2016 06 21

Lenktynės su laiku – nesenstanti G.F.Hendelio opera „Acis ir Galatėja“

Liepos 24 d. Valdovų rūmų kieme visuomenei bus pristatyta bene garsiausia baroko kompozitoriaus G. F. Hendelio pastoralinė opera „Acis ir Galatėja“. Operą atliks išskirtinis, vienas seniausių Baltijos šalyse baroko orkestrų „Collegium Musicum Riga“ bei talentingi Latvijos jaunosios kartos operos solistai.
G.F.Hendelio opera „Acis ir Galatėja“
G.F.Hendelio opera „Acis ir Galatėja“ / M.Morkevičiaus/L.Vansevičienės/J.Steinbe nuotr.

Operai diriguoja lietuviškų šaknų turintis žymus latvių dirigentas, aktyvus senosios muzikos tyrinėtojas ir propaguotojas Māris Kupčs. Jis 1990 metais įkūrė baroko orkestrą „Collegium Musicum Riga“, vėliau – baroko chorą. Maestro iniciatyva buvo sukurtas Rygos senosios muzikos centras, taip pat J. Vītols Latvijos muzikos akademijoje – Senosios muzikos katedra, kuriai M. Kupčs vadovauja iki dabar. Dirigentas – daugybės konkursų laimėtojas, bendradarbiaujantis su pagrindiniais šalies orkestrais.

Pasirodymui Lietuvoje aktyviai besiruošiantis M. Kupčs: „Tai pirmos mano, kaip dirigento, ir kolektyvo gastrolės Lietuvoje. Nekantriai laukiame, kai galėsime Lietuvos publikai pristatyti užburiančius didingos operos „Acis ir Galatėja“ garsus ir vaizdinius, tuo labiau kad operos spektaklis vyks Valdovų rūmų aplinkoje, o tai, manau, tik sustiprins šventišką nuotaiką ir pakilumo jausmą.“

Pasaulyje plintant tendencijai senąją muziką atlikti autentiškai, šioje operoje skamba barokiniai instrumentai, grojama to amžiaus muzikos maniera, o akį traukia autentiški kostiumai iš Baltijos Versaliu vadinamų Rundalės rūmų muziejaus. Tačiau šiame pastatyme režisierė Laura Groza-Ķibere kartu ieško ir ryšio su dabartimi, todėl subtiliai įterpiamos šių laikų priemonės. Didelis dėmesys siužete kreipiamas į santykių prasmę, žmonių tarpusavio ryšius ir gilų žmogaus vidinį pasaulį. Pats operos „Acis ir Galatėja“ veiksmas vystosi apie sudėtingą nimfos Galatėjos ir piemens Acio meilės, kurią temdo monstro giganto Polifemo pavydas, istoriją. Pastatyme pagrindinius vaidmenis kuria Monta Martinsone, Rinalds Kandalincevs, Sergejs Martinovs bei Elīna Šimkus.

Anot operą Valdovų rūmuose pristatančios viešosios įstaigos „Meno genas“ direktoriaus Mato Drukteinio, publikai norima suteikti visapusišką potyrį ir išskirtinį vakarą, todėl renginio metu bus galima išvysti parodą „Vilniaus barokas“, žiūrovų lauks kvapą gniaužiantis muzikinis performansas „Elektroarija“ – šiuolaikinė baroko muzikos interpretacija. Taip pat pirmi 100 užsiregistravusių bilietų pirkėjų turės išskirtinę galimybę susitikti su atlikėjais, kurie prieš pasirodymą pristatys baroko instrumentus bei kostiumus.

„Kadangi statytojai subtiliai derina baroko autentiką ir šiandieninio pasaulio problematiką, nusprendėme renginį pasitikti su šūkiu „Lenktynės su laiku. Nesenstanti baroko opera“ bei parengėme intriguojančias fotosesijas. Ruošdamiesi renginiui, nusprendėme žiūrovams pasiūlyti ne tik nepamirštamą operos žavesį, bet visą įspūdžių paketą, kad šis vakaras atėjusiems įstrigtų atmintyje ilgam“, – teigia Matas Drukteinis.

Valdovų rūmų Renginių skyriaus vedėjas ir aktyvus senosios muzikos renginių Lietuvoje organizatorius Vytautas Gailevičius džiaugiasi latvių kolektyvo atvežama opera ir sako, kad tikriausiai nebūtų geresnės vietos parodyti ją Lietuvos publikai kaip Valdovų rūmai. „Mums didelė garbė muzikos gurmanams pristatyti tokio aukšto lygio kolektyvą ir išskirtinį G. F. Hendelio operos „Acis ir Galatėja“ pastatymą. Nekantriai laukiame renginio ir kviečiame visus jame apsilankyti“, – rekomenduoja V. Gailevičius.

Naujienas apie renginį sekite socialiniame tinkle „Facebook“. Bilietus galite įsigyti „Bilietai.lt“ kasose ir internetu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai