Baleto mūza pagerbta – atidarytas šokio teatras

Antradienį Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje, Vilniuje, iškilmingu jos auklėtinių koncertu buvo pažymėtas naujo baleto skyriaus priestato atidarymas. Jame įsikūrė mokomasis šokio teatras.
Baleto mūza pagerbta – atidarytas šokio teatras
Baleto mūza pagerbta – atidarytas šokio teatras / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Šokio teatro atidarymo proga daug kalbama nebuvo. Svarbiausiu gražaus įvykio akcentu tapo menų mokyklos mokinių pasirodymai. Įvairaus amžiaus mokyklos auklėtiniai susirinkusius džiugino muzikos garsais. Naują sceną jaunieji atlikėjai išbandė grodami smuikais, fortepijonu, arfa ir kitais instrumentais.

Pastebėti talentai

Menų mokyklos vadovas Romualdas Kondrotas, kuriam šokio teatro atidarymas sutapo su gimtadienio švente, džiaugėsi pavykusiu dideliu projektu. „Dabar yra tik džiaugsmas, kad per labai trumpą laiką padarėme, tai, kuo pradžioje galbūt net nelabai tikėjome. Per 11 mėnesių pastatyti pastatą, sumontuoti įrangą, tai buvo rizikingas projektas“, – tvirtino M.K. Čiurlionio menų Į šventinį šokio atidarymo koncertą vakar atvyko laikinai einantis krašto ministro pareigas Juozas Olekas, laikinai einantis švietimo ministro pareigas Algirdas Monkevičius, buvusi švietimo ministrė Roma Žakaitienė ir kiti garbūs svečiai.mokyklos direktorius. Anot jo, kol kas vyrauja tik teigiami jausmai, nors vėliau, tikėtina, ateis ir dalis rūpesčių, susijusių su teatro eksploatacija.

„Mes pakylėti, mokyklai jau greitai 60 metų, į ją atkreiptas dėmesys, o kartu ir į pačius gabiausius, talentingiausius vaikus, kurie yra mūsų ateitis. Jei buvo atsisukta į meną – ne materialią, bet dvasinę sferą, vadinasi, tikrai visi galime tapti dvasingesni“, – „15min“ sakė R.Kondrotas.

Gyvuoja mūzos

Į šventinį šokio atidarymo koncertą vakar atvyko laikinai einantis krašto ministro pareigas Juozas Olekas, laikinai einantis švietimo ministro pareigas Algirdas Monkevičius, buvusi švietimo ministrė Roma Žakaitienė ir kiti garbūs svečiai. A.Monkevičius savo sveikinimo kalboje džiaugėsi, kad M.K. Čiurlionio menų mokykla – visų mūzų gyvavimo vieta. „Jūs dar labiau garsinsite Lietuvą, be to, jau organizuojamas ir bendras projektas su Austrija, Vienos simfoniniu orkestru, kurį tikrai ne gėda pakviesti į štai tokią sceną. Turėdami naują erdvę, turėsime ir naujas galimybes“, – sakė A.Monkevičius ir dėkojo visiems sugebėjusiems sukurti Mokomojo šokio teatrą.

Tinka ne tik baletui

Šokio teatro viduje įrengta scena, šiuolaikiška garso, vaizdo, apšvietimo aparatūra, 400 sėdimų vietų žiūrovų salė, specializuota baleto artistams skirta danga, nesudėtinga dekoracijų keitimo technika. Tikimasi, kad atsiradus šiai naujai erdvei, joje savo idėjas galės įgyvendinti įvairūs menininkai – dailininkai, aktoriai, režisieriai, choreografai. Naujo baleto skyriaus priestato statybas rėmė Europos Sąjungos struktūriniai fondai. Projekto vertė – 16 mln. Lt, jo autorius – architektas Rimas Valeckas.

Gimdo balerūnus ir balerinas

Nacionalinė M.K. Čiurlionio menų mokykla – unikali mokymo įstaiga, rengianti baleto artistus. Baigusieji jos baleto skyrių ir išlaikiusieji egzaminus čia gauna ne tik vidurinio išsilavinimo atestatus, bet ir įgyja baleto artisto profesinę kvalifikaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai