„Muzika, kultūra ir žmonės sugrįžo į Kulautuvą“ – teigė festivalio prodiuseris, atlikėjas Kazimieras Likša, kuris pasidžiaugė, kad nei pandemija, nei netikėtai pasirodęs lietus nesustabdė žmonių vėl sugrįžti į festivalį.
Ilgametis festivalio vedėjas, aktorius Giedrius Arbačiauskas priminė visiems poeto Vytauto Mačernio šimtąsias metines ir viso festivalio metu pasirodymus palydėdavo skaitydamas poeto sonetus.
Festivalį atidarė „Mažosios akacijos“ atlikėjai – skaidraus balso savininkė Aurėja Meištaitė iš Domeikavos, kuri 2019 m. tapo Kauno miesto bei rajono moksleivių patriotinių dainų konkurso, skirto Lietuvos šaulių sąjungos šimtmečiui, laureate. Vėliau scenoje pasirodė Gitanos ir Giedriaus Morkių duetas iš Šiaulių ir neseniai karo tarnybą baigęs jaunasis bardas Ignas Lapienius iš Raudondvario.
Po „Mažosios akacijos“ pasirodymų scena atiteko projekto „Spalvos ir muzika“ menininkams Rūtai Eidukaitytei, Sigitui Kubiliui bei Laurai Slavinskaitei. Susirinkusieji turėjo galimybę ne tik išgirsti dainavusias tapytojas, bet ir pasigėrėti jų paroda „Spalvos ir muzika“.
Pasirodymus lydėjo iškilių Lietuvos poetų eilės
Kauno rajono kurortiniame Kulautuvos miestelyje gyvai savo pasirodymus surengė aktorius, atlikėjas, dainų autorius ir sodraus balso savininkas Giedrius Arbačiauskas, dainų autorius ir atlikėjas, klaipėdiečių roko grupės „Atika“ įkūrėjas ir vokalistas Darius Žvirblis, aktorius, bardas Gediminas Storpirštis, kuris savo pasirodymą dedikavo poeto Marcelijaus Martinaičio 85-osioms metinėms. Scenos grandas savo pasirodymą užbaigė Daivos Čepauskaitės iš Kauno eilėmis.
„Daina vadinasi „Burė“. Aš siunčiu jums visiems laišką ant burės“, – teigė G.Storpirštis.
Scenoje pasirodžiusi muzikos autorė ir atlikėja Raminta Naujanytė-Bjelle savo pasirodymą pradėjo nauju kūriniu „Be saiko“. „Labas visiems. Malonu grįžti į Kulautuvą. Visada čia yra jauku, visada čia yra gera ir labai pasiilgau jūsų. Kol nesimatėm, sukūriau dainą ir prašiau visų Lietuvos muzikantų, muzikų – tiek profesionalų, tiek neprofesionalų prisijungti prie šios dainos. Ji skirta būtent mums susijungti“, – kalbėjo Raminta Naujanytė-Bjelle.
Antrą kartą festivalio scenoje pasirodęs dainų autorius ir atlikėjas Gytis Ambrazevičius drauge su smuikininku Pauliumi Vaicekausku negailėjo linksmo prieskonio viso pasirodymo metu ir pristatė savo naujausią kūrinį „Gražus“, kuris sulaukė didelio minios palaikymo.
„Įkopęs į ketvirtą dešimtį supratau, kad aš esu gražus“, – scenoje juokavo G.Ambrazevičius.
D.Razauskas: yra festivalių, kuriuose jautiesi visiškai ne vietoje
Dainų autorius ir atlikėjas, poetas, gitaristas, kompozitorius Domantas Razauskas savo pasirodymą pradėjo padėka renginio organizatoriams ir komplimentais festivaliui.
„Būsiu atviras yra festivalių, kuriuose jautiesi visiškai ne vietoje ir ne savas, ne dėl publikos dažniausiai, tiesiog tarp tų žmonių užkulisiuose. Geri, bet visiškai ne tavo žmonės, ne tas pačias knygas skaitėm, ne tuos pačius filmus mėgstam, galime galų gale pajuokauti. O šis festivalis, o ypač šis vakaras yra absoliučiai unikalus, tu atvažiuoji į savų nuostabių, talentingų bičiulių ratą, gali su jais pokštauti, vienas kitą palaikyti, „patraukti per dantį“ ir aišku jūs, kiek jūsų. Dėl to, „Akacijų alėja“ yra labai ypatingas festivalis, ypatinga šventė“, – komplimentų negailėjo D.Razauskas susirinkusiems.
„Baltasis kiras“ lyderis su humoru priminė apie vakcinacijos svarbą
Festivalį vainikavo grupės „Baltasis kiras“ lyderio Tautvydo Pauliaus Augustino pasirodymas, privertęs ir visus festivalio žiūrovus ant kojų pakėlęs hitas „Lūpytės“. Šį kūrinį atlikėjas skyrė festivalio prodiuseriui Kazimierai Likšai teigdamas, kad jei ne jo gražus kvietimas, jo nebūtų čia ant scenos.
Savo pasirodymą Tautvydas Paulius Augustinas pabaigė žodžiais: „Žinau, kad bus dienų lyg tyčia, kai viskas paimi, kažkaip slysta iš rankų, ir bus dar dienų, kai, rodos, lyg tyčia šviesa baigia užgest tunelio gale, bet kad ir kas nutiktų, nesiblaškykit, nusišypsokit, tikri draugai jie visada šalia. Tikri draugai – neišduoda, jie niekad nepalieka, tikri draugai apkabina, apkabina stipriai, kai sunku, tikri draugai apkabina, kai gera, apkabinkit vieni kitus, juk tai nieko nekainuoja. Aišku, jeigu turit vakcinaciją, tada galit normaliai apkabint, jei neturit, tada žinot, antivakserių atskira koncertų salė „Atnivaks.lt“, ten groja žymiausi Rusijos bardai ir baltarusių kartais pakviečia, retai, bet būna“, – su šypsena ir sarkazmo krisleliu kalbėjo grupės „Baltasis kiras“ lyderis.
Šiais metais organizatoriai taip pat paruošė papildomą „Mažosios akacijos“ festivalio programą Kauno rajono miesteliuose – liepos 17 d. lankysis Kačerginėje, kur savo pasirodymą surengs grupės „4Fun“ lyderė Julija Ritčik, rugpjūčio 7 d. – Vilkijoje savo sodriu balsu ir poezijos eilutėmis džiugins aktorius Giedrius Arbačiauskas, rugpjūčio 14 d. Batniavoje savo pasirodymą surengs aktorius, kompozitorius, dainų autorius Aidas Gyniotis, rugpjūčio 21 d. „Mažąsias akacijas“ užbaigs Zapyškio miestelyje užbaigs dainų autorius ir atlikėjas, grupės „Arbata“ lyderis Andrius Zalieska – Zala.
Visi jaunieji bardai kviečiami registruotis į „Mažosios akacijos“ koncertus parašant asmeninę žinutę į „Akacijų alėjos“ „Facebook“ paskyrą ir dalyvauti konkurse į kitais metais vyksiančią „Akacijų alėją 2022“. „Mažosios akacijos“ partneris – „Kaunas 2022“.
„Akacijų alėja“ – nemokamas dainuojamosios poezijos festivalis, nuo 2001 metų vykstantis kurortiniame Kulautuvos miestelyje. Festivalį taikliausia vadinti septyniomis valandomis ant žolės skambant prasmingiems tekstams, neužgožiamiems instrumentų gausa.