„Šiuo metu mes iš menininko, kuris tą idėją pasiūlė, perkame jos realizavimą. Tačiau reikia suprasti, kad tai bus ilgas kelias, kurį mes turime nueiti, ir jo baigtis nebūtinai yra baigtinė ir aiški. Žinome, Kauno atveju tai [buvo] gan greitai įgyvendinta, tačiau tas Vytis, su R.Kalantos veidu, jis nebūtinai gavosi toks kokybiškas, toks geras kaip galbūt visi įsivaizdavo. Akivaizdu, geri daiktai ir monumentalūs daiktai greitai negimsta, ir su jais reikia daug, kantriai dirbti“, – Žinių radijui komentavo P.Poderskis.
Jo įsitikinimu, rekonstruota Lukiškių aikštė yra puiki, tad esą atsakingai reikia vertinti „papildomus dalykus“, atsidursiančius aikštėje.
„Tas konkursas buvo idėjos konkursas. Idėją reikia išdirbti, reikia kiekvieną jos detalę apgalvoti. Dabar jau yra dirbtuvėse pradėta eiti tuo keliu, kad lieti bandinius, kurie bus eksponuojami, kurie bus derinami su visuomene, kuriuos mes visi galėsime pažiūrėti, pačiupinėti, pabandyti įsivaizduoti, kaip jie atrodys toje Lukiškių aikštėje.
Tai yra labai jautru. Mes į tai turime žiūrėti su labai didele atsakomybe ir su labai dideliu susikaupimu vertinti tuos papildomus dalykus, kurie į tą aikštę ateis. Nes dabar ta aikštė yra labai puiki. Joje viskas veikia“, – pridūrė Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius.
Lukiškių aikštėje A.Labašausko projektas „Laisvės kalva“ turėtų būti įgyvendintas iki šių metų gruodžio 1-osios. Pernai lapkritį projektas pripažintas geriausiu iš penkių finaliniame etape atrinktų idėjų.
Tiesa, visai neseniai Vyriausybėje buvo įstrigęs A.Labašausko projekto finansavimo klausimas, tuomet jį spręsti svarstė Vilniaus miesto savivaldybė. Apie tai daugiau – čia.