Vienas iš tokios mados propagavimo būdų – senų, dėvėtų drabužių perdirbimas, perkūrimas, suteikiant jiems naują išvaizdą ir prasmę. Taip gimė idėja panaudoti kūryboje dėvėtus medicininius chalatus, kuriu kasmet dešimtys „nurašoma“, kaip nebetinkamų.
Telšių ligoninės atstovai maloniai sutiko pagelbėti ir atidavė studentų reikmėms krūvelę švarių, bet nebetinkamų chalatų.
Kai kurie studentai minėjo, jog iš pradžių keistai pasijuto tokioje, sterilumą transliuojančioje, baltų drabužių pilnoje patalpoje, buvo nedrąsu imtis juos ardyti, draskyti, dažyti.
Kažkas pirmąkart pasimatavo, pirmąkart įsijautė į neįprastą jiems vaidmenį – baltas drabužis neabejotinai siejasi su gyvybei svarbia aplinka, nuteikia įpareigojančiai.
Įsidrąsinus, studentai ėmėsi darbo – ardė, karpė, iš vienų chalatų detales perkėlinėjo ant kitų, dažė, smaigstė ant manekenų, auksavo.
Gaminio dizaino studentės atitolo nuo drabužio esmės ir sukūrė priedus – kuprinę bei kelio įtvarą. Metalo meno ir juvelyrikos studentės chalatus auksavo, paversdamos net šiek tiek prabangos turinčiais drabužiais, pritaikė baltus tekstilinius, lengvos ažūrinės konstrukcijos aksesuarus.
Aprangos ir mezgimo dizaino specializacijos studentės perkūrė chalatus, pasitelkdamos savo, kaip kostiumo dizainerių, fantaziją. Buvo sukurti vasaros sezono lengvi drabužiai, pavyko sumodeliuoti sudėtingesnės konstrukcijos skulptūrinių objektų, pasitelkus papildomas priemones (tekstilinius dažus), chalatai netgi virto marinistinį stilių primenančiais rūbais.
Rezultatas – sukurta įdomi, intriguojanti, netikėta drabužių, aksesuarų, objektų kolekcija, kurios idėjas tikimasi vystyti ateityje.
Taip pat numatoma surengti fotonuotraukų parodą Telšių ligoninės patalpose.