Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Erdvėlaivis Žemė“ kvies pasijusti mokslininkais

Poryt, penktadienį, sostinėje startuoja penktasis Vilniuje ir Kaune vykstantis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“. Festivalis šiemet ne tik stebins mokslo naujovėmis, bet ir kvies lankytojus pačius „pačiupinėti“ mokslo naujoves.
Be daugybės kitų atrakcijų, festivalio lankytojai šiemet gali išmėginti ir teleskopus.
Be daugybės kitų atrakcijų, festivalio lankytojai šiemet gali išmėginti ir teleskopus. / Organizatorių nuotr.

Interaktyvus festivalis

„Šiųmetinio festivalio devizas galėtų būti „interaktyvumas”: festivalio programoje dominuoja ekskursijos ir demonstracijos, praktikos darbai. Paskaitų bus mažiau, interaktyvių atrakcijų – gerokai daugiau“,  – pasakojo festivalio sumanytojas Rolandas Maskoliūnas. Pasak jo, naujausių technologijų ir mokslo naujienų mėgėjai galės apsilankyti ten, kur paprastai sunku patekti – geriausiose Lietuvos mokslo laboratorijose, bibliotekų užkulisiuose. „Festivalio svečiai sužinos ir patys pamatys, kokie mikrobai gyvena ant mūsų kūno, galės valdyti šiuolaikinius robotus ir patikrinti fizikos dėsnius, suteikti pirmąją pagalbą, sužinoti apie svarbiausias šiuolaikinio pasaulio tendencijas, apie gimstančią naująją, kūrybingą visuomenę“, – intrigavo R.Maskoliūnas. Pasak jo, festivalyje atsiskleis ir atominės energetikos paslaptys, trimačio spausdinimo technologijų subtilybės, teleskopų galimybės ir fizikos eksperimentų mįslės.

Mokslas ir menas

Festivalio atidarymo diena tradiciškai skirta mokslo ir meno sąveikai. Vilniaus universiteto Centrinių rūmų fojė bus eksponuojama žymiausių Lietuvos mokslininkų portretų paroda ir vyks dokumentinio filmo „Lietuvos genas“ pirmosios dalies premjera, o vėliau bus galima gyvai padiskutuoti su genetiku Vaidučiu Kučinsku, archeologu Algiu Girininku, geologu Gediminu Motuza ir antropologu Rimantu Jankausku. Šeštadienį festivalis pakvies pasivaržyti robotų valdymo rungtyje Vilniaus savivaldybėje ir pasigrožėti augalų įvairovė Vilniaus universiteto Botanikos sode, kuriame vyks paroda ir ekskursija botanikos tema.

Pirmadienį ir antradienį festivalyje karaliaus genetika ir pagarba spausdintam ir virtualiam žodžiui: vyks paskaitos ir ekskursijos bibliotekų, virtualios bendruomenės ir farmacijos temomis. Trečiadienį festivalis pakvies pasidomėti gyvūnų ir mikrobų pasauliu, o renginiai vyks ne tik Vilniuje, bet ir Kaune. Ketvirtadienį „Erdvėlaivis Žemė“ pasibels ir į abiejų miestų mokyklas – Vilniaus Žvėryno gimnazijos moksleiviai galės sužinoti, kaip mūsų gyvenimą netrukus pakeis technologijos, o Kauno jėzuitų gimnazija imsis branduolinės energetikos.

Pramogos

Paskutinioji festivalio diena, penktadienis, skirta pramogoms: Vilniaus universiteto fizikai stipriais magnetiniais laukais mažins monetas, uždegs „Rubenso vamzdį“, laipios „Jokūbo kopėčiomis“ ir kurs fantastiškus žaibus. Tuo tarpu kauniečiai smaginsis virtualiai: „Laisvos programos mokslui“ leis kompiuterius čia pat paversti į laboratoriją ar observatoriją. Programos „Celestia“ ir „Stellarium“ dėka bus galima pasižvalgyti po mūsų galaktiką; gamtos reiškinius pažinti padės fizikos pratimai-žaidimai PhET, matematikoje slypintį grožį atskleis K3Dsurf bei Xaos, o moksleiviai galės sudalyvauti robotų varžybose.

„Pernai metais festivalis sutraukė keletą tūkstančių lankytojų, tikimės, kad šiemet susidomėjimas neslūgs. Džiugu pastebėti, kad mus vis aktyviau kviečiasi ir mokyklos. Be to, kadangi šiemet festivalyje bus itin daug interaktyvumo, neabejojame, jog įspūdžių liks visiems“, – sakė R.Maskoliūnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?