Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Birštone įvyko biblioterapijos sprogimas

Birštono viešoji biblioteka kartu su Tulpės ir Eglės sanatorijomis vienai dienai tapo naujo gydymo metodo – biblioterapijos – bandymų poligonu. Birštono bendruomenė, sanatorijų pacientai ir darbuotojai ne tik patyrė, kaip efektyviai gydo menas, bet ir kartu įrašė naują biblioterapijos himną, kurį Birštono bibliotekoje dainavo ir pati Birštono merė Nijolė Dirginčienė.
Birštone įvyko biblioterapijos sprogimas
Birštone įvyko biblioterapijos sprogimas / Projekto partnerio nuotr.
Temos: 1 Sprogimas

Gydyklomis garsėjančiame Birštone įvyko jau trečias Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“ inicijuotas meno #reanimacijos renginys, kurio metu Jurgis Didžiulis kartu su improvizacijų meistru iš Ispanijos ponu Paco subūrė Birštono kūrybinę bendruomenę bei su ja visą dieną kūrė improvizuotą muzikinį performansą. 

Apsiginklavę gitaromis ir marakasais Jurgis, Paco ir #reanimacijos komanda Birštono gatvėse ir sanatorijose sutiktus žmones kvietė prisijungti dainuojant naują „Biblioterapijos“ himną. Kartu su svečiu Paco gydyklos darbuotojoms Jurgis surengė ir meksikietiškų muilo operų stiliaus dramos pasirodymą bei dainavo romantikos persmelktas ispaniškų telenovelių meilės dainas. Tik sanatorijos darbuotojoms jos kėlė ne gailesčio, o juoko ašaras. Meno terapija vyko čia ir dabar. 

„Mes ne tik pasipliuškenom baseine, pakvėpavom mineralais ir deguonimi, daug šokom ir dainavom. Su Birštono bibliotekos bendruomene sanatorijose gyvai improvizavome ir gydėme menu – per gyvą muziką, humorą ir atvirą bendravimą įžiebėme šimtus šypsenų. Po šios mūsų intervencijos Birštoną ir jo biblioteką palikome gyvybingesnį, atviresnį, meniškesnį ir teigiamai reanimuotą“, – sakė Jurgis Didžiulis.

Po apsilankymų gydyklose, Birštono viešojoje bibliotekoje vyko kūrybinis seminaras su kuriančiu jaunimu, kurio metu Jurgis dalinosi patirtimi ir įspūdžiais, kaip menu galima ir reikia gydyti ir reabilituoti žmones, atverti jų širdis kūrybinei saviraiškai ir bendravimui.

„Po šios – jau trečios meno reanimacijos Lietuvos bibliotekose šį spalį, bendruomenė nenorėjo skirstytis. Žmonės pasikrovė emociškai ir kultūriškai, kai visa biblioteka vieningai dainavo naująjį „Biblioterapijos“ himną. 

Tai, kad meno ir kūrybos kalba universali, parodė šio projekto svečio, pono Paco pasirodymai ir improvizacijos – jis dainavo, kūrė, grojo kartu su bibliotekos bendruomene, nesuprasdamas nė žodžio lietuviškai. Tokie meno projektai dar kartą rodo, kokia universali yra meninės kūrybos dvasia“, –sakė projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ryšių su visuomene ir atstovavimo koordinatorė Renata Surovec. 

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ inicijuotame meno #reanimacijos konkurso užduotis – naujame kontekste atgaivinti bibliotekas ir jų erdvės, parodyti, kaip keičiasi bibliotekos ir plečiasi jų nauda bendruomenėms. Meno kampanijoje jau dalyvavo Kriaunų miestelio (Rokiškio r.), Joniškio (Šiaulių r.) ir Birštono bibliotekos. Finalinė meno intervencija įvyks Pilaitės bibliotekoje, Vilniuje.

Pirmoji meno #reanimacija: 

VIDEO: Meno #reanimacija Kriaunų bibliotekoje

Antroji meno #reanimacija: 

VIDEO: Meno ‪#‎reanimacija‬ Joniškio J. Avyžiaus viešojoje bibliotekoje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?