Festivalio pradžią prisiminęs Kristupo vasaros festivalio meno vadovas Donatas Katkus teigė, jog iš pradžių organizatoriai sulaukė daugiau pajuokos nei palaikymo, mat niekas netikėjo, kad ir Vilniuje vidurvasarį galima organizuoti tokius festivalius – kultūra tuomet būdavo ištremiama į Palangą, kur, pasak maestro, taip pat vykdavo labai savotiški renginiai.
„Tradicija, kurią mes puoselėjame Vilniuje, yra unikali“, – sakė D.Katkus, pabrėždamas, jog nors mieste vasaros metu jau nebetrūksta kultūrinių renginių, jie dažnai yra organizuojami be aiškių atrankos principų, remiantis komercinės sėkmės kriterijumi. „Gyvename labai sudėtingu laikotarpiu. Turime atlaikyti žvėrišką „popso“ reklamos spaudimą“, – teigė D.Katkus.
Kaip ir kasmet, festivalyje bus organizuojami jau tradiciniais tapę ciklai: „Sakralinės muzikos valandos“, „Kristupo piknikai“, „Naktiniai fortepijono rečitaliai“.
Gyvename labai sudėtingu laikotarpiu. Turime atlaikyti žvėrišką „popso“ reklamos spaudimą, – teigė D.Katkus.
Į festivalio programą įsilies ir koncertų ciklas vaikams, vyksiantis „Vagos“ knygyne. Ciklas buvo organizuojamas bendradarbiaujant su literatūros specialistais – koncerto metu jaunieji klausytojai bus skatinami ne tik domėtis muzika, bet ir skaityti. Specialias programas vaikams paruošė Šv. Kristoforo kamerinis orkestras ir ankstyvojo ugdymo mokyklos „Strazdanėlės“ komanda. Visi šio ciklo koncertai bus nemokami.
Viola organista išsiskiria unikaliu skambesiu, nes nors atrodo kaip įprastas fortepijonas, dėl vidaus mechanizmų sandaros skamba kaip styginių orkestro, klavesino ir vargonų mišinys.
„Naktiniuose fortepijono rečitaliuose“ pasirodys net trys M.Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo globojami talentai, o ryškiausiu šio ciklo akcentu taps pianisto Daumanto Kirilausko parengta ir savo apimtimi žadą atimanti programa – koncerto metu D.Kirilauskas atliks visas L.van Beethoveno variacijas A.Diabelli tema bei J.S.Bacho Partita Nr. 2.
Lenkijos instituto direktorius Marcinas Łapczyńskis džiaugėsi, jog šiemet geros muzikos gerbėjams galės pristatyti net du lenkų muzikantų pasirodymus: Filipo Wojciechowskio trio koncertą „Džiazuojantys klasikai“, kuriame nauja dvasia bus interpretuojami J.S.Bacho, F.Chopino ir W.A.Mozarto kūriniai, bei pianisto Slavomiro Zubryckio koncertą, kurio metu Lietuvoje pirmą kartą skambės Leonardo da Vinci brėžiniuose pavaizduotas instrumentas – viola organista.
J.Murauskienė taip pat kvietė atkreipti dėmesį į šiuo metu geriausiu flamenko šokėju tituluojamo Federico Odnonezo pasirodymą.
Instrumentą prieš penkerius metus ryžosi sukonstruoti pats S.Zubryckis, o šis darbas užtruko net ketverius metus. Viola organista išsiskiria unikaliu skambesiu, nes nors atrodo kaip įprastas fortepijonas, dėl vidaus mechanizmų sandaros skamba kaip styginių orkestro, klavesino ir vargonų mišinys. Deja, pats L.da Vinci savo sugalvoto instrumento garsų niekada neišgirdo.
Organizatoriai kviečia nepraleisti ir klausytojų pamėgto ciklo „Sakralinės muzikos valandos“. Jo iniciatorius, įkūrėjas, buvęs ilgametis meno vadovas Leopoldas Digrys pasakojo, jog 2003 m. Kazimiero bažnyčioje pirmą kartą sugaudus „Oberlinger“ firmos vargonams, buvo pradėta rengti nedidelius koncertus, kurie ilgainiui tapo išsamiomis sakralinės muzikos programomis Kristupo vasaros festivalio metu.
Ciklo „Sakralinės muzikos valandos“ meno vadovė Renata Marcinkutė Lesieur teigė, jog koncertus galima suskirstyti į kelias pagrindines grupes: solinius vargonų, kamerinės muzikos ir chorinės muzikos koncertus. Visi „Sakralinės muzikos valandų“ ciklo koncertai bus nemokami.
J.Murauskienė taip pat kvietė atkreipti dėmesį į šiuo metu geriausiu flamenko šokėju tituluojamo Federico Odnonezo pasirodymą, violončelininko ir kompozitoriaus Dominique'o de Williencourt'o premjerą bei festivalio uždarymą, kuriame drauge su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru pasirodys Monika Liu.