Ketvirtadienis
1
Kiaušinių marginimo ir karpinių mokymai
Kviečiame vaikus, tėvelius ir visą šeimą į mokymus „Pasipuoškime namus Velykoms: kiaušinių marginimas vašku, karpiniai“. Mokymų metu susipažinsime su Velykų papročiais, simboliais, išmoksime vašku marginti kiaušinius, gaminsime tradicinius popieriaus karpinius. Kiaušinių marginimo užsiėmimui atsinešti virtų kiaušinių. Kitas reikalingas priemones suteiksime.
Kada
balandžio 6 d. 16 val.;
Kur
Kauno tautinės kultūros centras;
Kiek
nemokamai.
2
Paskaita „Velykos dvaruose“
Kviečiame visus į paskaitą „Velykos dvaruose“, kurią skaitys humanitarinių mokslų daktaras, architektūros istorikas, architektas, architektūros paveldo specialistas, Vilniaus dailės akademijos lektorius dr. Marius Daraškevičius. Paskaitoje bus pateikiami įdomūs faktai apie Velykų šventimo tradicijas dvaruose, įtraukiantys klausytojus bei skatinantys juos susidomėti dvarų kultūra, taip pat Tuskulėnų memorialiniame komplekse esančiu dvaru.
Kada
balandžio 6 d. ,17.30 val.;
Kur
Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas (LGGRTC), Vilnius;
Kiek
nemokamai.
Penktadienis
3
Velykinių margučių dirbtuvės
Artėjant Velykoms Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rengia kūrybines dirbtuves, kurių dalyviai galės išmokti velykinius margučius dailinti tradiciniais būdais ir simboliais. Didįjį penktadienį dirbtuves rengs tautodailininkė, sertifikuota meistrė Jurgita Treinytė, o ikimokyklinėms ir pradinių klasių grupėms siūloma atskira programa
Kada
balandžio 7 d., 15 ir 17 val.;
Kur
Jono Šliūpo muziejus, Palanga;
Kiek
2 eurai.
4
Paroda „Kelkis, kelkis, jau Velykos!“
Paroda „Kelkis, kelkis, jau Velykos!“ skirta supažindinti lankytojus su turtingais liaudiškais šios šventės papročiais, apeigomis. Tikslas bus pasiektas, jeigu Velykų tradicija bus suvokta giliau ir permąstyta. Iš kartos į kartą perimami senieji papročiai nėra sustabarėjęs darinys. Kiekviena karta juos gali kūrybiškai praturtinti pagal savo pasaulėžiūrą ir padaryti suprantamus bei priimtinus labai pasikeitusiame pasaulyje.
Kada
balandžio 7 d., 10–18 val.
Kur
Naujasis Arsenalas, Vilnius;
Kiek
5 eurai.
5
Kosto Smorigino trio ir styginių kvartetas
Ilgai lauktam susitikimui su žiūrovais ir klausytojais aktorius parengė dviejų dalių koncertą, kuris neabejotinai taps dedikacija Jos Didenybei Muzikai, Jos Didenybei Dainai, Jos Didenybei Scenai. Koncerte K. Smoriginas pristatys naujausias savo dainas pagal Liutauro Degėsio, Evaldo Jaro tekstus, naujam gyvenimui bus prikeltos dainos pagal Romo Lileikio ir Sigitos Gedos eiles. Nuskambės ir K. Smorigino klasika, be kurios klausytojai neįsivaizduoja jo koncertų – dainos „Paukščiai“, „Kalėdos“.
Kada
balandžio 7 d., 19 val.
Kur
Birštono kultūros centras, Birštonas;
Kiek
16,36–26,46 euro.
6
„Saulės Kliošo“ koncertas
„Kuriame progas ir statome naujas užtvankas, kad mūsų keliai susieitų. Norime pasimatyti ir kartu romantiškai užkalbėti iš lėto artėjantį pavasarį. Išskleisk savo žiedus ir ateik neįpareigojančiam pasižmonėjimui“, – renginio anonse rašo grupė.
Kada
balandžio 7 d., 20 val.
Kur
Muzikos klubas „Vandenis“, Palanga;
Kiek
40 eurų.
7
Grupės „Velvet“ koncertas
Kauniečiai! Grupė „Velvet“ kviečia į išskirtinį koncertą Sinagogoje: pirmą kartą laikinojoje sostinėje atliksime akustinę programą. Medžiai meluos, mėnulis neliūdės, o mes suteiksime jums jaukų ir prasmingą vakarą pačioje Kauno širdyje – belieka tik ateiti ir mėgautis muzika.
Kada
balandžio 7 d., 20 val.;
Kur
SINAGOGA STUDIO, Kaunas;
Kiek
16 eurų.
Šeštadienis
8
Paroda „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“
Vilniaus Pilies kalnas ir jo papėdė Neries bei Vilnios upių santakoje, kur kūrėsi Žemutinė pilis su valdovų rezidencija, yra vienas vertingiausių istorinių ir archeologinių kompleksų Lietuvoje. Dėl ypatingos vietovės geologinės sandaros ir aukštai slūgsančio gruntinio vandens gana gerai išsilaikė itin reti, laiko tėkmei neatsparūs organinės kilmės radiniai ir ši teritorija virto tikru organinės kilmės radinių lobynu. Būtent čia, Vilniaus pilių teritorijoje, prasidėjo Vilniaus – Lietuvos valstybės centro ir jos amžinosios sostinės – istorija, kurios pradžią liudija iki šių dienų išlikę unikalūs archeologiniai artefaktai, datuojami XIII a. antra puse: Pilies kalno pašlaitėje stovėjusio svirno fragmentai, auksinis žiedas, unikalus medinis balnas, apeiginė lazda, avalynės pora ir kiti radiniai.
Kada
balandžio 8 d., 10–18 val.;
Kur
Valdovų rūmuose;
Kiek
12,00 eurų.
9
Spektaklis „Triušis Edvardas“
„Esu labai laiminga, nes galiu žmonėms pasakoti istorijas“, – sakė amerikiečių rašytoja Kate DiCamillo, nuostabios istorijos „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“ autorė. Jos 2006 m. išleistą romaną (Lietuvoje – 2012 m.) JAV tėvai išrinko geriausia knyga vaikams, o žurnalas „School Library Journal“ įtraukė į geriausių visų laikų knygų vaikams šimtuką. Kūrinys jautriai, vaikams suprantama kalba mažuosius skaitytojus moko suprasti, kas yra meilė ir abejingumas, praradimas, ilgesys, tikėjimas ir viltis. Ir ne tik suprasti, bet išmokti apie tai kalbėti.
Kam
vaikams
Kada
balandžio 8 d., 15–16.30 val.;
Kur
Vilniaus senasis teatras;
Kiek
9–10 eurų.
10
Paroda „Kraupios istorijos: Aleksandra Waliszewska ir Rytų bei Šiaurės Europos simbolizmas“
Paroda sudaryta iš daugiau kaip 200 kūrinių, sukurtų 36-ių Lenkijos, Čekijos ir Baltijos šalių menininkų nuo XIX a. iki šių dienų. Darbai atkeliavo iš 10 muziejų ir net iš ligoninės Varšuvoje kolekcijų. Visus šiuos kūrinius jungia simbolizmas ir jo padiktuotos temos: ligos, baimės, karai, epidemijos, mitologinės pabaisos. Parodos centrine ašimi tampa pirmą kartą Lietuvoje eksponuojama pasaulinio pripažinimo sulaukusios lenkų menininkės Aleksandros Waliszewskos (g. 1976) kūryba, nukelianti žiūrovus į iškalbingą fantastinių vaizdinių pasaulį.
Kam
N-14;
Kada
balandžio 8 d., 10–18 val.
Kur
Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus;
Kiek
bilieto kaina.
Sekmadienis
11
Velykos Palangoje
Visus džiugins dviejų žaismingų kiškių sceninė programa su apdovanojimais ir prizais. Vyks Velykinio margučio ridenimo rekordo siekimas, stipriausio margučio rinkimai, linksmosios estafetės ir dar daug kitų linksmybių. Svarbiausias šventės atributas – margutis, tad visi kviečiami atsinešti bent kelis stipriausius ir sudalyvauti įvairiose rungtyse ir, žinoma, margučių slėpynėse.
Kada
balandžio 9 d., nuo 13 val.;
Kur
Šventosios pėsčiųjų aikštė, Palanga;
Kiek
nemokamai.
Pirmadienis
12
„Velykos atėjo!“
Atgimusi gamta dovanoja pačią gražiausią pavasario šventę – šv. Velykas. Žemaitijoje tikima – Velykose miegosi, tai galvą ir šįmet sopės. Dar sakoma, kad žodis „Velykos“ kilo iš junginio „vėl likom“: mes vėl išlikom po niaurios ir tamsios žiemos. Laukiame Jūsų antrą Velykų dieną – balandžio 10-ąją Lietuvos liaudies buities muziejuje kartu atšvęsti gamtos pabudimą bei Kristaus prisikėlimą.
Kada
balandžio 10 d., nuo 10 val.;
Kur
Lietuvos liaudies buities muziejus, Rumšiškės;
Kiek
10 eurų.
13
Pasivaikščiojimas Lukiškių kalėjime
Dar niekada pabėgti į kalėjimą nebuvo taip paprasta. Istorinis ir aukšta tvora apjuostas Lukiškių kalėjimo kompleksas kviečia pasivaikščioti.
Kada
balandžio 6–16 d.;
Kur
Lukiškių kalėjimas, Vilnius;
Kiek
15 eurų.
Pirmadienis
14
Ekskursija „Už blizgančių fasadų: Senamiesčio kiemai ir praėjimai“
Antrą šv. Velykų dieną pakvieskite patyrinėti išvirkščią Vilnių savo šeimą ir draugus! Eime pasivaikščioti po Vilnių, kurio nematėte, tiksliau – nepastebėjote, nes tiesiog praeidavote pro šalį. Tai, ką šiandien vadiname sostinės Senamiesčiu, ne taip ir seniai buvo visas miestas, kurio gyvenimas virė ne tik pagrindinėse aikštėse ir gatvėse, bet ir kiemuose bei kiemeliuose.
Kada
balandžio 10 d., 13–15.30 val.;
Kur
prie Aušros vartų (šalia Aušros vartų g. 19), Vilnius;
Kiek
20 eurų.
15
Ekskursija „Velykų bobutės belaukiant“
Velykos – pavasario, prisikėlimo, vilties ir džiaugsmo šventė, tad švęskime visi kartu: vaikai, tėvai, seneliai! Žaismingoje ekskursijoje visai šeimai daug ką sužinosime, žaisime, bus viktorina, kurioje laimės visi, na ir dar kursime stebuklingą kiaušinį
Kam
5–9 metų vaikams;
Kada
balandžio 10 d., 11–12.30;
Kur
Pilies g. 23 (priešais Signatarų namus), Vilnius;
Kiek
12 eurų.
Trečiadienis
16
Festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“
Klaipėdos koncertų salėje balandžio mėnesį skambės jau 48-ąjį kartą vykstančio „Klaipėdos muzikos pavasario“ festivalio akordai. Įspūdinga renginio programa melomanus intriguos garsių kolektyvų pavadinimais, pripažintų atlikėjų ir kompozitorių pavardėmis.
Kada
balandžio 12 d., 18.30 val.
Kur
Klaipėdoje;
Kiek
8,20–25,20 eurų.
17
Edukacijų programa „Ne tik šaknys. Pagal tėvo Juozo Lukio Sibire sukauptą archyvą“ ir „Ars Botanica“
Velykų savaitę šeimas kviečiame į edukacinius užsiėmimus ir ekskursiją po Alvydo Lukio parodas „Ne tik šaknys. Pagal tėvo Juozo Lukio Sibire sukauptą archyvą“ ir „Ars Botanica“ LNDM Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33, Klaipėda).
Balandžio 12 d. 12 val. edukaciniame užsiėmime „Velykų prasmė“ susipažinsime su Prano Domšaičio kūrybos ekspozicija, menininko kūrybinėmis priemonėmis, religiniais motyvais ir išskirtinumu. Patys išbandysime grafikos techniką, t. y. kartono raižinį. Ant pasiriktos formos figūrų formuosime skirtingus paviršius, tepsime dažus ir pasitelkę grafikos presą atsispausime velykinį atviruką.
Balandžio 13 d. 15 val. edukaciniame užsiėmime „Margas vabalas“ vėlgi apžiūrėję P.Domšaičio kūrybos ekspoziciją, pasinersime į kūrybišką procesą liedami akvarelę ir piešdami tušu. Rodos, gamta jau bunda, tad užsiėmimo dalyviai kurs unikalų vabalą: margins ir glamžys popierių, spalvotus gabalėlius pavers meno kūriniais.
Kam
šeimoms;
Kada
balandžio 12–13 d.;
Kur
LNDM Prano Domšaičio galerija, Klaipėda;
Kiek
nemokamai.