„Kaip viskas rutuliojasi, visi faktai tuos pasiūlymus, kurie dabar viešojoje erdvėje sklando, daro tikrai svarstytinus. Artimiausiu metu esame numatę kelti šį klausimą ir patariamajai Profesionaliojo scenos meno tarybai“, – žurnalistams trečiadienį sakė jis.
Pasak ministro, būtina suprasti, kad „vien iškabos ar pavadinimo pakeitimas nieko nelems“, o svarbu, kokia būtų tokio teatro vizija ir turinys, kaip jie derėtų tarpusavyje.
Anot S.Kairio, tai svarstyti reikia svarstyti „pakankamai jautriai“, nes kalbama ne apie Rusijos, o Lietuvos rusų dramos teatrą, kuriame „veikia ir kuria mūsų piliečiai“.
„Turime vertinti visus niuansus, įvertinti visus argumentus, priimti geriausius sprendimus ir tikrai ne iš politinių kabinetų, o dirbant kartu su ekspertais (...). Manau, tikrai yra racijos apie tai diskutuoti, bet nenorėčiau, kad sprendimas būtų padiktuota politinės pusės. Reikia gerbti kultūros įstaigas ir kartu ieškoti sprendimų“, – sakė jis.
Lietuvos rusų dramos teatro vadovė Olga Polevikova tvirtino, kad teatras šiuo metu visomis išgalėmis susitelkęs į pagalbą Ukrainai, nuo karo pabėgusiems gyventojams, ypač vaikams: jie gali nemokamai ateiti į spektaklius, dalyvauti teatro užsiėmimuose.
„Aktualiausia dabar yra proaktyvumas, kaip galime būti naudingi šioje situacijoje ir visos mūsų jėgos nukrypsta ten. O dėl pervadinimo – idėja, be abejo, nėra nauja. Bet Lietuvos rusų dramos teatras savo koncepcija pranoksta (pavadinimą – BNS)“, – sakė O.Polevikova.
Ji sakė dar prieš daugiau nei trejus metus dalyvaudama konkurse į teatro vadoves žadėjo skirti dėmesį skirtingų tautinių mažumų temoms, statomi spektakliai žydų kultūros, Holokausto tema, planuojami ir ukrainiečių dramaturgijos skaitymai, laimėjęs kūrinys galėtų būti pastatytas ir scenoje.
„Nusprendėme, kad mūsų teatre pradės veikti studijos baltarusių ir ukrainiečių aktoriams, vasarą, birželio mėnesį, kai mažėja žiūrovų, kai visi jau nori išvykti, kad reikia paruošti kitos produkcijos, kitos veiklos. Mes padarysime kelis festivalius, vienas jų bus skirtas Ukrainai ir jos dramaturgijai“, – kalbėjo ji.
Raginimus uždaryti dabartinį Lietuvos rusų dramos teatrą, o vietoje jo steigti naują, visas Lietuvos tautines mažumas kviečiančią įstaigą, išsakė režisierius Gintaras Varnas.
G.Varnas sako šią idėją siūlęs dar prieš kelerius metus ir tampa vėl aktuali stebint Rusijos karo Ukrainoje žiaurumus. Režisierius pabrėžė, kad siūlymas nėra susijęs su dabartinio Rusų dramos teatro veikla ir čia kuriančiais ar dirbančiais žmonėmis.