Tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“ Vilniuje aidės nuo ketvirtadienio

Šiemet po žydintį Vilnių tradicijos garsai pasklis jau 51-ąjį kartą. Kaip ir kasmet, festivalis šurmuliuos įvairiose Vilniaus senamiesčio vietose: po sostinės kiemelius, skverus, bažnyčias ir kitas erdves pažirs susitikimų su tradicijų puoselėtojais, šokių vakaronių, pavienių folkloro atlikėjų ir ansamblių pasirodymų gausa, rašoma organizatorių pranešime spaudai.
Festivalio dalyvių eitynės, 2022
Festivalio dalyvių eitynės, 2022 / Evaldo Čingos nuotr.

Savaitgalį didžioji festivalio veiksmo dalis persikels į Bernardinų sodą – čia skambės lietuvių folkloro ansamblių ir užsienio svečių koncertai, šurmuliuos tradicinių amatų ir kulinarinio paveldo mugė, veiks tiek suaugusiuosius, tiek vaikus naujo išmokti kviečiantis „Amatų kiemas“.

Iš viso per keturias festivalio dienas įvyks net trys dešimtys renginių, todėl, ką veikti, čia atras kiekvienas: nuo energingiausių mažųjų iki išrankiausių muzikos gurmanų. Ypatingas autentiško folkloro subtilybes bus galima patirti penktadienį Šv. Kotrynos bažnyčioje nuaidėsiančiame lietuvių ir ukrainiečių polifoninės muzikos koncerte „Sutarimai ir atitarimai“ ar šeštadienį ten pat vyksiančiame solistų ir duetų koncerte „Čiulba čiulbutis“.

Donato Pipo nuotr./Čiulba čiulbutis, 2023
Donato Pipo nuotr./Čiulba čiulbutis, 2023

Mažieji festivalio lankytojai kviečiami į šeštadienį Bernardinų sode juoku aidėsiantį vaikų folkloro koncertą „Saulytė“, o norintys išgirsti ir modernesnius folkloro sąskambius laukiami lenkų ir lietuvių alternatyvios muzikos grupės „Babadag“ koncerte penktadienį bei sekmadienį į Bernardinų sodą visus subursiančiame Sauliaus Petreikio koncerte „Kur suteka saulės“.

Pačiai „Skamba skamba kanklių“ bendruomenei itin reikšmingas ketvirtadienio „Pasidainavimų vakaras“, kuris šįmet vyks festivaliui istoriškai svarbiame Alumnato kieme, nes būtent čia nuo festivalio gyvavimo pradžios telkėsi folkloro mylėtojai ir vyko į galingą bendruomenę sparčiai besikuriančius folkloro ansamblius sutelkę renginiai. Siekiant įamžinti šį kultūrinį reiškinį Alumnato kieme bus atidengta festivaliui skirta atminimo plytelė.

Į tarptautinį folkloro festivalį „Skamba skamba kankliai“ atvyksta ir užsienio svečiai iš Latvijos, Estijos bei Italijos. Užsienio tautų folkloru pasigėrėti bus galima svečiams skirtame šeštadienio koncerte „Svetukai mano, rygailio!“ ir tą patį vakarą Šv. Kotrynos bažnyčioje skambėsiančioje „Nakties muzikoje“.

Gedimino Bartuškos nuotr./Skambantis senamiestis, 2023
Gedimino Bartuškos nuotr./Skambantis senamiestis, 2023

Visgi „Skamba skamba kankliai“ suteikia galimybę ne tik pasigrožėti pasirodymais, bet ir įsitraukti į gyvą folkloro vyksmą: estų, latvių ir italų šokių bus galima pasimokyti visą sekmadienio naktį ūšiančiose „Naktinėse dūzgėse“. Negana to, etninės kultūros naktis „Naktinės dūzgės“ pasiūlys ir kitų įvairių užsiėmimų: vaidmenų žaidimų, sodų rišimo, piešimo, gintarinių amuletų ir apyrankių dirbtuvių ir dar daugiau!

Tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“, gyvuojantis nuo 1973 m., yra vienas iš nedaugelio Europoje vykstančių autentiškos muzikos festivalių. Visgi „Skamba skamba kankliai“ yra ne tik muzikos festivalis, bet ir istoriškai svarbus kultūrinis reiškinys, buvęs itin svarbia lietuvių folkloro judėjimo dalimi, iš kurios kilo ir galinga, nepriklausomybę iškovojusi, „dainuojanti revoliucija“.

Daugiau apie festivalio renginius skaitykite festivalio svetainėje arba „Facebook“ puslapyje „Skamba skamba kankliai. Tarptautinis folkloro festivalis“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis