Net ir laukdami savo eilės šokti, moksleiviai nestygo vietoje iš jaudulio, o patalpos aidėjo vaikų juoku ir buvo pilnos jaunatviško džiugesio.
15min pakalbino niekada nenuilstančius šokių dienos dalyvius generalinių repeticijų metu. Moderną šokantys Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokiniai Jūratė (15 m.), Erikas, Brigita (16 m.), Tadas (17 m.) bei Monika (18 m.) teigia, kad sunkiausi yra brėžiniai: „Jie labai komplikuoti, tad turi tiksliai žinoti, kurioje vietoje turi būti. Visa tai reikalauja labai daug koncentracijos, tad pavargsta ir protas, ir raumenys.“
Paklausti, ar stilių įvairovė neprieštarauja tradicijoms, jaunuoliai vienareikšmiškai teigė, kad dėl to renginys nesumenksta.
„Šiuolaikinis šokis papildo Dainų šventę, ir žiūrovui įdomiau kartais ką nors naujo pamatyti. Tam tikra prasme Dainų šventė parodo Lietuvos kultūrinį lygį“, – teigia Brigita.
Manau, kad mes tai darom tam, kad išsaugotume, ką Lietuva turi tūkstantmečius ir kas atsiranda dabar – viską, kas svarbu mums kaip tautai.
Monika sutiko: „Manau, kad mes tai darom tam, kad išsaugotume, ką Lietuva turi tūkstantmečius ir kas atsiranda dabar – viską, kas svarbu mums kaip tautai.“
Paklausta, ar Dainų šventė gyvuotų be finansavimo, mergina nesutriko: „Mes kūrybingi žmonės, mes surastume būdų, kaip padaryti dekoracijas ir visa kita be pinigų. Lietuvoje yra daugybė žmonių, kurie norėtų prisidėti prie Dainų šventės kūrimo. Ir pati idėja šio renginio tikrai nėra ta, kad tai turi būti grandiozinis performansas – mes švenčiame tai, kad esame lietuviai, kad mes esame kartu.“
„Žiūrovas tikisi ne vien tik to estetinio grožio – jam gera pajusti vienybės išraišką“, – mintimis dalinosi Tadas.
Šešiolikmetėms Viktorijai, Gretai, Dianai, Ievai ir Monikai iš Vilkaviškio rajono tai pati pirmoji Dainų šventė, tad įspūdžiai tikrai geri. Merginos šoka liaudies šokius, tačiau sutinka, kad turėtų būti stilių įvairovė – „juk gali nusibosti žiūrėti tą patį per tą patį.“
Žiūrovas tikisi ne vien tik to estetinio grožio – jam gera pajusti vienybės išraišką
Didžiausią įspūdį šokėjoms kelia tai, kokį didelį kiekį žmonių sieja patriotiškumo jausmas. Viena iš merginų taip pat atkreipė dėmesį, kad be galo nuostabus jausmas, „kai pagaliau išeini šokt ir žinai, kad tave stebės tūkstančiai žmonių visoje Lietuvoje ar net pasaulyje.“
Visos Ukmergės kolektyvo „Vilkmergė“ šokėjos Greta (14 m.), Aistė, Klaudija, Viktorija, Orinta (15 m.) Simona (16 m.) ir Auksė (17 m.) kone choru sutiko, kad pastarosiomis dienomis labai mažai miega: „Juk ne pamiegot atvažiavom“.
„Skirtingi stiliai duoda spalvų. Juk tai moksleivių šventė, o moksleiviai šoka ne tik liaudies šokius. Ir tikrai toli gražu nėra laužomos jokios tradicijos – taip jos kuriamos naujos“, – teigė viena iš merginų.
Keturiolikmečiams Titui ir Laurynui tai – jau trečia Dainų šventė. Berniukai, priklausantys Marijampolės šokių kolektyvui „Javonėlis“, tvirtino, kad sunkiausia naktį miegoti: „Susirenkame tokioje vietoje, tai reikia bendrauti.“
Nors Laurynas su Titu kiek nesutiko tarpusavyje, kokie stiliai konkrečiai turėtų būti šokami, galiausiai abu priėjo prie išvados, kad turi būti tam tikras balansas, nes „žiūrėti į tuos pačius liaudies šokius nusibosta.“
„Dalyvaudamas Dainų šventėje ne tik susipažįsti su naujais žmonėmis, bet dar ir įgyji savarankiškumo. Smagu atvykti į didesnį miestą“, – teigė Titas.
Aštuoniolikmečiai Vilniaus lietuvių namų auklėtiniai Jonas, Edita, Aleksandras šoka tautinius šokius.
Paklausti, kas traukia dalyvauti tokiame renginyje, jaunuoliai nedvejoja: „Labai faina atmosfera – be galo malonus jausmas, kai į vieną sceną sueina tūkstančiai šokėjų.“
„Žiūrovas visad tikisi šokėjų tikslumo. Taip, kartais kažkas neišeina, bet geriau, kad to nebūtų“, – tvirtino Jonas.
Visi trys jaunuoliai sutiko, kad Dainų šventė jiems suteikia neišdildomus prisiminimus. Su didžiausiu džiaugsmu pasakojo, koks didelis malonumas buvo kartu su keliais kolektyvais giedoti himną liepos 6– ją.
Liepos 8-ąją 19 val. Vilniaus „Siemens“ arenoje vyks šokių dienos renginys „Mano žemė“.