Scenoje pasirodys bardų grandai Kostas Smoriginas, Virgis Stakėnas, Vytautas Babravičius-Simas, Markas Palubenka, visiems gerai žinomi Thundertale, Evelina Sašenko, Sigutis Jačėnas ir dar daug kitų. Ypatingo prieskonio festivaliui suteiks amerikiečių duetas Mikey DeLUCA & IGGY.
Festivalis jau pernai persikėlė į platesnę erdvę arčiau Nemuno, o šiemet visus susirinkusiuosius pasitiks patobulinta vietos infrastruktūra: parke įrengti šviestuvai, bus pastatyta didesnė ir modernesnė scena, pasirūpinta garso kokybe bei akustika.
Taip pat renginio svečiai šiemet turės galimybę į vietą atkeliauti netradiciniais būdais – laivu, išplauksiančiu iš senosios Kauno prieplaukos, esančios prie Vytauto bažnyčios arba dviračiais – jų žygis, prasidėsiantis prie Kauno pilies, bus lydimas policijos.
Auka sudegusioms bažnyčioms – pagal kišenę
Pirmadienį vykusioje festivalio spaudos konferencijoje Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas su nuoskauda prabilo apie renginio kaimynystėje sudegusias bažnyčias.
„Šiandien galime sakyti, kad Kulautuva tapo bardų sostine – kasmet į pušų paunksmėje vykstantį festivalį susirenka dainuojamosios poezijos gerbėjai iš visos Lietuvos. Tačiau šiemet mums artimoje teritorijoje įvyko net du skaudūs nusikaltimai – buvo padegtos Paštuvos ir Kulautuvos bažnyčios. Būdami neabėjingi šioms nelaimėms, festivalio metu rinksime aukas, kurios bus skirtos šių bažnyčių atstatymui”, – teigė V.Makūnas.
Anot „Akacijų alėjos” prodiuserio V.Stakėno, renginio metu žiūrovai turės galimybę įsigyti bukletus, už kuriuos kiekvienas galės mokėti tiek, kiek gali ir nori.
„Vienas gali sumėkiti litą, o kitas gal net šimtą, – teigė V.Stakėnas. – Tikimės, jog žmonės bus supratingi, o mes padarėme viską, kad absoliučiai visi surinkti pinigai būtų skirti sudegusioms bažnyčioms – iš surinktų lėšų nebus apmokamos jokios bukletų kūrimo ar gaminimo išlaidos”.
Bukletuose bus galima rasti ir sąskaitos numerį, skirtą didesnėms aukoms bažnyčių atstatymui.
„Akacijų alėjos” muzikinės šlovės muziejuje – Vytauto Kernagio rankraštis
Praėjusiais metais gimusio bardų festivalio muziejaus pirmuoju eksponatu tapo legendinio muzikanto V.Kernagio rankraštis „Rugpjūčio žemuogės”, kurį festivalio organizatoriams įteikė pačio maestro V.Kernagio sūnus.
„Džiaugiamės turėdami galimybę bendradarbiauti su Vytauto Kernagio fondu. Būtent šios draugystės dėka, šiandien galime didžiuotis savo muziejuje turėdami tokį vertingą eksponatą”, – sakė festivalio prodiuseris V.Stakėnas.
Šiemet „Akacijų alėjos” muzikinės šlovės muziejų papildys dar trys atlikėjų asmeniniai daiktai: K.Smorigino spiningas, kurį atlikėjas prieš dešimt metų parsivežė net iš Japonijos, V.Stakėno rankomis siuvinėta beisbolo kepuraitė ir 1979 – 2009 m. panaudotų gitaros stygų rinkinys bei V.Babravičiaus-Simo lūpinė armonikėlė, menanti net Sovietų laikus.
Tarp atlikėjų – žmonės su psichine negalia
Dainuojamosios poezijos festivalį „Akacijų alėja” šiemet gaubs ne tik pakilios nuotaikos, bet ir gerų darbų aura. Renginio organizatoriai į festivalį pakvietė Kupiškio socialinės globos namų gyventojus, kurie didžiąją savo laisvo laiko dalį skiria bardams ir kūrybai.
„Esame nedidelė įstaiga, todėl stengiamės, kad čia gyvenantiems žmonės būtų suteiktos visos sąlygos būtinos kūrybai ir savanoriškai veiklai. Džiaugiamės, kad tarp mūsų bendruomenės narių yra talentingų bardų, kuriuos pastebėjo net Virgis Stakėnas”, – teigė Kupiškio socialinės globos namų direktorius Dainius Bardauskas.
Šį pavasarį globos namuose buvo suorganizuotas pirmasis dainuojamosios poezijos festivalis žmonėms su negalia „Obelų žydėjimas”, kuris paliko didelį įspūdį koncerte dalyvavusiam V.Stakėnui.
„Mums didelė garbė prisidėti prie „Akacijų alėjos" koncerto, – teigė D.Bardauskas. – Tikiuosi, kad mūsų mažyčiai žiedeliai gražiai įsilies į tą didelį akacijos žiedyną”.