Nors dėl pasaulinės pandemijos paroda vyksta metais vėliau, nei planuota, šešis mėnesius trunkantis renginys gausus ne tik įspūdingų architektūros sprendimų, bet ir susitikimų, pristatymų ir įvykių. Lietuvos paviljonas, įsikūręs prie pat vieno pagrindinių parodos įėjimų, pastarosiomis dienomis sulaukė dėmesio ne tik dėl savo lokacijos, bet ir dėl paviljoną ryškiomis spalvomis išmarginusių tautinių kostiumų – įspūdinga jų kolekcija ir muzikiniais pasirodymais Lietuvos nacionalinis kultūros centras pristatė 2024 m. šimtmetį minėsiančią Lietuvos dainų šventę.
„Lietuvos dainų šventė jau daugelį metų pritraukia vis daugiau užsienio žiūrovų, – po pristatymų įžvalgomis dalijosi Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa. – Šalyse, kuriose apie Lietuvą žinoma nedaug, ši tradicija daro didžiulį įspūdį, žmonės dažnai negali patikėti, kad Dainų šventės nuotraukos nėra retušuotos, kad tūkstančiai lietuvių išties susirenka kartu šokti ir dainuoti. Tą patį patyrėme ir Dubajuje – vietiniams žmonėms mūsų tautiniai drabužiai, mūsų muzika ir tradicijos atrodo egzotiškos pačia geriausia prasme“.
Jungtinių Arabų Emyratų žiniasklaidos, „EXPO 2020“ paviljonų atstovų ir parodos lankytojų dėmesio sulaukė pirmą kartą viešai atskleista 2024 m. Lietuvos dainų šventės tema. Minint šios į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą įtrauktos tradicijos šimtmetį, 2024 m. šventė dalyvius ir žiūrovus įtrauks ne tik į šokio ir muzikos pasaulį. Prasmingai – „Kad giria žaliuotų“ – pavadinta šventė perfrazuos neoficialiu antruoju Lietuvos himnu vadinamos Juozo Gudavičiaus dainos „Kur giria žaliuoja“ pavadinimą ir kvies apmąstyti, ką kiekvienas galime padaryti, kad giria Lietuvoje žaliuotų ir toliau – tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme.
„2024 m. Lietuvos dainų šventėje kalbėsime ne tik apie gamtos saugojimą – tikiuosi, kad su juo susiję veiksmai per ateinančius porą metų jau bus tapę įprastais ir kiekvienas Lietuvoje vykstantis renginys savo organizaciniame procese jau natūraliai kels klausimą, ar daro viską, kad nekeltų žalos aplinkai. Kalbėsime ir apie kultūros ekologiją, kviesime šventės dalyvius ir žiūrovus diskutuoti, kaip kiekvienas galime prisidėti ne tik prie mūsų gamtos, bet ir mūsų kultūros bei tradicijų išsaugojimo“, – šventės temą komentavo S.Liausa.
Dainų šventę „EXPO 2020“ specialiai paruošta programa pristatė Lietuvos kultūros centrų vadovų choras, atlikęs gražiausius lietuviškos chorinės muzikos kūrinius ir pademonstravęs unikalią Lietuvos nacionalinio kultūros centro tautinių kostiumų kolekciją. Lietuvos kultūros centrus vienijantis kolektyvas simboliškai iliustravo, kad Dainų šventė – visos šalies projektas, suburiantis bendram tikslui. 2024 m. šventės koncepciją atskleidė specialiai sukurtas filmukas, kurį galima pamatyti Lietuvos nacionalinio kultūros centro „Youtube“ paskyroje: https://youtu.be/hsgC_3TLrTI
Lietuvos dainų šventė „Kad giria žaliuotų“ vyks 2024 m. liepos 1–6 d.