Premijos skirtos choreografei, šokio pedagogei Birutei Banevičiūtei, aktorei Aldonai Bendoriūtei-Gadliauskienei, teatro menininkei Saulei Degutytei-Šiekštelienei, choro dirigentui Povilui Gyliui, literatūrologei, vertėjai Violetai Kelertas, kino režisierei Janinai Lapinskaitei, poetui, vertėjui Gintarui Patackui, dailėtyrininkei Ramutei Rachlevičiūtei, rašytojai Undinei Radzevičiūtei, dailės istorikei Regimantai Stankevičienei, tautodailininkui Vytautui Ulevičiui ir grafikei Birutei Zokaitytei.
Vyriausybei tvirtinti nutarimo projektą dėl premijų skyrimo pateikė Kultūros ministerija, vadovaudamasi Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijos sprendimu. Komisija iš visuomenės pasiūlytų muzikos, teatro, dailės, literatūros, kitų kultūros ir meno sričių atstovų atrinko 12 kandidatų gauti premijas.
Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijai vadovauja kultūros istorikas dr. Vydas Dolinskas, jos nariai –violončelininkas Mindaugas Bačkus, rašytojas Danielius Mušinskas, vertėja Daiva Daugirdienė, Ministrės Pirmininkės patarėja Gabrielė Žaidytė, aktorė Dalia Michelevičiūtė, menotyrininkas Ernestas Parulskis, architektas Artūras Asauskas, šiuolaikinio šokio atlikėja, choreografė Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė, kultūros tyrinėtoja, fotografijos istorikė dr. Margarita Matulytė, kino kritikė Rasa Paukštytė, kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė.
Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 Vyriausybės kultūros ir meno premijų. Premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus. Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 metų. Premijos gali būti skiriamos pavieniams pretendentams arba pretendentų kolektyvui. Premija, skiriama kolektyvui, paskirstoma po lygiai kiekvienam jo nariui.