Kaip atrodys TARP festivalio para?
Rytą festivalio lankytojai pradės ne tik su kavos ar tonizuojančios arbatos puodeliu, bet ir netikėtais poezijos performansais. Įdienojus renginys tęsis Nacionalinėje dailės galerijoje, kurioje vyks tarptautinės parodos „Type Motion“ pristatymas. Nuolat po pasaulį keliaujanti ir didelio dėmesio susilaukusi paroda pristato daugiau nei iš dvidešimties šalių šrifto ir judesio ekranuose atradusius menininkus. Šia proga parodos kuratorė Christine Stenzer iš Vokietijos ves išskirtinę ekskursiją ir papasakos kiekvieno eksponato, gimusio iš kino, reklamos, poezijos ar kitų tarpdisciplinių vizualių tekstų eilučių ir šrifto istorijas.
Vilniaus universiteto planetariume žiūrovų lauks net dvi programos – konkrečiajai poezijai skirtas seansas ir naujausioje, ir dar Berlyne nepristatyta tik spalio viduryje pasirodysianti konkursinė programa.
TARP festivalio paros popietė bus skirta tradiciniais svečiais tapusio, didžiausio poezijos filmų festivalio pasaulyje „ZEBRA“ peržiūroms. Šiemet festivalis į Lietuvą atvyks dar prieš premjerą Berlyne.Vilniaus universiteto planetariume žiūrovų lauks net dvi programos– konkrečiajai poezijai skirtas seansas ir naujausioje, ir dar Berlyne nepristatyta tik spalio viduryje pasirodysianti konkursinė programa. Programą pristatys Goethe’s Institutas Lietuvoje ir vienas iš festivalio koordinatorių Thomas Zandegiacomo Del Bel, kas antrus metus atvykstantis į Vilnių ir supažindinti su naujausias video, animacijos, kompiuterinės grafikos priemonėmis sukurtos poezijos tendencijas ir kryptis.
Vakaras prasidės kartu su norvegų menininku Ottar Ormstad. Konkrečiosios poezijos atstovas atidarys savo darbų parodą. Poets ne tik leidžia savo kūrybos knygas, bet ir kuria video eilėraščius, fotografijos darbus, grafinio dizaino ir poezijos hibridus. Lengvai atpažįstamas iš geltonų raidžių grafikos, Ottar Ormstad žaidžia ženklų, muzikos ir judesio choreografija. Jo darbai ne kartą rodyti eksperimentinių filmų festivaliuose arba programuojamos medijos, skaitmeninės arba elektroninės literatūros renginiuose.
Nakties duris kartu su alternatyvių renginių organizatoriais „Sha TRI Ah“ atvers estų kilmės prodiuserė ir atlikėja Maria Minerva, pastaruoju metu gyvenanti Amerikoje. Maria tapo žinoma dėl atrasto savojo eklektiško muzikos stiliaus, maišančio hipnotizuojantį pop, house, elektroninę muziką, avangardinius eksperimentus ir netikėtus video. Maria Minerva dalinsis scena su vaizdo menininku bei atlikėju TV Maskava iš Latvijos. Namų apyvokos daiktais, žaislais ir kitokiomis neįprastomis priemonėmis šis reperis sukuria atskirą, savitą pasaulį. Aušrą pasitiksime kartu su pogrindinės Vilniaus kultūros scenos atstovų DJ-setais: Jurijaus Dobriakovo, Žygimanto Kudirkos, Patricia Kokette, Luko Devitos. Šie melomaniški grojaraščiai ypatingi tuo, kad daugumos jų leidėjai nėra profesionalūs diskžokėjai, tačiau myli muziką, kuria muziką arba apie ją rašo.
Spalio 11 – ąją į poezijos parą įsuksiančio audiovizualinės poezijos festivalio TARP organizatoriai pasilieka teisę siurprizams. Galbūt ir para turi dvidešimt penkias valandas, o ne skaitomas, o atliekamas tekstas PARAidžiui gali įgauti visai kitokią prasmę.