Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ansamblių vakaro šokėjai: „Padėka – geriausias darbo atlygis“

Penktadienį Vilniaus Kalnų parke aidėjo vaikų chorų balsai bei orkestro garsai, rateliuose sukdamiesi jiems pritarė liaudies šokių kolektyvai – taip vyko pasiruošimas jungtiniam Ansamblių vakarui.
Vaikų dainų šventės repeticija Kalnų parke
Vaikų dainų šventės repeticija Kalnų parke / A.Primost/15min nuotr.

Paskutinėmis dienomis T. Kosciuškos gatvė atrodo kiek neįprastai – nuo pat Petro ir Povilo bažnyčios iki Kalnų parko driekiasi virtinė mokyklinių autobusų – juose snaudžia vairuotojai, laukiantys vaikų repeticijų pabaigos. Kol vairuotojai ilsisi, moksleiviai intensyviai ruošiasi Ansamblių vakarui.

Vakaras – tarsi spektaklis

Septyniolikmetei Akvilei, šokančiai kartu su Lietuvos vaikų ir jaunimo centro šokių kolektyvu „Ugnelė“, labiausiai patinka Ansamblių vakaras, nes keturių Dainų švenčių metu šoko būtent šioje dalyje.

„Čia susipina tiek dainos, tiek šokis, tiek muzika, kai kitose dalyse yra tik viena iš jų. Mano nuomone, šį renginį reiktų padaryti nemokamą“, – teigė mergina.

Akvilė tikisi, kad Dainų šventės mastai ateityje tik išaugs, nes, anot jos, „tai yra be galo gražus ir jaukus renginys žiūrovui, o dar labiau dalyviui.“

„Dainų šventės metu mes intensyviai repetuojame apie 5-7 dienas. Per tą laiką mes praktiškai visą dieną praleidžiame kartu su kitais kolektyvo nariais, visos geros emocijos ir patirtys išlieka prisiminimuose, kurie ir tautinį meną padaro širdžiai be galo artimu ir šiltu. Tai kartu ir ugdo tautiškumą, meilę lietuvių tradicijoms“, – tikino moksleivė.

Devyniolikmetei Laimai, šokančiai Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės ansamblyje „Neris“, tai jau penktoji Dainų šventė. Mergina labiausiai žavisi ansamblių vakaru dėl sprendimų, apjungiančių dainuojančius su šokančiaiss: „Tai kaip mažas – didelis spektaklis, su istorija ir savu scenarijumi, kuriame vietos atsiranda mylinčiam tiek liaudies šokį, tiek dainą.“

Laima pasakojo, kad be galo malonu po koncerto iš nepažįstamų žiūrovų išgirsti „ačiū“: „Tai ne vienetiniai atvejai. Žmonės eina, dėkoja – nepakartojamas jausmas...Kaip dalyvis supranti, kad ką tik prisidėjai prie stebuklo sukūrimo.“

Kaip dalyvis supranti, kad ką tik prisidėjai prie stebuklo sukūrimo.

Paklausta, ar mąsto apie dalyvavimą renginyje ateityje, mergina be jokių dvejonių sutiko: „Tikrai galvoju apie suaugusiųjų šventę! Labai tikiuosi šokti jau tokio amžiaus, kai galėsiu rištis baltą skarą ant galvos – suaugusios moterys šokėjos su jomis man labai gražios... Liaudies šokis jau taip įaugęs manyje, kad norėčiau niekada nenustoti šokti.“

Tuo tarpu aštuoniolikmetė Gabija tvirtina, kad ši šventė skatina tautinę savimonę: „Čia yra demonstruojami liaudies šokiai, atliekamos liaudiškos dainos, kurios padeda lietuviui įgyti didesnį suvokimą apie savo praeitį. Tikriausiai kiekvienas dainų šventės žiūrovas tikisi kokybiško, į praeitį sugrąžinančio reginio, tai ir gauna.“

Gabija tvirtina, kad Moksleivių dainų šventėje gali išvysti bendraamžius, kurie šoka liaudiškus šokius ir atlieka liaudiškas dainas bei imti iš jų pavyzdį, kaip reikia tausoti protėvių kultūrą.

Repeticijos ruošia darbui ateityje

Klaipėdos vaikų ir jaunimo ansamblyje „Vijurkas“ šokantys septyniolikmečiai Rokas ir Dominykas abu sutinka, kad repeticijų metu sunkiausia yra susiklausyti ir suprasti vienas kitą scenoje.

„Aišku, yra ir nuovargis, kadangi kelias dienas šokam praktiškai be poilsio nuo aštuonių ryto iki devynių vakaro, bet vis dėlto tai yra šioks toks malonumas“, – pasakojo Rokas.

Vaikinui tai pirmoji Dainų šventė, tačiau net ir dabar jis sutinka, kad tai be galo svarbus renginys: „Dainų šventė suburia daugybę jaunų žmonių tam, kad jie dalintųsi tarpusavy savo patirtimi, parodytų, jog Lietuva jiems rūpi.“

Čia jautiesi pilnavertis.

Klaipėdietė Evelina (17 m.) atvyko su savo vaikinu, kad išvystų visą pasiruošimą renginiui, nes pati niekada nebuvo nei žiūrovė, nei dalyvė.

„Tikrai malonu matyti susivienijančius ir besistengiančius žmones, kad pradžiugintų žiūrovus, kad padarytų įspūdingą renginį. Visa tai pamačius be galo norisi pačiai būti to dalimi“, – įspūdžiais dalinosi mergina.

Evelina tvirtino, kad žmonės repetuoja ir per lietų, ir vėją – tam, kad viskas būtų idealu: „Tikiu, kad dalyviams daug ką duoda pats rezultatas, kurį jie mato – atvažiuoja susirepetavę su savo kolektyvais, tačiau dar turi ir susijungti, ir atlikti viską idealiai, o tai labai sunkus darbas. Gerai, kad valstybė mėgina mažiems vaikams įskiepyti pilietiškumą ne per prievartą, bet per malonumą – juk jiems patinka šokti, o šokdami tautinius šokius jie jaučia malonumą.“

Liepos 9-ąją 22 val. Vilniaus Kalnų parke vyks Ansamblių vakaro renginys „Koks gražus tavo veidas, gimtine“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?