Koncerto organizatoriai sulaukia vis daugiau klausimų apie L.Anderson koncerto Vilniuje datą – visiems žinoma, kas įvyko šią dieną prieš 11 metų Niujorke ir ką Rugsėjo 11-oji (9/11) reiškia Amerikai ir visam pasauliui.
Koncertą organizuojančios viešosios įstaigos „Vilniaus festivaliai“ vadovas Remigijus Merkelys taip pakomentavo šią aplinkybę: „Laurie Anderson niekada nėra koncertavusi Lietuvoje, todėl pagaliau sutarus dėl jos koncerto Vilniuje, atlikėja mums pirmiems leido pasirinkti datą rugsėjo mėnesio pirmoje pusėje. Žinodami, jog ši stilingoji dainininkė ir charizmatiška asmenybė yra neatsiejama Niujorko muzikos ir meno pasaulio dalis bei yra tikra niujorkietė, didžiąją gyvenimo dalį gyvenanti Niujorko „downtown‘e“, nedvejodami nusprendėme šį koncertą rengti Rugsėjo 11-ąją.“
Kaip sako pati atlikėja, ši istorinė diena pakeitė daugelio niujorkiečių gyvenimus, taip pat ir jos pačios.
„Ar Laurie Anderson koncerte bus dainų, tiesiogiai susijusių su šia data? Kol kas tai tebūnie paslaptis“, – sakė R.Merkelys.
L.Anderson – originali kūrėja, dainininkė, turinti itin savitą atlikimo manierą, poetė ir rašytoja, taip pat – aktorė, režisierė, skulptorė, performansų autorė. Į tarptautinę muzikos padangę ji įsiveržė devintajame dešimtmetyje ir iki šiol išlieka viena iš pasaulinės scenos ir muzikinio postmoderno žvaigždžių.
Turbūt daugelis L.Anderson gerbėjų iki šiol gali mintinai kartoti jos 1981 metais išleistą singlą „O Superman“, 1982-aisiais įėjusį ir į pirmą L.Anderson albumą „Big Science“. Čia elektroniškai modifikuotas balsas dainuoja lyg ir niekuo neišsiskiriantį tekstą: „O Superman. O judge. O Mom and Dad… / Hi. I’m not home right now…“ („O, supermene. Teisėjau, mama, tėti… Sveiki, šiuo metu manęs nėra namie. Bet jei norite palikti žinutę, pradėkite kalbėti pasigirdus signalui…“).
Anuomet L.Anderson įsitvirtino kaip viena iš įdomiausių Niujorko menininkių, tačiau tuo pat metu jos dainos visuomet turėjo nemažai popmuzikai būdingų bruožų. 1984 m. ji drauge su garsiuoju britų progresyvios popmuzikos atlikėju Peteriu Gabrieliu išleido albumą „Mister Heartbreak“, kuris laikomas ryškiausiu L.Anderson žingsniu popkultūros link. Šio albumo pristatymui dainininkė leidosi į savo pirmąjį pasaulinį koncertų turą. Jo akimirkas L.Anderson įamžino vėliau sukurtame filme, tačiau filmo garso takelyje skambėjo jau kitos Anderson dainos, 1986 m. sugulusios į naują albumą „Home of the Brave“.
Kaip tik čia nuskambėjo viena garsiausių Anderson dainų „Language Is a Virus“ („Kalba yra virusas“), laikoma artimiausia rokui: „Paradise / Is exactly like / Where you are right now / Only much much better. / I saw this guy on the train… And he was going: Ugh...Ugh...Ugh... Language! / It’s a virus!“ („Rojuje viskas yra taip pat, kaip šiandien čia. Tik daug geriau. Traukinyje mačiau žmogų, kuris rodėsi patekęs į tą tokį abstraktų transą. Ir vis kartojo: -ach, ach, ach... Kalba! Kalba yra virusas!“)
O pradeda albumą žaismingi „Smoke Rings“ („Dūmų žiedai“), kur L.Anderson mėgdžiodama TV šou vedėjus prabyla maišyta angliškai-ispaniška greitakalbe: „Standby. You’re on the air. Buenos noches Senores y Senoras. Bienvenidos. La primera pregunta es: Que es mas macho, pineapple o knife?..“ („Dėmesio: jūs eteryje. Labas vakaras, ponai ir ponios. Sveiki atvykę. Pirmasis vakaro klausimas – kas kietesnis: ananasas ar peilis?...“).
Lotynų Amerikos muzikos atgarsiai girdimi ir 1989 metais įrašytame L.Anderson „hite“ – „Strange Angels“, kuriame dainuojama: „They say that heaven is like TV / A perfect little world that doesn’t really need you…“ („Jie sako, kad dangus yra lyg TV / Tobulas mažas pasaulis, kuriam tavęs iš tiesų nė nereikia“).
O kastanječių paryškintu svaigiu rumbos ritmu dainuojamas priedainis: „Strange angels – singing just for me / Old stories – they’re haunting me / This is nothing like I thought it would be“ („Keisti angelai – dainuojantys tik man / Senos istorijos – mane vis dar persekioja / Viskas ne taip, kaip maniau bus“).
L.Anderson yra įrašiusi dainų su Jeanu Michelle’u Jarre’u, ambientinės elektronikos guru Brianu Eno, savo vyru garsiu rokeriu Lou Reedu ir kitais. Ji visuomet yra atvira įvairių muzikos stilių samplaikoms ir bendradarbiavimui su įdomiais menininkais, o jos koncertiniai pasirodymai visuomet rengiami kaip minispektakliai su šviesų scenografija, įspūdingu ir kruopščiai apmąstytu vizualiniu bei sceniniu pateikimu. Rugsėjo 11 diena – galbūt vienintelė proga gyvai patirti L. Anderson koncertą Vilniuje.