1986 m. susibūręs ansamblis aktyvią koncertinę veiklą pradėjo po metų, atidarius Taikomosios dailės muziejų Vilniuje. Čia ansamblio rengiami koncertai tapo tradiciniais, o jo pavadinimas buvo susietas su muziejaus patalpomis, kuriose XVI–XVII a. buvo laikomi ginklai.
Ansamblis atlieka įvairius kamerinės muzikos kūrinius nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinių kompozicijų. Repertuaras, kurio pagrindą iš pradžių sudarė XVII–XVIII a. muzika, ilgainiui plėtėsi, įtraukiant įvairių epochų kūrinius. 1998 m. „Vilniaus arsenalas“ įrašė pirmą CD „Muzika Lietuvos dailės muziejaus galerijose“. Pastaruoju metu ansamblis vis dažniau pasirodo šiuolaikiniame amplua, didesnį dėmesį skirdamas XX–XXI a. autoriams.
„Vilniaus arsenalui“ ypač reikšminga šiuolaikinė lietuvių muzika, jo iniciatyva gimsta nauji kūriniai. 2001 m. ansamblio pradėtas kūrybinis bendradarbiavimas su iškiliausiais nūdienos Lietuvos kompozitoriais O. Balakausku, F. Bajoru, A. Martinaičiu, T. Makačinu, V. Bartuliu, J. Juozapaičiu, M. Urbaičiu, Z. Bružaite, L. Narvilaite ir kt. tęsiasi iki šiol. Nuo to laiko ansamblis inicijavo ir atliko daugiau kaip 40 lietuvių kompozitorių premjerų.
2006 m. „Vilniaus arsenalas“ pradėjo įrašinėti kompaktinių plokštelių ciklą „Erdvės ir laiko atspindžiai“, skirtą šiuolaikinei lietuvių kompozitorių kūrybai. 2006–2011 m. išleistos 4 kompaktinės plokštelės su ansamblio inicijuotais šiuolaikinių lietuvių autorių vokaliniais ciklais ir instrumentine muzika, sukurta 2001–2010 m.
Kolektyvas yra daugelio tęstinių projektų, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivalių dalyvis. Tai – Pažaislio (1999, 2000, 2001, 2003, 2005, 2006, 2008, 2009, 2011, 2013), Medvėgalio (2008), T. Manno (2007); Kražių (2010) festivaliai, gausybė šiuolaikinės muzikos renginių: festivaliai „Muzikos ruduo“ (2002, 2005), „Marių klavyrai“ (2006), „Permainų muzika“ (2009), „Iš arti“ (2003, 2006, 2009), Rheinsbergo naujosios muzikos festivalis (2007, „Rheinsberger Pfingstwerkstatt Neue Musik“, Vokietija). Ansamblis aktyviai koncertuoja ir yra surengęs per 1000 koncertų įvairiuose Lietuvos miestuose, Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje. Dalyvavo Lietuvos nacionalinės televizijos ir radijo laidų įrašuose. Nuo 1998 m. „Vilniaus arsenalas“ įgyvendino nemažai kultūrinių projektų, skirtų muzikos ir kitų menų sąveikoms.
Ansamblio „Vilniaus arsenalas“ atlikėjai:
Laima Šulskutė (fleita)
Viena kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų ir ansamblyje groja nuo pat įkūrimo. Baigė Maskvos valstybinę P. Čaikovskio konservatoriją. Po studijų pradėjo aktyvią koncertinę veiklą, paruošė daug koncertinių programų: solo rečitalių, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos su įvairiais kameriniais ansambliais ir kt. Kaip solistė koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais; grojo su Čiurlionio styginių kvartetu, Vilniaus naujosios muzikos ansambliu, pianistais A. Paley, A. Staškumi, S. Okruško, A. Vasiliausku ir kt. Su kamerinės muzikos koncertais lankėsi Prancūzijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Estijoje, Latvijoje ir kt. Dalyvavo šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje, Anglijoje, Belgijoje, Čekijoje, Ukrainoje.
L. Šulskutė aktyviai propaguoja šiuolaikinę lietuvių kompozitorių muziką, yra daugelio kūrinių pirmoji atlikėja. Dėsto Vilniaus konservatorijoje, parengė nemažai fleitininkų, kurie groja įvairiuose orkestruose ir dirba pedagoginį darbą.
Rolandas Romoslauskas (altas)
Vienas kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų ir vadovas, vadovauja viešajai įstaigai studijai „Vilniaus arsenalas“. Baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, studijavo Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Aktyviai koncertuoti pradėjo iškart po studijų, parengė nemažai solo programų. Kaip solistas koncertavo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais, dalyvavo tarptautiniuose kameriniuose festivaliuose Liuksemburge, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, surengė solinių koncertų Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose, tame tarpe su pianistu Alexandru Paley (JAV). 2006 m. su Pasaulio filharmonijos orkestru koncertavo Paryžiuje ir Reimse, 2007 m. – kamerinės muzikos festivalyje Ričmonde (JAV).
R. Romoslauskas jau daug metų groja Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre, yra šio kolektyvo altų grupės koncertmeisteris. Solinės muzikos repertuarą sudaro įvairi muzika nuo senų epochų autorių iki XX a. kompozitorių kūrinių. Atlikėjas ypatingą dėmesį skiria šiuolaikinei lietuvių muzikai. 2001, 2002, 2005, 2007, 2009 m. paruošė naujas solines programas (jose skambėjo ir lietuviškos premjeros, inicijuota 11 naujų kūrinių altui ir fortepijonui).
Sergejus Okruško (klavesinas)
Nuo 2000 m. yra kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ narys. Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, studijavo Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Yra M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatas. Aktyviai koncertuoja kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys. Pianistas atlieka įvairių epochų kompozitorių kūrinius, ypatingą dėmesį skiria šiuolaikinei muzikai, kurią skambina ir klavesinu. Pianistas bendradarbiauja su solistais bei instrumentininkais – tai dainininkai R. Maciūtė ir A. Mizrahi (JAV), klarnetininkas A. Budrys, perkusininkas P. Giunteris, marimbininkė L. Maxey (JAV), violončelininkas M. Drobinskiu (Prancūzija). S. Okruško muzikavo su kameriniu ansambliu „Sostinės trio“, Čiurlionio kvartetu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais; dalyvavo įvairiuose šiuolaikinės ir naujosios muzikos festivaliuose.
S. Okruško koncertinę veiklą derina su pedagoginiu darbu. Jis yra Lietuvos muzikos ir teatro Akademijos fortepijono katedros profesorius.
SOLISTĖ
Rita Novikaitė (mecosopranas) mokėsi LMTA, Graco muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete (prof. Rosamarie Schmied ir KS, prof. Joanna Borovska), studijavo A. Toscanini fondo įkurtoje „Accademia Verdiana“. R. Novikaitė sukūrė nemažai vaidmenų Austrijos, Italijos ir Anglijos teatruose. Dainininkės repertuare – Lied žanro dainos, kamerinė muzika, oratorijų partijos. Solistė surengė koncertų ir dalyvavo festivaliuose Austrijoje, Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje ir Belgijoje.
Dainininkės atliekamos partijos įrašytos kompaktinėse plokštelėse (A.Vivaldi Gloria, W. A. Mozarto Requiem, L. van Beethoveno Missa Solemnis), ji taip pat įdainavo Austrijoje išleistas Weihnachtslieder („Kalėdų giesmės“), F. von Suppé’s Fatinitza; Lietuvoje įrašytos kompaktinės plokštelės „Lapkričio sapnai“ ir „Nel Contrasto“. R. Novikaitės įdainuotų kūrinių yra Lietuvos ir Austrijos ORF radijo fonduose.
PROGRAMA
Carl Philipp Emanuel Bach (1714–1788)
Trio Nr. 2 a-moll
1. Andantino 2. Largo e sostenuto 3. Allegro assai
Johann Sebastian Bach (1685–1750)
Arija „Erbarme dich, mein Gott“ iš „Pasijos pagal Matą“, BWV 244
Arija Nr. 9 „Esurientes“ iš Magnificat, BWV 243
Carl Stamitz (1745–1801)
Trio Nr. 1 G-dur, op. 14
1. Moderato 2. Andante moderato 3. Rondo
Christoph Willibald von Gluck (1714–1787)
Orfėjo arija iš operos „Orfėjas ir Euridikė“
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791)
Kerubino arijetė „Voi, che sapete“ iš operos „Figaro vedybos“
Dalia Kairaitytė
„Regėjimas in Ly šviesus...“ fleitai, altui, klavesinui ir lūpinei armonikėlei (2008)
Vidmantas Bartulis
„Skaitydami Justino Marcinkevičiaus žodžius, triskart atsidūstame...“
balsui, fleitai, altui ir klavesinui (2007)
Gioachino Rossini (1792–1868)
Fragmentai iš operos „Sevilijos kirpėjas“:
Uvertiura
Rozinos kavatina „Una voce poco fa“
Koncerto pradžia 16 val. Bilietai parduodami bilietai.lt kasose ir 1 val. prieš koncertą Taikomosios dailės muziejuje, Arsenalo g. 3A, Vilniuje.