Italija teisėtai didžiuojasi pasauliui davusi operą. Dar XVI amžiaus pabaigoje grupė Florencijos didikų – menininkų, mokslininkų – panoro išlaisvinti muziką iš viduramžių painiavos bei atgaivinti graikų dramose vyravusią aiškumo dvasią. Tad vokalo meną sujungė su dramos pasakojimu ir taip gimė pirmoji opera (Jacopo Peri „Dafnė“).
Ji greitai susilaukė didelio pasisekimo, o kūrėjai išgarsėjo visoje Europoje. Iš kartos į kartą besitęsiantį italų operos tarptautinį pripažinimą įtvirtino garsūs kompozitoriai: G. Rossini, G. Donizetti, V. Bellini, gebėję kurti grakščias, išraiškingas melodijas ir puikiai išmanę „gražaus dainavimo“ meną (it. bel canto). Kūrybines aistras kurstė ir temperamentinga publika, beatodairiškai šlovindama savo operos žvaigždes. Tad kompozitoriai lenktyniavo, rašydami kūrinį po kūrinio, kur dėmesys buvo telkiamas ne tik į siužetą, bet ir į galimybes pademonstruoti efektingus vokalinius sugebėjimus (G. Rossini „Sevilijos kirpėjas“, „Šarka vagilė“; G. Donizetti „Meilės eliksyras“, „Liučija di Lamermur“; V. Bellini „Norma“, „Puritonai“ ir kt.).
Koncerte skambėsiančias G. Rossini, G. Donizetti, V. Bellini ir G.Verdi operų ištraukas atliks Simonia Miletic bei Leonardo De Lisi, lydimi jautraus bei subtilaus fortepijono ir violončelės pritarimo.
Kamerinio ansamblio „I Bricconcello“ koncertas „Italija – operos lopšys“ vyks birželio 7 dieną 19 valandą Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius)