2013 02 04

Yehudi Menuhino konkurso nugalėtojas Kennethas Renshaw ir prancūzų muzikos šedevrai – koncerte Filharmonijoje

Vasario 9 d., 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (LNSO) koncertuos prestižinio tarptautinio Yehudi Menuhino smuikininkų konkurso 2012 m. nugalėtojas Kennethas Renshaw (JAV). Diriguos Argentinoje gimęs, o dabar Austrijoje gyvenantis ir dirbantis dirigentas Jorge Uliarte. Skambės prancūzų muzikos šedevrai.
Kennethas Renshaw
Kennethas Renshaw / LNF nuotr.

Laimėti Yehudi Menuhino konkursą – daugelio smuikininkų svajonė. 1983 m. Jungtinėje Karalystėje lordo Yehudi Menuhino inicijuotas ir jo vardu vadinamas konkursas nūdienos smuikininkams yra vienas reikšmingiausių renginių. Konkursas rengiamas kas dvejus metus vis kitoje šalyje, jame varžosi talentingi muzikai iki 22 metų amžiaus, o nugalėtojams atsiveria svarbiausios pasaulio koncertų salės, jie kviečiami į prestižinius festivalius. Šį konkursą yra laimėję tokie pasaulinio garso meistrai kaip Nikolajus Znaideris ar Julia Fischer. 2012 m. Y. Menuhino konkursas vyko Pekine (Kinija), čia nugalėtojo vardą pelnė aštuoniolikmetis JAV smuikininkas Kennethas Renshaw, jį ir išgirsime griežiant koncerte Vilniuje. 

Kennethas Renshaw Yehudi Menuhino konkurse laimėjo pirmą vietą vyresniųjų atlikėjų grupėje, už geriausią rečitalį šio konkurso pusfinalyje buvo apdovanotas EMCY premija. Jis yra pasižymėjęs ir kituose tarptautiniuose konkursuose: laimėjo 2009 m. Los Andželo filharmonijos konkursą, 2010 m. VI tarptautiniame L. Spohro smuikininkų konkurse Veimare (Vokietija) pelnė pirmą premiją ir specialius prizus už sonatos ir W. A. Mozarto koncerto atlikimą. Talentingam muzikantui paskirtos Avanti (2012), Y.E.S. fondo ir Amerikos filharmonijos jaunųjų atlikėjų (2011) premijos. 2008–2010 m. smuikininkas išrinktas pasaulinį pripažinimą pelniusio San Francisko jaunimo simfoninio orkestro koncertmeisteriu. 

Šiandien puikūs atsiliepimai apie kylančią smuiko žvaigždę skelbiami tokiuose įtakinguose muzikos žurnaluose kaip „The Strad“ ir „Strings“. Autoritetingi kritikai K. Renshaw vienbalsiai vadina šių laikų smuikininku vunderkindu. Šiuo metu Kennethas studijuoja Naujosios Anglijos konservatorijoje Bostone (D. Weilersteino smuiko kl.). Smuiko studijas jis yra baigęs San Francisko muzikos konservatorijoje (Li Lin kl.), nuo 2009 m. kiekvieną vasarą tobulinasi vadovaujamas I. Perlmano. Smuikininkas griežia XVIII a. meistro Gasparo Lorenzini instrumentu, kurį nuomoja „Christophe Landon Rare Violins“.

Koncerte Vilniuje K. Renshaw su LNSO atliks prancūzų kompozitoriaus Camille’o Saint-Saënso Trečiąjį koncertą smuikui ir orkestrui h-moll. Be šio kūrinio orkestras ir dirigentas Jorge Uliarte atliks dar du itin koncertiškus kūrinius iš populiarios klasikos aukso fondų. Visą LNSO rengiamą šeštadienio koncerto programą galima vadinti tiesiog prancūziška, mat dar skambės prancūzo Georges’o Bizet ir Belgijoje gimusio, bet su Prancūzija siejamo prancūziškojo simfonizmo atstovo Césaro Francko kūryba. Išgirsime žymiąją Siuitą Nr. 1 iš G. Bizet operos „Karmen“ ir romantiškąją C. Franko Simfoniją d-moll. 

Orkestrui diriguos Zalcburge gyvenantis dirigentas Jorge Uliarte (g. 1962 m. Kordoboje, Argentinoje). Kaip teigia pats dirigentas, jį atrado legendinis Georgas Solti. Profesionalias dirigento studijas J. Uliarte baigė Karališkojoje muzikos kolegijoje Mančesteryje, 1991 m. laimėjęs stipendiją. Susitikimas su dirigentu seru G. Solti Londone argentiniečių muzikantui buvo lemtingas – maestro jį pakvietė asistentu į prestižinį Zalcburgo festivalį. J. Uliarte aštuonerius metus buvo Zalcburgo miesto globojamo, Ušuajos mieste (Argentina) rengiamo, pasaulyje labiausiai į Pietus nutolusio festivalio meno vadovas. 2011 m. jis įkūrė Orveto (Italija) muzikos festivalį. Per pastaruosius dešimt metų dirigentas koncertavo Austrijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Belgijoje, Švedijoje, Danijoje, Olandijoje (Amsterdamo „Concertgebouw“), Jungtinėje Karalystėje, JAV (Niujorke, San Franciske), Kinijoje, Rusijoje ir kt. 

K. Renshaw koncerto Vilniuje partneris – EMCY (European Union of Music Competitions for Youth).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai