Kodo šaknys
Nedidukė Sado sala Japonijos jūroje, tai taiko būgnų pasaulis. Atšiauraus vėjo suformuotas salos kraštovaizdis, kadaise buvusi istorinė tremties vieta, dabar virtusi japoniškųjų būgnų grojimo meistrystės lopšiu, pritraukiančiu entuziastus iš viso pasaulio. Norintiems dalyvauti intensyvioje dvejų metų Kodo programoje, Sado sala tampa ne tik mokykla, bet ir namais.
Saloje įsikūręs Kodo kaimas išsivystė nuo nedidelės amatininkų akademijos. Šiandien šis kaimas, jau ne tik taiko meistrų būstinė, bet ir vieta, kur klesti meninės naujovės, gimsta kasmetinė Žemės šventė.
Neeiliniai mokymai
Žiemą, kai Sado sala ištuštėja, jos gyventojai, besiverčiantys žvejyba ir ryžių auginimu, paguodą randa senuose taiko ritmuose. Unikalus salos kraštovaizdis tobulai tinka taiko meistrų griežtiems mokymams. Kasdienė rutina prasideda 6 ryto bėgimu aukštyn ir žemyn stačiais kalnų takais ir yra skirta ne tik fizinei formai palaikyti, bet ir dvasinės stiprybės ugdymui. Po rytinio bėgimo mokiniai tobulina savo grojimo būgnais techniką. Treniruotės yra intensyvios ir reikalaujančios puikaus fizinio pasirengimo. Jose naudojamas visas kūnas - juk didžiausias būgnas o-daiko sveria net 400 kilogramų!
Be šių treniruočių būsimieji taiko meistrai mokosi ir tradicinio japonų šokio, medžio apdirbimo įgūdžių, mokinių kasdienybė apima ir bendruomenines pareigas. Įvairialypis mokymų režimas atsidavusius asmenis paverčia kvalifikuotais būgnininkais ir įskiepija jiems ne tik techninį taiko meistriškumą, bet ir discipliną, būtiną norint tapti Kodo dalimi.
Žemės šventės festivalis
Sado miesto ir Kodo kultūros fondo organizuojamas Žemės šventės festivalis atskleidžia turtingą salos kultūrinį paveldą. Muzikantai iš viso pasaulio susirenka į Sado ne tik stebėti unikalius pasirodymus, bet ir keistis kultūrinėmis idėjomis bei amatais, mažinti atotrūkį tarp Sado salos ir pasaulinės bendruomenės. Ši tarptautinė menų šventė, pabrėžia Sado svarbą išsaugant tradicinę japonų kultūrą ir kartu nuolat integruojant naują, pasaulinę perspektyvą.
Sado įtaka - Kodo meninės tapatybės formavimas
Kai Kodo su savo pasirodymais keliauja po pasaulį, Sado sala išlieka neatsiejama jų tapatybės dalimi. Kontrastingais sezonais ir kvapą gniaužiančiais kraštovaizdžiais pasižyminti sala apipina taiko būgnų atlikėjų pasirodymus išskirtiniu dvasingumu. Tradicijomis gyvuojanti, rutinos, disciplinos ir kūrybiškumo mokanti Sado, tai laikui nepavaldus taiko būgnų ritmų lopšys.
Kovo 27 dieną, 19 valandą ASG Arenoje Vilniuje nepraleiskite progos pamatyti, išgirsti ir pajausti unikalią Japonijos kultūrą.