesiogiai prisideda prie šios transformacijos. Labai džiaugiuosi, kad šie kultūriniai mainai padeda tiesti tiltus tarp abiejų šalių menininkų ir žiūrovų. Kolumbija tradiciškai labiau susijusi su kitais Europos ir Šiaurės Amerikos regionais, todėl šio lietuvių autorių kūrinio pristatymas išplečia jau turimus ryšius“, – sako S.Gardeazabalis.

Kolumbija – trečioji Pietų Amerikos valstybė, kurioje pristatytas Venecijos bienalės „Auksinį liūtą“ pelnęs lietuvių menininkių kūrinys. „Saulė ir jūra“ jau skambėjo Čilės sostinėje Santjage ir Argentinos sostinėje Buenos Airėse. Birželio mėnesį 29 pasaulio šalyse skambėjęs dainuojantis paplūdimys sugrįš į Europą ir bus rodomas Belgijos mieste Gente.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Artėja LEA kvietimas įsigyti naujus šilumos siurblius su kompensacija
Reklama
„BITmarkets“ parodoje „Next Block Expo“ laimėjo apdovanojimą už geriausią klientų aptarnavimą
Reklama
Verslo civilinė atsakomybė: kokių sričių įmonės ją patiria dažniausiai ir kodėl?
Reklama
Amžėjimas nėra nuosprendis: kas gali padėti išlaikyti energiją ir jaunystę?