„Gastrolės Vokietijoje jau tampa mūsų orkestro tradicija – maždaug nuo 2000-ųjų ten vykstame kas tris metus, – pasakojo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovas Stasys Pancekauskas. – Esame užmezgę ilgalaikius ryšius su Jörgo Hannemanno koncertine agentūra – jie lieka labai patenkinti mūsų koncertais, mumis pasitiki ir kviečia atvykti, o mes pasitikime jais.“
Koncertinį turą kovo 20 d. kaip visada vainikuos pasirodymas Kelno filharmonijoje – tai viena geriausių koncertinių salių Vokietijoje, pasižyminti itin gera akustika. „Smagu ir tai, kad Vokietijos publika mus labai šiltai priima ir myli – per pirmąjį koncertą Tiubingene grojome net tris bisus. Iš tiesų šioje šalyje jau turime tam tikrą įdirbį“, – sakė S.Pancekauskas.
Orkestro vadovo teigimu, kartą per metus išvykti į ilgesnę koncertinę kelionę orkestrui visokeriopai naudinga. „Praėjusiais metais koncertavome Ispanijoje, šiemet koncertinį turą surengsime Vokietijoje. Tai yra puiki proga susipažinti su užsienio salėmis, naujais solistais ir publika, praplėsti profesinį ir asmeninį akiratį. Užsimezga nauji santykiai, žmonės ateina po koncerto, bendrauja. Kartu orkestrui tai ir svarbus pabėgimas nuo rutinos – juk Vilniuje kas savaitę ruošiame naują programą, grojame koncertą.“
S.Pancekauskas džiaugėsi, kad Kultūros ministerija parėmė šias gastroles, įtraukdama jas į Profesionaliojo scenos meno veiklos nacionalinę programą. „Tokiu būdu atsiveria daugiau galimybių rodyti savo pasiekimus užsienyje – patys to tikrai negalėtume sau leisti“, – sakė S.Pancekauskas.
Kovo 14–20 d. G.Rinkevičiaus diriguojamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras surengs koncertus Tiubingene, Vormse, Vitene, Liudenšeide, Štade, Emdene ir Kelne. Gastrolių pradžioje Tiubingene orkestras jau koncertavo kartu su vienu žymiausių pasaulyje Andreaso Grau ir Götzo Schumacherio fortepijoniniu duetu „Grau Schumacher Piano Duo“. Talentingasis duetas plačiai vertinamas ne tik už įspūdingas kūrinių interpretacijas, bet ir už sumaniai parinktas, inovatyvias koncertų programas. A.Grau ir G.Schumacheris nuolat siekia plėsti fortepijono repertuarą, šalia plačiai žinomų klasikinių fortepijoninių koncertų inicijuodami kūrinių aranžuotes fortepijonui ir orkestrui. Įkvėpti subtilaus ir virtuoziško pianistų grojimo duetui koncertus parašė ne vienas šiuolaikinės muzikos kompozitorius.
Koncertuose su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru taip pat pasirodys jaunosios kartos rusų pianistė Tatjana Kolesova ir graikų kilmės smuikininkas Iasonas Keramidis. Jie atliks S.Rachmaninovo koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 3 d-moll, op. 30 ir L.van Beethoveno koncertą smuikui ir orkestrui D-dur, op. 61. Vokietijos koncertų salėse G.Rinkevičiaus diriguojamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras taip pat atliks P.Čaikovskio Pirmąją ir Ketvirtąją simfonijas.