„Ar žinojote, kad betono sunaudojama daugiau, nei bet kurios kitos žmogaus sukurtos medžiagos? Betonas tapo ne tik statybine, bet ir dekoratyvine medžiaga. Naujos rišamosios medžiagos nudažo betoną įvairiausiomis spalvomis ar net padaro jį skaidriu, leisdamos kurti įvairiausius objektus. Žingsniuodami miesto parko takais, stebėdami įvairius architektūrinius objektus mes „bendraujame“ su betonu per atstumą, vertiname jo konstrukcines savybes, bet ar dažnai susimastome, kad betonas gali būti draugiškas?
Liesti, sėdėti, žaisti. Prieš daugelį šimtmečių padėjęs pagrindus miestų civilizacijai, šiandien betonas – puiki priemonė dizaineriams, įgyvendinti savo idėjas“ - pasakoja vienas iš festivalio „Concrete art fest“ dalyvių, VDA Kauno fakulteto dizaino programos vadovas doc. Egidijus Valentinavičius, kurio vadovaujama studentų komanda festivalyje sukurs eksperimentinę betono laboratoriją bei atidarys specialiai festivaliui skirtą parodą.
Festivalyje taip pat su betono medžiaga improvizuos 3 kviestiniai skulptoriai (Jonas Gelčys, Danas Aleksa ir Jurga Užkurnytė). Kiekvienas turės savo užduotį ir idėją, tačiau pats kūrybinis procesas vyks bendradarbiaujant tarpusavyje, ir suteiks pridėtinės vertės įgyvendinant sumanymus.
Vienas iš šio, jau devintus metus iš eilės vykstančio, kūrybinių industrijų festivalio tikslų - į veiklas pritraukti jaunimo. „Pagalvojome, kad šiemet tam puiki proga, nes pasirinkta medžiaga betonas - universali ir su ja galima išgauti modernių sprendimų. Reikėjo tik atrasti formatą, kuris sudomintų jaunus žmones. Tuomet gimė idėja fix – betono medžiagą sujungti su muzika. Maišyklėje maišomas betonas, o didžėjai maišo, miksuoja muziką“ - sako vienas iš „Concrete art fest“ organizatorių, Anykščių menų inkubatoriaus projektų vadovas Irmantas Rimkus.
„Visada siekiame į Anykščius pritraukti kokybišką, įdomią muziką. Tad į festivalį pasikvietėme grupę „shishi“, charizmatiškąją merginų trijulę, kuri pradės penktadienio vakarą. Iškart po koncerto startuos jaunųjų didžėjų konkursas „Betono maišyklė“. Džiaugiamės, kad į organizacijos procesą entuziastingai pasijungė jaunosios kartos atstovai, kurie geriausiai žino kaip renginio formatą padaryti patrauklų jaunimui. Teisėjauti pakvietėme profesionalų elektroninės muzikos grojiką ir renginių organizatorių Romą Giriūną, dar žinomą kaip Doctah Jahngle“.
Dar vienas iš festivalio svečių - Tatu Tuominen, menininkas iš Suomijos, pastaraisiais metais atlikęs keletą viešųjų meno kūrinių užsakymų Helsinkio ir Lahti miestuose. T.Tuominen kūryba nagrinėja ryšį tarp spausdinto vaizdo ir atminties. Jo darbai paremti knygose ir įvairiose fotografijų, piešinių ir spaudinių kolekcijose esančiais šaltinių vaizdais. Meniniame procese pasisavinti vaizdai virsta nauja materialine forma ir šiuolaikiniu kontekstu, todėl įgyja naują prasmę. Minėtuose projektuose specialia technika piešiniai buvo perkelti ant betono ir atgaivino miestų erdves. Apie šiuos projektus ir kūrybinius eksperimentus Tatu papasakos festivalio auditorijai.
„Kviečiame tapti aktyviais festivalio dalyviais ir atviru žvilgsniu stebėti kūrybinius procesus, bendrauti su kūrėjais, pamatyti kuo virsta statybinė medžiaga betonas, patekęs į kūrėjų rankas“ - kviečia festivalio organizatoriai.
Kūrybinių industrijų festivalį „Concrete art fest“ organizuoja VšĮ Anykščių menų inkubatorius – menų studija, remia Anykščių rajono savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba, specialų prizą įsteigė UAB „BIKUVOS“ PREKYBA.
Visa „CONCRETE ART FEST“ programa: https://www.menuinkubatorius.lt/renginiai/conrete-art-fest/