2021 01 07

„Tilto namų radijo festivalio“ gyvas albumas startuoja su kolektyvo „Solo Ansamblis“ kūriniu

Septyni gyvo garso koncertai radijo bangomis, lapkričio mėnesį, pačiame karantino įkarštyje. Tokią prabangą melomanams šiemet padovanojo „Tilto namų radijo festivalis“. Šiandien jo organizatoriai dalinasi pirma daina iš būsimos festivalio dainų kompiliacijos, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Solo ansamblis“
„Solo ansamblis“ / Tomo Tereko nuotr.

Tai – grupės „Solo Ansamblis“ kūrinys „Neturėjom dainos“, lydimas specialiai animatorių dueto „Emilemilija“ jam kurto animuoto kilpinio video. Festivalio leidiniui šį kūrinį atlikėjai pasirinko kaip klausomiausią ir mylimiausią dainą iš antro grupės albumo „Olos”.

Pats pasirodymas, anot atlikėjų, jiems buvo naujiena. „Jausmas groti buvo kaip repeticijoj, tik su trupučiu jaudulio, nes žinojom, kad tai - tiesioginis eteris. Būtent tokio formato koncertą grojom pirmą kartą“, – prisimena „Solo Ansamblio“ nariai.

Vienus įdomiausių nepriklausomos lietuviškos scenos vardų sutraukiantis festivalis Vilniuje 2020-ųjų vasarą turėjo vykti jau ketvirtą kartą. Dėl karantino ribojimų renginį perkėlus į rudenį festivalio organizatoriams teko žvalgytis naujo, saugesnio formato.

Grupių „Kamanių Šilelis“, „Vilniaus Energija“, „Solo Ansamblis“, „Kabloonak“, „Monikaze“, „Egomašina“ ir „Garbanotas“ pasirodymai persikėlė į radiją. Gyvus koncertus internetinio bendruomenės radijo „Palanga Street Radio“ transliacijoms kolektyvai grojo tuščioje Kirtimų kultūros centro salėje.

VIDEO: Solo Ansamblis - Neturėjom dainos / LIVE / Tilto namų radijo festivalis

Pasirodymai buvo įrašyti, o nuo šiandien kas savaitę „Tilto namų radijo festivalis“ žada pasidalinti vis nauju, kolektyvų atsirinktu ir sumiksuotu gyvo garso kūriniu, kartu su specialiais animuotais vaizdais.

Pilnas festivalio albumas-kompiliacija klausytojus pasieks vasario 18 dieną skaitmeninėse platformose Spotify, Pakartot.lt ir kt. Gyvam garsui pandemijos metu skirtas renginys bei jo įrašų albumas nebūtų įgyvendinti be Vilniaus miesto savivaldybės ir Lietuvos Kultūros Tarybos pagalbos.

Šis skaitmeninis rinkinys – ne tik pandemijos laikotarpiu vykusio festivalio dokumentacija, bet ir selekcija, skirta supažindinti užsienio klausytojus su dėmesio vertais nepriklausomos lietuviškos scenos vardais. „Kol fizinis eksportas vykti negali, žinią apie mūsų kūrėjus skleisime po užsienio muzikos industrijos atstovų gretas“, – sako festivalio organizatorė Gabrielė Tamutytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai