Menininkas Andrius Rugys čia įkuria garso muziejų, kuriame dalinsis savo asmeniniais aplinkos garsų raštais. Jame rasite įvairiausių garsų ir meninių jų derinių: nuo povandeninio Neries gyvenimo iki Ramiojo vandenyno gaudesio, per miestų šnabždesį lietą su senolės iš Dzūkijos pasakojimais, o gal gervių palydos iš Novaraisčio garsą, jungtą su Perkūno oželio mūkenimu iš Aukštaitijos pelkių? Individualių perklausų metu kiekvienas lankytojas galės patirti savotišką koncertą, specialiai jam sudarys ir atliks autoriaus.
Projekto pristatymas vyks sausio 28 d., penktadienį, 17 val. „Garso koryje“, 18 val. – platesnė prezentacija su garsų perklausa ir nuotraukų peržvalga.
Garso korys – tai kasdien augantis garso archyvas. Jo autorius Andrius Rugys dalinasi garsais, gyvai tapydamas garsovaizdžius kiekvienam lankytojui individualiai. Tai KKKC Parodų rūmuose egzistuojantis kambarys, kuriame galima dalintis savo patirtimi mainais į garsą iš meninio archyvo. „Atmerkite ausis ir atrasite garsą iš naujo!“ – kviečia A. Rugys.
KKKC Parodų rūmuose rengiami ir kūrybiniai susitikimai. Vasario 3 d. 18 val. Andrius Rugys susitikimo „Garsutės gamta“ metu papasakos apie garso esmingumą, klausos tvarumą ir skambėjimo raibumą. Apžvelgs archainius garsavimo atvejus, įterps garso meno istorijos nuotykių, bus klausomasi aplinkos garsų raštų ir aptariamas jų girdimumo takumas. Užsiėmimo trukmė 3 valandos.
Vasario 18 d. 18 val. susitikime „Garsuotės mankšta“ atliksite įvairiausių kūno judesių, žadinančių klausą, po to keliausite po miestą ir klausysitės. Grįžę bendrausite žodžiais, garsais, piešiniais... Eigoje sekama istorija apie kūno kultūros ir dvasingumo sietumą kūrybiniuose veiksmuose. Užsiėmimo trukmė 3 valandos.
Paskutinysis susitikimas įvyks vasario 25 d. 16 val. Į „Garso kūno ir jo sodo“ užsiėmimą dalyviai
kviečiami atsinešti garsą skleidžiančius daiktus.
Kursite ir gaminsite įvairiausius instrumentus ir mikrofonus, kuriais tyrinėsite skambesį ir atliksite savitą koncertą / repeticiją. Susitikimo eigoje pasakojami garso meno istorijos nuotykiai, diskutuojama muzikos, garsovaizdžio, skulptūros, tapybos, kvapo, erdvės, bendradarbiavimo, protavimo, šviesotamsos ir kitomis temomis.