2012 03 07

Legendinė Glenno Millerio muzika penktadienį atgims Vilniaus kongresų rūmuose

Garsusis Willo Saldeno vadovaujamas Glenno Millerio orkestras jau šį penktadienį, kovo 9 d., Vilniaus kongresų rūmuose klausytojus nukels į kone šimtmečio senumo salonus, sales, kur gyvavo garsaus amerikiečių kompozitoriaus, aranžuotojo ir trombonininko muzika – svingas.
Glenno Millerio orkestras
Glenno Millerio orkestras / Organizatorių nuotr.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad šiuo metu Rusijos koncertų salėse pasirodantis kolektyvas į Lietuvą koncertuoti atvyks prieš pradėdamas koncertus Vokietijoje. Šiuo metu G.Millerio orkestras pristato naujausiąjį savo darbą – tik šiemet išleistą plokštelę „In The Miller Mood“. Vilniaus publika išgirs rinkinyje skambančias garsias kompozicijas, tokias kaip „In The Mood“, „A String Of Pearls“ ar „American Patrol“ ir mažiau žinomus, tačiau itin muzikalius ir užvedančius kūrinius.

Šviesus legendos gyvenimas ir paslaptinga mirtis

Nors nuo G.Millerio mirties pradėjo jau beveik 70 metų, šio nuostabiai talentingo muzikanto palikimas ne tik gyvas, bet ir klesti. Kokybiškos muzikos, svingo ir bigbendų gerbėjai visame pasaulyje neleidžia amerikiečio kompozicijoms pasitraukti nuo moderniosios scenos. Willo Saldeno vadovaujamas Glenno Millerio orkestras – vienas puikiausių įrodymų, kad pasaulis vis dar dievina tokią muziką. Klausydamiesi muzikantų atliekamų dainų žmonės ne tik niūniuoja, bet ir linguoja kėdėse bei palieka koncertų sales su šypsena – tokią galią turi saulėta G.Millerio muzika.

Viena garsiojo G.Millerio sėkmės paslapčių buvo ta, kad būdamas gyvas, sunkiais laikais jis nesivaržė linksminti žmones. Jis buvo viena tų retų figūrų, kurios karo metais nedraudė sau praskaidrinti kitiems pilką kasdenybę, tad G.Millerio muzika skambėjo daugybėje namų iš leidžiamų plokštelių. Muzikantas žuvo jaunas, būdamas vos 40-ies. Beje, jo mirtį gaubia paslaptis, mat G. Milleris mirė skrisdamas iš Anglijos į Prancūziją. Jo lėktuvas dingo virš Lamanšo sąsiaurio, iki šiol niekas nerado jokių lėktuvo įgulos, keleivių ar orlaivio pėdsakų. Oficialus G.Millerio statusas – „dingęs tarnybos metu“, tačiau per neilgą savo gyvenimą jis spėjo palikti įspūdingo dydžio, neįkainojamą muzikinį palikimą.

1939-aisiais žurnalas „Time“ pastebėjo: „Iš 12-os ar 24-urių diskų kiekviename iš 300 tūkst. Amerikos restoranuose ir kavinėse esančių muzikinių aparatų, nuo 2 iki 6 plokštelių yra Glenno Millerio.“ Tais laikais, kai nebuvo interneto, galima tik įsivaizduoti, kokius populiarumo mastus reiškė tokie skaičiai.

Garsius, mėgstamus G.Millerio kūrinius, profesionalius vokalistus ir darnų W.Saldeno vadovaujamą orkestrą išskirtiniame pasirodyme Vilniaus kongresų rūmuose Lietuvos publika išgirs  jau kovo 9-ąją, penktadienį.

Glenno Millerio orkestras:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai