E. Elgaras ir G. Holstas – vieni žinomiausių, sulaukusių tarptautinio pripažinimo anglų muzikai, kurių darbai sudaro pasaulinės klasikos koncertinį repertuarą.
Edvardas Elgaras laikomas naujos anglų muzikinės mokyklos pradininku, didelis kriptologijos entuziastas. Nors muzikas dažnai laikomas tipišku anglų kompozitoriumi, tačiau dauguma kūrybinių idėjų sėmėsi iš Europos, jas paremdamas anglų tradicijomis, liaudies bei senąja muzika, taip susikurdamas savitą kūrybinį braižą. Per daugiau nei 50 kūrybinių metų E. Elgaras parašė daug kompozicijų orkestrui, kantatų ir oratorijų, kamerinės muzikos, bažnytinės muzikos, dainų. Muzikos kriptografinių pavyzdžių turtingumu ir įvairove išsiskiria ir šio kompozitoriaus kūriniai. Koncerto programoje skambės variacijos „Enigma”, kupinos paslaptingų galvosūkių – variacijų pavadinimuose įrašyti raidiniai kodai, kuriuose, kaip manoma, paslėpti kompozitoriaus ir jo draugų vardai ir taip pat išgirsime turbūt dažniausiai skambančių šio kompozitoriaus kūrinių – „Pompastišką ir iškilmingą maršą“ („Pomp and Circumstance Marches“).
Gustavas Holstas – kompozitorius, kuriuo taip pat didžiuojasi britų tauta ir dauguma bando įminti jo sėkmės mįslę. Jo savitam kompozicijos stiliui įtakos turėjo R. Vagnerio, R. Štrauso kūryba, vėliau įkvėpimo suteikė anglų liaudies dainos bei modernūs kompozitoriai kaip M. Ravelis. Šiam muzikui pripažinimą ir šlovę pelnė kompozicija, žymioji orkestrinė siuita „Planetos”, šokančios ir dainuojančios būties džiaugsmas. Viena iš siuitos „Planetos” sudedamųjų dalių planeta „Jupiteris” skambės ir vakaro programoje.