Pretendentus vertino komisijos nariai: architektas Artūras Asauskas, violončelininkas Mindaugas Bačkus, vertėja Daiva Daugirdienė, Ministro Pirmininko patarėja Unė Kaunaitė, kultūros tyrinėtoja, fotografijos istorikė dr. Margarita Matulytė, aktorė Dalia Michelevičiūtė, rašytojas Danielius Mušinskas, menotyrininkas Ernestas Parulskis, kino kritikė Rasa Paukštytė, šiuolaikinio šokio atlikėja, choreografė Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė, kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė.
Sprendimas priimtas slaptu visų komisijos narių balsavimu. Komisija rekomenduoja Vyriausybės kultūros ir meno premijas skirti:
- chorvedžiui Remigijui Adomaičiui;
- kino režisierei Giedrei Beinoriūtei;
- vertėjui Pranui Bieliauskui;
- parodų kuratoriui, fotomenininkui Gintarui Česoniui;
- režisierei, prodiuserei Daliai Ibelhauptaitei;
- muzikologei Jūratei Katinaitei;
- muziejininkei, dailėtyrininkei Elonai Lubytei;
- kultūros žurnalistei, knygų autorei Rūtai Noreikaitei (Oginskaitei);
- džiazo muzikantui, kompozitoriui Dainiui Pulauskui;
- aktoriui Vytautui Rumšui;
- choreografei, šiuolaikinio šokio atlikėjai Agnijai Sarulienei (Šeiko);
- architektui Gintarui Vieversiui.
Komisijos sprendimas dėl atrinktų kandidatų kartu su Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo dėl Vyriausybės kultūros ir meno premijų skyrimo projektu teisės aktų nustatyta tvarka pateikiamas Lietuvos Respublikos Vyriausybei iki sausio 30 dienos.
Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 premijų. Nuo 2008 m. premijos dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų dydžių.
Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 m. Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus.