Pasak atlikėjos ir choreografės Brigidos Penkevičienės, išleistas pirmasis Lietuvoje „waacking“ šokio stiliaus pradžiamokslis video formatu yra tarsi atspirties taškas tolimesniems projektams. Šiuo metu ji pristato mokomąją medžiagą visiems, kurie nori patobulinti ir paįvairinti savo improvizacinius sugebėjimus.
„Susidūrę su pandemija ir karantinu, žmonės prisijaukino online mokymosi platformas. Tai paskatino mane pagalvoti apie naujus online kursus, kurie būtų tinkami platesnei šokėjų auditorijai – tiek stilių, tiek lygio prasme. Šie kursai yra koncentruotas praktinis vadovas, orientuotas į judesį, savo stiliaus paiešką bei savarankišką darbą, apimantis skirtingas judesio kokybes – kūno dalių izoliaciją, judesių koordinaciją bei kojų darbą“, – edukacinius kursus pranešime spaudai trumpai pristato šokio pedagogė.
B.Penkevičienė pasakoja, kad šį disco stilių pamilsta vis platesnė šokio bendruomenė. Lietuvoje jau yra užaugintų stiprių „waacking“ stiliaus šokėjų, kurie aktyviai dalyvauja įvairiose šokių kovose, kuria savo pasirodymus ir dalyvauja profesionalioje teatro scenoje bei naujokų, kurie aktyviai domisi šiuo šokiu. Tai paskatino įkurti informatyvią, susistemintą platformą, kurioje talpinama detali informacija apie „waacking“ šokio naujienas.
„Lietuvoje pasigedau platformos, kurioje būtų dalinamasi įdomia informacija apie tai, kas aktualu Lietuvos „waacking“ šokio stiliaus bendruomenei: įvairūs renginiai, seminarai, mokomoji medžiaga, pristatomi augantys šokėjai ir jų mokytojai. Džiaugiuosi, kad šią idėją pavyko įgyvendinti ir dabar jau turime internetinę svetainę. Labai norisi suburti šokėjus bendradarbiavimui, stiprinti bendruomeniškumą ir kultūros augimą, kad mes niekuo neatsiliktume nuo užsienio šokėjų“, – pranešime cituojama B.Penkevičienė.
Pasak Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ šokėjos, šis energingas „waacking“ stiliaus šokis padeda išsilaisvinti ir įgauti daugiau pasitikėjimo savimi, lavina muzikalumą, teatrališkumą ir priverčia dirbti abu smegenų pusrutulius vienu metu. Dėl teigiamo psichologinio ir emocinio poveikio B. Penkevičienė netolimoje ateityje planuoja įgyvendinti porą socialinių projektų.
„Noriu pradėti dirbti su mažais Lietuvos miesteliais – aplankyti mokyklas ar vietines šokio studijas ir supažindinti juos su „waacking“ šokio stiliumi, suteikti jiems nemokamas praktines bei teorines žinias. Taip pat bendradarbiauti su vaikų globos namais ir neįgaliųjų mokymo centrais, pritaikyti „waacking“ stiliaus techniką savotiškai judesio terapijai. Tai suteiktų jaunimui pasitikėjimo savimi, vidinės laisvės ir daugiau kasdienio džiaugsmo“, – apie ateities planus kalba B.Penkevičienė.