2019 07 15

Saulius Petreikis: Koncertų metu man svarbu pasakoti skirtingas istorijas

Jau liepos 17 d. Saulius Petreikis kartu su grupe debiutuos koncertų cikle „Pažaislio liepų alėjos vakarai“ Kaune, o liepos 21 d. multiinstrumentalisto atliekamą muziką bus galima išgirsti Kairėnų vasaros festivalyje Vilniuje, kur jis pasirodys kartu su įspūdingu „World Orchestra“ projektu. Belaukiant koncertų pasikalbėjome su Sauliumi apie jo turiningą vasarą, netradicinį projektą „World Orchestra“ ir koks yra jam ypatingas klausytojas.
Saulius Petreikis
Saulius Petreikis / Ryčio Šeškaičio nuotr.

– Papasakoki, kuo ši vasara ypatinga tavo kūrybiniame gyvenime?

– Su grupe vykstame į koncertinį turą „Už jūrų marių“. Esu labai laimingas, kad šiais metais aplankysime tiek daug miestų ir miestelių. Šią vasarą mūsų muzika skambės visoje Lietuvoje, koncertuosime Saugose, Mosėdyje, Plungėje, Kartenoje, Palangoje, Tauragėje, Biržuose, Pažaislio vienuolyne bei Vilniuje esančiame Kairėnų botanikos sode.

Galimybė koncertuoti ne tik didžiuosiuose miestuose man itin svarbi, nes ir pats užaugau nedideliame mieste, kuriame kiekvienas koncertas ar paroda buvo didelis ir svarbus įvykis. Viliuosi, jog ir mūsų koncertai prisidės prie bendruomenių švenčių. Rugpjūčio pradžioje aplankysime ir kaimyninę Latviją. Su grupe atvyksime į Rygos bei Ventspilio miestus. Visuose koncertuose grosime su visa grupe, o Vilniuje surengsime įspūdingą pasirodymą su „World Orchestra“. Ilgai ruošėmės šiam turui, tikslinome programą bei praleidome nemažai laiko repetuodami studijoje, todėl labai laukiame šios vasaros koncertų.

– Iš kur semiesi idėjų naujiems projektams?

– Mano kūrybai ypatingai svarbus laikas praleistas gamtoje. Basomis kojomis jausdamas žemę ir girdėdamas vėją medžiuose, įgaunu jėgų ir naujų kūrybinių minčių. Žinoma, svarbu nuolat dirbti ir siekti judėti į priekį. Noriu nesustoti tobulėti, todėl stengiuosi kiek įmanoma laikytis režimo ir kiekvieną dieną skirti laiko visiems pagrindiniams instrumentams.

Tik nuolat užsiiminėjant atsiranda naujos mintys, melodijos, o kai taip nutinka, stengiuosi jų nelaikyti stalčiuje, todėl viskuo dalinuosi su savo broliu Donatu. Kartu kalbamės, dalinamės savo muzikiniais atradimais, diskutuojame apie tai, kas galėtų skambėti būsimuose koncertuose, kokį kitą albumą norėtume sukurti.

Ryčio Šeškaičio nuotr./Saulius Petreikis
Ryčio Šeškaičio nuotr./Saulius Petreikis

– Kaip gimė mintis suburti „World Orchestra“ ir kokią programą žadate pristatyti?

– Dažnai sulaukiu šio klausimo. Po „World Orchestra“ pavadinimu slepiasi netradicinis orkestras. Jį sudaro choras, varinių sekcija, būgnai, smuikas, bosinė gitara, klavišiniai, saksofonas, gitara bei solistė. Esame sukūrę kūrinių, kuriems visapusiškai suskambėti reikalingas choras bei papildoma pučiamųjų sekcija. Suburti šį kolektyvą dėl didelio skaičiaus žmonių nėra paprasta, todėl „World Orchestra“ koncertai yra tokie reti ir itin laukiami pačių muzikantų.

Koncerto metu man svarbu pasakoti skirtingas istorijas.

Šią vasarą Vilniuje surengsime tik vieną pasirodymą, todėl labai džiaugiamės, kad būtent liepos 21 d. Kairėnų botanikos sode atvyksime su visu „World Orchestra“. Taip pat norėčiau paminėti dar vieną ypatingą pasirodymą Kaune. Liepos 17 d. koncertuosime Pažaislio vienuolyne. Čia ant scenos lipsime su visa grupe bei soliste Vytaute Pupšyte. Tai bus vienintelis mūsų koncertas Kaune šią vasarą.

– Ar turi kokių nors ritualų, kuriuos atlieki prieš koncertą?

– Labai griežtų ritualų neturiu. Iš anksto pasidomiu, kokioje vietoje vyks koncertas, koks tai renginys ir atsižvelgdamas į tai sudėlioju programą. Prieš koncertus visada repetuojame intensyviai, kad viskas puikiai derėtų ir skambėtų. Pasirodymo dieną tiesiog džiaugiuosi, jei ryte galiu neskubėti ir skirti laiko susikaupimui. Stengiuosi padaryti mankštą, savotišką meditacijos ir jogos derinį. Po to dažniausiai laukia kelionė į koncerto vietą. Atvykus, pasiruošiame sceną ir tikriname garsą. Prieš pasirodymą dar pasikalbame su grupe, o po to stengiuosi pabūti šiek tiek vienas, kad galėčiau susikaupti ir pasiruošti.

– Kaip įsivaizduoji savo klausytoją?

– Sakyčiau, kad mūsų klausytojas myli gamtą, mėgsta fantazuoti ir keliauti. Tikriausia jis jautrus ir smalsus, besidomintis pasauliu. Galiu tik pasidžiaugti, kad mūsų muziką mėgsta ir atranda patys įvairiausi žmonės. Auditorijos amžius taip pat nėra vienodas. Koncertuose netrūksta jaunimo, tačiau dažnai atvyksta šeimos su vaikais bei vyresnio amžiaus žmonės. Po kiekvieno pasirodymo stengiuosi rasti laiko ir pabendrauti su susirinkusiais, išgirsti jų pastebėjimus bei pasidalinti emocijomis.

– Kokią žinutę siunti nuo scenos?

– Koncerto metu man svarbu pasakoti skirtingas istorijas. Tad sunku būtų ir įvardinti vieną žinutę, kurią siekiu skleisti. Kartais – tai taika ir susitaikymas su savimi, su artimiausia aplinka ir su visu pasauliu. Kartais siunčiu ramybės žinutę, o kartais – nesuvaldomo šėlsmo. Norisi, kad gyvenimas, kaip ir koncertas, būtų spalvingas, kad jame netrūktų ne tik saulės, bet ir vėjo. Kiekvieno koncerto metu kviečiu būti atviresniems, džiaugtis gyvenimo dovanomis ir atrasti kažką naujo.

– Atrodo, esi nuolatiniame kūrybos procese, aktyviai koncertuoji. Iš kur pasisemi jėgų, kaip ilsiesi?

– Geriausiai pailsiu būdamas kaime, vaikščiodamas basomis, aplankydamas tėvus bei Žemaitiją. Labai mėgstu minti dviratį, vaikščioti ir leisti laiką gamtoje.

Liepos 17 d. 19 val. Saulius Petreikis kartu su grupe pasirodys koncertų cikle „Pažaislio liepų alėjos vakarai“. Kartu muzikuos Vytautas Mikeliūnas (smuikas), Donatas Petreikis (gitara, saksofonas), Vytautė Pupšytė (solistė), Jeppe Rene Veje Bredahl (būgnai), Mindaugas Balčiūnas (klavišiniai), Domas Žostautas (bosinė gitara).

Liepos 21 d. 19 val. įspūdingas ir retas „World Orchestra“ pasirodymas laukia Kairėnų botanikos sode Vilniuje. Orkestrą sudaro: Donatas Petreikis (gitara, saksofonas, muzikinės aranžuotės), Vytautas Mikeliūnas (smuikas), Vytis Vainilaitis (būgnai), Kęstutis Pavalkis (klavišiniai), Domas Žostautas (bosinė gitara), Saulius Petreikis (pučiamieji), vario sekcija: Dovas Lietuvninkas (trimitas), Jonas Katauskas (trimitas), Martynas Bražas (trombonas), solistė Vytautė Pupšytė bei 40 žmonių choras (chorinių partijų aranžuotojas bei vadovas Rimvydas Mitkus).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai