Alytus ruošiasi tapti Lietuvos kultūros sostine: pristato projektą „Alytus sujungia“

Prieš savaitę visame mieste atsiradusių užrašų „TUS“ paslaptis įminta – ketvirtadienį jie pasipildė „ALY“ dalimi. Tokia komunikacijos kampanija pristatomas „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022. Kuriantys tiltus“ projektas su šūkiu „Alytus sujungia“, rašoma pranešime žiniasklaidai.
ALY+TUS mieste
ALY+TUS mieste / ALKS nuotr.

Ne vienas alytiškis miesto gatvėse ar internetinėje erdvėje pastebėjo prieš savaitę paplitusį paslaptingą užrašą „TUS“. Simboliška, kad būtent Kultūros dieną, balandžio 15-ąją, „Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės 2022“ (ALKS) komanda atskleidė šią mįslę – šalia „TUS“ atsirado „ALY“ – tokiu būdu pristatydama projekto idėją, vizualinį identitetą bei atskleisdama, ką kiekvienam kultūros dalyviui dovanos šis svarbus miestui įvykis.

„Buvo įdomu stebėti alytiškių reakcijas, spėjimus, ką reiškia mieste bei socialiniuose tinkluose paplitę vizualai su užrašu „TUS“. Žmonėms kilo įvairiausių asociacijų, kaip pavyzdžiui, tai – būsimus TUS’us mieste žyminčios vietos arba – Tu Už Skiepus. To mes ir siekėme – atkreipti dėmesį, kelti klausimus, sužadinti smalsumą ir po savaitės, it galinga jėga, garsiai pranešti – Alytus sujungia!“, – apie neįprastą ir išskirtinę komunikacijos kampaniją pasakoja Alytaus miesto mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Kodėl Alytus sujungia?

Kaip jau buvo skelbta anksčiau, 2022-ųjų Lietuvos kultūros sostinės simboliu pasirinkti tiltai. „Alytus 2022“ vizualinio identiteto pagalba tiltai susijungia ne fiziškai. Dvi atskiros identiteto dalys – ALY ir TUS – išryškina erdvėlaikio skirtumus, jų kuriama reikšmė įprasmina tiltų jungiamąją funkciją.

Povilo Labuko nuotr./Alytus (dviračių ir pėsčiųjų tiltas)
Povilo Labuko nuotr./Alytus (dviračių ir pėsčiųjų tiltas)

ALY dalis identitete simbolizuoja praeitį ir yra skirta rašytinei informacijai, tuo tarpu TUS dalis simbolizuoja ateitį ir yra skirta vaizdinei informacijai. Vizualinį identitetą sukūrę dizaineriai Jonas Liugaila ir Rūta Ivaškevičiūtė pabrėžia – svarbiausias veiksnys identitete yra žmogus, kuris sujungia tekstus ir vaizdus, praeitį ir ateitį, kairę ir dešinę ir iš to gaunama apibendrinanti esmė.

ALKS komanda pristato ir projekto ambasadorius – kuriančius, Alytų ir jo kultūrą mylinčius bei ja gyvenančius žmones, kurie palaiko bei skleidžia „Alytus 2022“ idėją savo bendruomenėse. Projekto kuratoriai džiaugiasi ir dėkoja šešiolikai ambasadorių.

„Nesvarbu, kur esi, kada aplankei šį miestą, tačiau didžio alytiškio širdyje plaka – „Myliu Alytų“. Būkime pasveikinti, jog 2022-iais Alytus paskelbtas Lietuvos kultūros sostine – didžiuokimės, skelbkime ir kvieskime visus!“, – sako viena iš „Alytus 2022“ ambasadorių, choreografė Lilija Bernatavičienė.

Gedimino Kropio nuotr./Tomas Balžekas
Gedimino Kropio nuotr./Tomas Balžekas

Anot ALKS ambasadoriaus, verslininko, vieno iš 15min įkūrėjų Tomo Balžeko, kultūra yra centrinė visuomenės ašis. Aplink ją sukasi visa kita. Ir valstybės, ir savivaldybės lygmeniu, kultūra turėtų būti statoma priešakyje ir vesti mūsų bendruomenes darnaus gyvenimo keliu: „Be kultūros sureikšminimo, mes esame tik primityvios būtybės, kurios egzistuoja. Kviečiu visus rinktis kultūrą išaukštinti, kad gyventume aukštai pakeltais sparnais ir galvomis, kuriose dominuoja šviesios mintys“.

Padėk kurti tiltus

„Alytus 2022“ organizatoriai kviečia prisidėti kiekvieną ir kurti tiltus drauge – tapti projekto rėmėjais, savanoriais bei siūlyti savo idėjas. Tai galite padaryti apsilankę čia, kur taip pat rasite visą informaciją apie projektą, jo platformas bei kitas „Alytus 2022“ įdomybes ir staigmenas. Jausti kuo pulsuoja ALKS galite ir sekdami naujienas Facebook puslapyje „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ bei Instagram paskyroje „Alytus 2022“.

Belaukiant kol Alytus pasipuoš Lietuvos kultūros sostinės karūna, o ir vėliau – ją garbingai užsidėjus 2022-aisiais, socialiniuose tinkluose kviečiame naudoti grotažymes #ALKS2022 #Alytus2022 #AlytusSujungia bei atsinaujinti savo Facebook puslapį specialiai ALKS sukurtu rėmeliu ar viršelio nuotrauka. Viršelio nuotrauką (cover) rasite Facebook puslapyje „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“.

Ką TAU dovanos ALKS?

2022-aisiais, o ir jų belaukiant, Alytuje vyks parodos, kūrybinės dirbtuvės, ekskursai, interaktyvūs edukaciniai kino renginiai, kūrybinės stovyklos, dviračių žygiai, koncertai, festivaliai ir kt. ALKS pakvies keliauti septyniais tiltais – Atminties, Miegančiais, (Ne)pastatytais, Atvirais, Gelžbetonio tiltais su sparnais, Žaliaisiais bei Kylančiais.

Pavyzdžiui, Žalieji tiltai „prakalbins“ Jaunimo parko skulptūras ir miesto fontanus. Kylantys tiltai nuves parkūro festivalin. Atminties tiltai – į „Dzūko genomo paieškas", kurios apjungs grikių šventę, įvairius leidinius, parodas, konferenciją. Keliaujant Miegančiais tiltais susidursite su „De-cent-rali-zavi-mu“ – į „miegamuosius“ rajonus persikels (ne)tradiciniai kultūros renginiai.

Gelžbetonio tiltai su sparnais dovanos kultūringą kulinarinį vyksmą 7-iose Alytaus bendruomenėse „Pirmas blynas“, kur maistas kūnui susijungs su maistu „dūšiai“. Atviri tiltai – sentimentus sukeliančius muzikos koncertus, mylimose miesto erdvėse. Keliaudami (Ne)pastatytais tiltais ieškosime miesto identiteto, sieksime, jog šis rastų kelią į jūsų širdį ir būtų įtvirtintas. Ir visa tai – tik nedidelė įdomios, įvairiapusės „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022. Kuriantys tiltus“ programos dalis.

Smalsu sužinoti daugiau? Užsukite į svetainę, sekite „Facebook“ puslapį „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ bei Instagram paskyrą „Alytus 2022“. Kviečiame drąsiai pasinerti į šį kultūrinį sūkurį ir nieko nepraleisti – bus tikrai įdomu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai