Netoli Tibilisio, Dzveli-Kanda vietovėje esantis vienuolynas pavadintas 13 vienuolių pamokslininkų garbei. Šie vienuoliai atvyko į Sakartvelą iš Asirijos VI mūsų eros amžiuje. Jie skelbė tikėjimą, steigė vienuolynus ir padėjo įsitvirtinti krikščionybei. Iki šio šiame miestelyje yra įsikūrusi apie 2000 aramėjiškai kalbančių asirų palikuonių bendruomenė.
Rytų Bažnyčios asirų giesmės Mesopotamijoje egzistavo nuo pirmųjų krikščionybės amžių. Seniausia Asirų Rytų Bažnyčia – tai krikščionybės lopšys, kuomet tikėjimas sklido apaštalų lūpomis nuo Jeruzalės rytų kryptimi link Mesopotamijos. Seniausia pasaulyje bažnyčia Kokheh, pastatyta 79 m., būtent randasi netoli dabartinio Irako sostinės Bagdado.
Serafimas Bit-Kharibi (Bitbunovas) – išskirtinė asmenybė. Buvęs kovos menų žinovas ir Ukrainos saugumo pajėgų narys, tėvas Serafimas gimė ir augo Sakartvele, baigė Šveicarijos tarptautinį universitetą Lozanoje, įgijo tarptautinių santykių magistro laipsnį ir konfliktologo specialybę. Gyveno Ukrainoje, Kijive vadovavo sporto mokyklai iki kol 2006 m. paskyrė savo gyvenimą Dievui – davė vienuolijos įžadus ir pradėjo tarnystę Dzveli-Kanda kaime.
Serafimas yra žinomas ir kaip lingvistas, dedantis pastangas išsaugoti aramėjų kalbą bei vienas iš dviejų pasaulio kunigų, švenčiančių Dieviškąją liturgiją aramėjiškai. Serafimas Bit-Kharibi senovines daugiabalses giesmes ir psalmes perteikia su moderniu atspalviu. Jo kūryba – tai jo dvasinio ir kūrybinio pasaulio atspindys.
2016 m. popiežiaus Pranciškaus vizito Sakartvele metu tėvas Serafimas ir jo choras sulaukė tarptautinio pripažinimo: jie sveikino Romos vyskupą savo giesmėmis aramėjų kalba. Tarp daugybės visame pasaulyje surengtų pasirodymų, puikuojasi ir koncertas Vatikane, kuriame dalyvavo diplomatiniai atstovai iš 63 šalių.